Kitajski skakalci v vodo so bili tokrat nenadkriljivi pri sinhronih skokih z 10 metrov pri ženskah, Čen Juši in Kvan Hongčan sta namreč v vseh petih finalnih skokih prejeli najvišjo oceno in imeli na koncu od srebrnega para iz Severne Koreje več kot 44 točk prednosti. Kitajke so v ženski konkurenci v sinhronih skokih v vodo z 10-metrskega stolpa osvojile vsa zlata odličja od olimpijske premiere te discipline v Sydneyju 2000.

Kolesarstvo BMX: Najbolj zanesljiva Deng
Kitajsko slavje so videli tudi gledalci v kolesarstvu, natančneje BMX-kolesarstvu. V prostem slogu je bila najbolj prepričljiva Kitajka Deng Javen, ki je bila v obeh vožnjah najboljša. V prvi je prejela oceno 92,50, v drugi pa še desetinko več. Srebro je osvojila Američanka Perris Benegas, bron pa Avstralka Natalya Diehm.

Najboljša v kvalifikacijah Hannah Roberts je bila le osma. V prvi vožnji je bila na poti do izjemno visoke ocene, a je pri zadnjem triku padla, v drugi vožnji pa se ji je ponesrečil že prvi trik in sanj o medaji je bilo konec.

Kolesarstvo BMX, prosti slog (Ž)
1Deng JavenKitajska92,60
2Perris BenegasZdružene države Amerike90,70
3Natalya DiehmAvstralija88,80

Med moškimi je najbolj navdušil Argentinec Jose Torres Gil, ki je že v prvi vožnji prejel zmagovito oceno 94,82. Razlike pri vrhu so bile izjemno majhne, saj je kar šest tekmovalcev prebilo magično mejo 90 točk.

Kolesarstvo BMX, prosti slog (M)
1Jose Torres GilArgentina94,82
2Kieran Darren David ReillyVelika Britanija93,91
3Anthony JeanjeanFrancija93,76

Veslanje: Zlato za Nizozemsko in Veliko Britanijo
Na jezeru so podelili dva kompleta medalj veslačem in sicer v dvojnem četvercu. Pri moških so zmagali Nizozemci, prava drama pa je bila v boju za srebro, kjer so Italijani za le 19 stotink ugnali Poljake.

Veslanje, dvojni četverec (M)
1NizozemskaNizozemska5:42,00
2ItalijaItalija5:44,40
3PoljskaPoljska5:44,59

Nizozemska je bila blizu zmagi tudi v ženski konkurenci v istem čolnu. Dolgo so tudi vodile, a v zadnjih metrih je čolnu Velike Britanije uspel divji finiš, ki ji je prinesel zlato medaljo.

Veslanje, dvojni četverec (Ž)
1Velika BritanijaVelika Britanija6:16,31
2NizozemskaNizozemska6:16,46
3NemčijaNemčija6:19,70

Strelstvo: Zlato za Olivo
Strelka iz Gvatemale Adriana Ruano Oliva je osvojila zlato kolajno v trapu. 29-letna tekmovalka iz Srednje Amerike je svoji državi pristreljala drugo odličje na letošnjih igrah, njen rojak Jean Pierre Brol Cardenas je bil bronast na torkovi finalni tekmi v trapu. Za Ruano Oliva, ki je v današnjem finalu najboljših šestih strelk iz kvalifikacijskega dela zadela 45 letečih tarč, sta se uvrstili Italijanka Silvana Stanco (40) in Avstralka Penny Smith (32).

Strelstvo, trap (Ž)
1Adriana Ruano OlivaGvatemala45
2Silvana StancoItalija40
3Penny SmithAvstralija32

Sena se je umirila
Triatlonci so po težavah z onesnaženo Seno vendarle nastopili, pri ženskah je zmaga ostala doma, slavila je namreč Cassandre Beaugrand. VEČ TUKAJ.

Triatlon (Ž)
1Cassandre BeaugrandFrancija1:54:55
2Julie DerronŠvica1:55:01
3Beth PotterVelika Britanija1:55:10

Pri moških pa je Alex Yee Veliki Britaniji priboril tretje zlato.

Triatlon (M)
1Alex YeeVelika Britanija1:43:33
2Hayden WildeNova Zelandija1:43:39
3Leo BergereFrancija1:43:43

Tudi Hrvaška ima zlato medaljo
Hrvatica Barbara Matić je nova olimpijska zmagovalka v judu v kategoriji do 70 kg. V finalu je z metom za vazari premagala Nemko Miriam Butkereit. Bronasti medalji sta osvojili Avstrijka Michaela Polleres in Belgijka Gabriella Willems.