Deni Kožul je bil v 6. nizu po zaostanku z 9:3 že v popolnoma izgubljenem položaju, nato pa je z neverjetno predstavo niz dobil z 12:10, s tem pa tudi dvoboj s 4:2. Foto: Reuters

Kožul dvoboja ni začel najbolje, hitro je padel v zaostanek, a se je nato vrnil in izid izenačil. Vseeno je Kamal storil dovolj, da je prvi niz dobil z 12:10. Tudi v drugem nizu je bilo napeto, zlasti po tem, ko je Kamal z delnim izidom 3:0 zmanjšal zaostanek na -1 (10:9), a se je Kožulu uspelo še pravočasno pobrati. Z odličnim bekhendom je zaključil 11. točko in izenačil izid na 1:1.

Šarath Kamal, 42. igralec na svetovni jakostni lestvici in serijski prvak na igrah Commonwealtha, je bil blizu izenačenja skupnega izida na 3:3, a je nato popolnoma odpovedal. Kožul, 126. igralec na svetovni lestvici, je dokazal, da je psihično zelo močan. Pred Parizom sta se igralca nazadnje pomerila v kvalifikacijah Grand Smasha v Singapurju, kjer je bil Indijec boljši. Foto: EPA

V tretjem nizu je igralec iz Čenaja storil odločno preveč napak, Kožul je povedel že s 7:1, niz je mirno pripeljal do konca za vodstvo z 2:1 (11:6). Slovenec je dobro igro nadaljeval tudi v četrtem nizu, priigral si je tri zaključne žogice, izkoristil je drugo (11:7).

V petem nizu se je Indijec vrnil, z delnim izidom 6:0 si je priigral lepo prednost, ki pa ni zdržala. Kožul je izenačil z lepimi izmenjavami in natančno odmerjenimi udarci, nato pa je po izidu 8:8 storil dve napaki in si zapletel položaj, Kamal je to izkoristil, po napaki pri začetnem udarcu nasprotnika je zaostanek v nizih zmanjšal na -1 (11:8).

Kamal se ni kar tako predal, v šestem nizu je zaigral zelo napadalno, Kožul ni bil kos močnim forehandom, tudi sam je naredil nekaj napak, nekaj dvoma se je prikradlo v njegovo glavo, videti je bilo, da bo Indijec niz dobil brez težav. A nato je tudi Kamal naredil nekaj napak, Kožul se je z delnim izidom 8:1 vrnil med žive in izenačil, nato pa osvojil še naslednji dve točki za izjemen preobrat in napredovanje v naslednji krog!

Jorgić, ki bo v torek praznoval 26. rojstni dan, se ta hip v 1. krogu meri s starim znancem, Singapurcem Izaacom Quekom. Gre za obračun 18. s 83. igralcem sveta.

"Darko ima za nasprotnika starega znanca, Queka, s katerim je v letošnji sezoni igral dvakrat. Prvič na Star Contenderju v Goi in nato še februarja v prvi tekmi ekipnega svetovnega prvenstva v Busanu. Takšne tekme so vedno težke, v obeh dvobojih pa se je pokazalo, da Quek dobro vrača Darkove servise in igra brez pritiska," je povedala slovenska selektorica Andreja Ojsteršek Urh in opozorila, da je za favorite uvodni nastop na olimpijskih igrah običajno večja obremenitev kot za tiste, ki so v vlogi izzivalcev.