Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Andreja Vezovnik s fakultete za družbene vede se v zadnjem obdobju ukvarja predvsem s hrano in diskurzom okoli tega pomembnega področja za človeka. To, da je ameriška prehrana nezdrava in nekakovostna, niti ni stereotip, ampak v veliki meri drži.
Kolumnist in aktivist Miha Blažič je kot glasbenik znan pod imenom N'toko. Manj znano o njem pa je to, da je svoja zgodnja leta otroštva preživel v Združenih državah Amerike. “Večkrat sem pomislil, da sva z bratom precej hitro postala Američana."
Ko je Uroš Seljak kot študent še v času Jugoslavije prišel na študij v ZDA, ga je negativno zelo presenetila zanič hrana, najbolj pa mu je bila všeč ameriška odprtost. "Da te sprejmejo in da ti ponudijo neko enakopravnost, da se ne počutiš kot tujec."
"Prav presenetilo me je, da je raven študentov na ameriških univerzah toliko nižja, kot je pri nas. Naši študenti so na višji ravni, dosti boljše so izobraženi in dosti bolj kritično znajo gledati na stvari," je prepričana znanstvenica Maruša Bradač.
"Evropske sanje imajo specifične vrednote, ki jih ameriške sanje ne upoštevajo. To so enakost in socialna pravičnost ter vloga države pri tem. Pri Američanih pa je visoko predvsem osebna skrb za uspeh," je dejal Tomaž Deželan.
"Politika je vedno odraz naroda in ameriška politična razdvojenost je odraz razdvojenosti ljudi," je v podkastu ZDA 2024 dejala Katja Geršak, ki je študirala in delala v ZDA, zdaj pa se tja redno vrača tako osebno kot službeno.
V zadnjih štirih desetletjih se je izrisal zanimiv vzorec med filmi, ki so v letu ameriških predsedniških volitev dobili oskarja za najboljši film, in razpletom volitev: temačni filmi so prinesli preobrat, optimistični pa so ohranili politično barvo.
"Ali si republikanec ali demokrat, je odvisno od tvojega socialno-ekonomskega položaja, izobrazbe in kraja, kjer živiš. Torej, če mi poveš, ali si študiral in kje si odrasel, lahko takoj povem, ali si demokrat ali republikanec," pravi Noah Charney.
V 25 letih so se razredne razlike v ZDA še poglobile, bolj izrazito kot nekoč pa je, da so te razlike postale še bolj sprejemljive, je v podkastu dejala novinarka Barbara Šurk, ki je v ZDA študirala in je z njimi profesionalno povezana vso kariero.
Neveljaven email naslov