Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
V Dnevno sobo prihaja Dominik Kozarič, znano ime slovenske zabavne glasbe 90ih let prejšnjega stoletja. Po osemnajstletni odsotnosti, živel je na Tenerifih, se je nedavno vrnil v domovino. Spregovoril bo o življenjskih izkušnjah, samopodobi in o trenutnem glasbenem ustvarjanju.
V tokratni oddaji Miha Mišič gosti Ivana Čuka. Ob odhodu v pokoj bo gost spregovoril o svojem dolgoletnem pedagoškem delu na Fakulteti za šport. Je avtor številnih knjig, za njim je tudi veliko raziskovalnega dela, predvsem iz zgodovine orodne telovadbe na Slovenskem. Bil je gimnastični trener in več kot 30 let strokovni komentator na naši televiziji. Pozdravljeni v Dnevni sobi Televizije Slovenija! V udobju Dnevne sobe bodo kolegi različnih uredništev gostili znane osebnosti in cenjene strokovnjake, se z njimi pogovarjali o dilemah vsakdanjega življenja, svetovali o različnih življenjskih temah, komentirali trende in družbene fenomene.
V oddajo prihaja Marko Hatlak, ki s harmoniko ustvarja glasbene presežke. Spregovoril bo o svojem muziciranju, posebej pa bo poudaril svojo izkušnjo nedavnega obiska v Etiopiji, kjer je z glasbo vračal upanje najbolj ubogim in zaradi vojne prizadetim ljudem.
Glasbenika Vlado Kreslin in Jure Lesar bosta pojasnila, kakšno je prijateljstvo na moški strani. O tem, koliko si moški zaupajo in koliko prisluhnejo drug drugemu. Oddajo vodi Karin Sabadin.
Na velikih platnih si je te dni mogoče ogledati film o Draženu Petroviću, enem najboljših košarkarjev 80-ih let prejšnjega stoletja, ki je pred tremi desetletji umrl v prometni nesreči na nemški avtocesti, star komaj 28 let. Bil je ikona hrvaške, jugoslovanske, evropske in svetovne košarke. Pustil je sled v življenjih mnogih oboževalcev in tudi soigralcev na parketu. Naš gost je njegov prijatelj, soigralec, pa tudi nasprotnik. Košarkarski as Peter Vilfan. Voditeljica: Katarina Golob Veselič
Gostji oddaje sta sestri in glasbenici Eva Hren in Rebeka Hren Dragolič. O njunih koreninah, glasbi in o odkrivanju sveta se bo z njima pogovarjala gostiteljica Bernarda Žarn.
Bernarda Žarn je v Dnevno sobo povabila Vido Žabot Coppo, neustrašno raziskovalko življenja, klinično psihologinjo in filozofinjo z bogatimi psihoterapevtskimi izkušnjami, ki jo pogosto opisujejo kot - sinonim za modrost, ljubezen in svetlobo. Iskali bosta odgovore na vprašanja: kako najti poti do radostnega, lahkotnega, sproščenega bivanja, do notranjega miru ter kako premagovati strahove in tesnobo.
Slovenska odbojka, sploh njena moška reprezentanca, nam je v zadnjih desetih letih prinesla veliko veselja. Ob medaljah na evropskih prvenstvih in visokih uvrstitvah med svetovno elito so reprezentanti letos tudi prvič v zgodovini nastopili na olimpijskih igrah. In to prav v letu, ko praznujemo 100-letnico igranja odbojke na Slovenskem. Več kot dovolj razlogov, da smo v Dnevno sobo povabili predsednika Odbojkarske zveze Slovenije Metoda Ropreta. Med drugim bomo spregovorili še o spremembah, ki se obetajo v evropski in svetovni odbojki, načinu iskanja velikih selektorskih imen in o tem, kako kot oče vrhunskega igralca doživlja uspehe in neuspehe izbrane vrste. Vabljeni torej v odbojkarsko obarvano Dnevno sobo. Pozdravljeni v Dnevni sobi Televizije Slovenija! V udobju Dnevne sobe bodo kolegi različnih uredništev gostili znane osebnosti in cenjene strokovnjake, se z njimi pogovarjali o dilemah vsakdanjega življenja, svetovali o različnih življenjskih temah, komentirali trende in družbene fenomene.
Gostimo odlično pevko slovenske glasbe Alenko Godec, ki 5. novembra praznuje šestdeseto obletnico. Odpeljala nas bo po spominih svoje bogate pevske kariere.
V oddajo prihaja pisatelj, pesnik in etnolog Ivan Sivec. Na Dan reformacije se spominjamo Primoža Trubarja, Jurija Dalmatina in Adama Bohoriča, ki so utemeljitelji slovenskega knjižnega jezika. Ivan Sivec bo spregovoril o jeziku v pesmi in besedi in kako pomemben je ta za ohranitev narodne identitete.
Teorije zarot so stare toliko kot zgodovina človeštva. Ljudsko izročilo je ljudem že od nekdaj ponujalo poenostavljeno razlago sveta. Kar danes označujemo kot teorijo zarote, je bilo v preteklosti morda celo edino pojasnilo za pojave, ki so ga ljudje našli za razlago naravnih in družbenih fenomenov. Tudi v sodobnem svetu na vzporedne razlage realnosti nismo imuni. Nasprotno, da zelo močno obvladujejo naš svet, se je še izraziteje pokazalo med negotovim časom pandemije covida 19. Kako teorije zarot burijo duhove in kako na tak način poenostavljajo včasih še zahtevnejšo realnost se bomo v televizijski Dnevni sobi pogovarjali s filozofom in profesorjem dr. Tomažem Grušovnikom, ki je teorijam zarot posvetil dobršen del svojega raziskovanja.
Karin Sabadin v goste vabi olimpijsko prvakinjo v judu Andrejo Leški, ki bo razgrnila tudi del svoje osebnosti, predvsem pa o vztrajanju, odrekanju in sanjah, ki so jo pripeljale na Olimp.
Neveljaven email naslov