Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Jolanda Thaler je modna oblikovalka. Rodila se je v Celju, tam že vse življenje živi in ustvarja lastno blagovno znamko oblačil. Na svoji poti je pospremila tako zlato dobo kot propad slovenske tekstilne industrije, a je hkrati ostala samosvoja in obstala v svetu mode, kar v sodobnem času ni nikakor samoumevno. Vabimo vas, da si pogovor z Jolando Thaler v oddaji Dober večer ogledate v ponedeljek 31. marca ob 20. uri v sporedu Televizije Maribor!
Matija Varl je po izobrazbi profesor glasbe, član številnih orkestrov in manjših glasbenih sestavov, vpet je v tekmovanja zborovske glasbe po vsej Evropi in je direktor največjega tovrstnega mednarodnega tekmovanja v Sloveniji. Že četrt stoletja je zaposlen na Javnem skladu Republike Slovenije za kulturne dejavnosti, leto manj pa je vodja območne izpostave sklada v Mariboru.
Dr. Dragan Potočnik je zgodovinar - univerzitetni profesor, pesnik, pisatelj in popotnik. Kvartet oznak opredeljuje njegov življenjski credo, ki ga vleče v manj znane svetove, da bi spoznal bogastvo drugačnost. Pred časom je v istanbulski knjižnici odkril kroniko otomanskega pohoda na Dunaj leta 1532 in v njej naletel na kraj, ki so mu vojščaki rekli »Morporuk ob dravski vodi«. Česa se je tam in tedaj dotaknil?
Nina Rajić Kranjac se je rodila v Beogradu, osnovno in srednjo šolo je obiskovala v Mariboru, hkrati je zaključila šolanje v mednarodnem programu gimnazije in na Konservatoriju za glasbo in balet v Mariboru. Glasbeno izobraževanje je začela z igranjem klavirja, nadaljevala pa s solo petjem in igranjem saksofona. Na Akademiji za gledališče, radio, film in televizijo v Ljubljani je študirala gledališko in radijsko režijo. Je letošnja prejemnica Nagrade Prešernovega sklada za "enkraten in sodoben prispevek k uprizoritveni umetnosti".
Dr. Marjeta Ciglenečki je rojena v Ljubljani, a jo boste v leksikonu Obrazi slovenskih pokrajin odkrili v skupini Spodnjepodravci, saj se je na poklicni in življenjski poti zapisala Ptuju in Štajerski. V doktoratu s področja umetnostne zgodovine je raziskovala opremo gradov na slovenskem Štajerskem od srede 17. do srede 20 stoletja, bila je muzejska pedagoginja in kustosinja v Ptujskem muzeju, in profesorica umetnostne zgodovine na Univerzi v Mariboru.
Marko Hölbl je pripadnik generacije, ki je že ob rojstvu simbolno zapustila prejšnjo družbeno ureditev, in se v najstniških letih znašla v takrat še analognem kapitalizmu. Da je danes prodekan za raziskave na svoji fakulteti, in da je strokovnjak za kibernetsko varnost, je še ena simbolna in pomembna vsebinska prelomnica, saj mora njegova generacija poskrbeti za varnost otrok, ki se rojevajo z mobilnim telefonom v roki in računalnikom na mizi.
Januarja je minilo 70 let od ustanovitve Pomurskega muzeja Murska Sobota, ki so ga generacije predanih sodelavk in sodelavcev razvile v sodobno muzejsko ustanovo, ki se posveča dediščini obeh bregov Mure pa tudi Porabja in drugih bližnjih okolij. O utripu sedanjega trenutka pa tudi o viziji Pomurskega muzeja Murska Sobota bomo govorili z direktorjem dr. Branko Kermanom, sicer arheologom s čutom tudi za novejša zgodovinska obdobja sveta ob Muri …
Ivo Usar je Mariborčan, ki ga je študij prava v sedemdesetih letih najprej zanesel v študentsko gibanje, med delegate na mladinskih in partijskih kongresih, po zaključku študija pa v policijo. Bil je kriminalist, novinarji smo ga najbolj poznali kot tiskovnega predstavnika Policijske uprave Maribor. poklicno pot pa je sklenil po misiji v Bosni in Hercegovini, na kateri so slovenski policisti prejeli odlikovanje Sveta Evropske unije.
Tomaž Kšela je dolgoletni novinar, bil je študentski in mladinski funkcionar, v časih, ko je za novinarje veljalo, da so lahko druženo-politični delavci, je bil kratek čas celo lokalni partijski funkcionar. Kot poklicni novinar je delal v tiskovni agenciji, bil je samostojni novinar, pa urednik in novinar sindikalnega glasila, nazadnje spet agencijski novinar. V zadnjih letih piše knjige in je podpredsednik Sindikata upokojencev Slovenije.
Dr. Slavko Gaber je po zaključku šolanja na Pedagoški gimnaziji v Celju študiral sociologijo in diplomiral na Fakulteti za sociologijo, politične vede in novinarstvo, ter pozneje doktoriral na Filozofski fakulteti v Ljubljani. Poklicno pot je začel kot gimnazijski profesor v Škofji Loki, po tem ko je bil minister za šolstvo v drugi, tretji, četrti in sedmi vladi Republike Slovenije je kariero nadaljeval kot profesor na Pedagoški fakulteti v Ljubljani.
Vojaški psiholog mag. Gregor Jazbec se ukvarja z vedenjem človeka in skupin v vojni. Raziskoval je bitke, vedenje poveljujočih, vojakov, sedaj se posveča vprašanjem vodenja vojaških organizacij. Je avtor treh knjig. V uvodu prve je med drugim zapisal, da želi z njo izpolniti dolg do ljudi, ki na človeka, družbo in vojno gledajo brez iluzij, v upanju, da bodo te padle tudi bralcem, kajti vojne se nasprotno od krize ne da upravljati. Ko se enkrat začne praviloma teče po svoje.
Darja Švajger Mohorič je največkrat nagrajena pevka slovenske zabavne glasbe, jazzovska glasbenica, pevka šansonov, ter profesorica solo petja. Zase pravi, da je po duši jungovec, in da je psihologija v njenem poklicu zelo pomembna. Rada bere poezijo sufijcev.
Neveljaven email naslov