Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Vojaški psiholog mag. Gregor Jazbec se ukvarja z vedenjem človeka in skupin v vojni. Raziskoval je bitke, vedenje poveljujočih, vojakov, sedaj se posveča vprašanjem vodenja vojaških organizacij. Je avtor treh knjig. V uvodu prve je med drugim zapisal, da želi z njo izpolniti dolg do ljudi, ki na človeka, družbo in vojno gledajo brez iluzij, v upanju, da bodo te padle tudi bralcem, kajti vojne se nasprotno od krize ne da upravljati. Ko se enkrat začne praviloma teče po svoje. Mag. Gregor Jazbec bo z nami v oddaji Dober večer TV Maribor v ponedeljek, 20. januarja ob 20. uri.
Darja Švajger Mohorič je največkrat nagrajena pevka slovenske zabavne glasbe, jazzovska glasbenica, pevka šansonov, ter profesorica solo petja. Zase pravi, da je po duši jungovec, in da je psihologija v njenem poklicu zelo pomembna. Rada bere poezijo sufijcev.
Na začetku mandata nas je hotela vse objeti, na vlogo žensk v politiki je opozorila z rdečimi čevlji, na prsih odkrito nosi križ. Izdaja prijateljstva jo je usmerila k politiki, v kateri je že nabrala nekaj grenkih izkušenj. Po poklicu je sodnica, je tudi pisateljica, ljubiteljica narave in živali.
Matija Kovač je mlad politik, po osnovni izobrazbi arhitekt, ki upa, da mu bo prav ta poklic najbolj pomagal biti dober župan Celja. V Benetkah se je izpopolnjeval v arhitekturi, v Londonu se je izpopolnjeval v glasbeni produkciji. Bil je producent muzikala Veronika Deseniška, je soustanovitelj Hiše kulture v Celju.
Sara Nuša Golob Grabner se je rodila na Koroškem, živi in ustvarja v Mariboru, in pripada mlajšemu rodu ustvarjalcev, pred katerimi so novi estetski in družbeni izzivi. Je umetnostna zgodovinarka, kritičarka in kuratorka, a tudi pesnica in fotografinja. Je letošnja nagrajenka Zveze likovnih kritikov Slovenije.
Gostja tokratne oddaje Dober večer bo dr. Fanika Krajnc Vrečko. Literarna zgodovinarka, prevajalka, bibliotekarka, dolgoletna vodja Teološke knjižnice Maribor, sodelavka ZRC SAZU, strokovna urednica Zbranih del Primoža Trubarja in pomembna nadaljevalka mariborske - kot rečemo - trubarologije. Govorili bomo o preučevanju obdobja in osebnosti reformacije pa tudi o rečeh, ki sestavljajo pester življenjski mozaik gostje.
Mag. Niko Stare je najprej študiral agronomijo na sadjarsko-vrtnarski smeri, ko pa je postal prostorski načrtovalec na mariborskem zavodu za urbanizem se je posvetil krajinski arhitekturi. Med leti 1996 in 2000 je bil krajinski arhitekt Maribora. Letos je za svoje dolgoletno, življenjsko delo na tem področju prejel Platinasti svinčnik Zbornice za arhitekturo in prostor Slovenije.
Mojca Pišek je rojena v Mariboru, je novinarka in literarna kritičarka. Za literarno kritiko je leta 2012 prejela Stritarjevo nagrado, dve leti pozneje je prejela nagrado Čuvaj/watchdog Društva novinarjev Slovenija za debitantko leta. Do leta 2017 je bila članica kulturne redakcije ljubljanskega Dnevnika, danes njene kolumne beremo v Delu.
Gašper Andrinek je nekdanji Ponkovljan, se pravi rodil se je in živel na Ponikvi, kraju, ki je v občini Šentjur pri Celju. Živi in dela v Ljubljani, po poklicu je novinar, zaposlen na Valu 202. Je aktualni predsednik Društva novinarjev Slovenije.
Špela Strašek prihaja iz Celja, po izobrazbi je sociologinja, ima rada zgodovino, zlasti zgodovino oblačilne kulture, po poklicu pa je – klobučarka. Klobučarstvo je obrt in umetnost, ki jo v Sloveniji pozna in v njej ustvarja zelo malo mojstrov, naša sogovornica pa je zaslužna, da je postalo del nesnovne kulturne dediščine Slovenije.
V oddajo Dober večer prihaja Ivan Rihtarič dvojni doktor zgodovinskih znanosti, neutrudni raziskovalec razmer in razmerij, ki so se po drugi svetovni vojni vzpostavila na potezi od obmejne Gornje Radgone do Ljutomera. Avtor sedmih znanstvenih monografij. V doktoratu obranjenem na Univerzi v Celovcu se je podrobneje posvetil odnosu med Slovenci in Nemci pred prvo svetovno vojno v luči ptujskega časopisa Štajerc, medtem ko je v drugi podrobno preučil ravnanje oblasti po drugi svetovni vojni v Gornji Radgoni in Radgonskem kotu. Bo pa držalo tudi, da Ivan Rihtarič v veliki meri raziskuje prav tisto, kar je kot otrok v petdesetih letih vpijal iz previdnih razprav tedaj starejših v njegovem okolju. Z Ivanom pa tudi o še vedno razvpitem Francu Rihtariču, s katerim sicer nista v sorodu, je pa imel zaradi istega priimka kot otrok nemalo trpkih trenutkov …
Aleš Lombergar je samostojni restavrator in konservator, pred tem oblikovalec, ustanovitelj zasebnega Zavoda za varstvo arhitekturne dediščine v Mariboru. Radovednost pri učenju in strokovnem izpopolnjevanju ga je nazadnje pripeljala do ene izmed najbolj redkih umetniških obrti na svetu: do oblikovanja in restavriranja jedkanega stekla.
Neveljaven email naslov