Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Voditelj kot vrtnar, Svetovni molitveni dan žena Binkoštna cerkev Center Ljubljana že od leta 2014 pripravlja mednarodno konferenco »Voditi z namenom«. Letošnja konferenca z naslovom »Voditelj kot vrtnar« je pritegnila goste iz vse Slovenije in tudi iz tujine. Prvi petek v marcu je potekal Svetovni molitveni dan žena, ki je združil ženske in dekleta iz različnih cerkva v skupnem bogoslužju. Z našo kamero smo obiskali slovesno ekumensko bogoslužje v Murski Soboti. Svetovni molitveni dan žena je letos potekal pod geslom »Čudovito si me ustvaril.«
Ramazan, Dr. Anne Burghardt, Mednarodni dan žena Vsak musliman mora izpolnjevati pet temeljnih dolžnosti oziroma pet stebrov islama. Med njimi je tudi strogi post v mesecu ramazanu. To je čas notranje preobrazbe, ko verniki poglabljajo svojo duhovnost, dobrodelnost in samodisciplino. Letos se je ramazan začel s sončnim zahodom v petek, 28. februarja. Trajal bo 29 dni. Slovenska evangeličanska cerkev AV je ena od 150 članic Svetovne luteranske zveze. Od novembra 2021 jo vodi dr. Anne Burghardt, estonska teologinja, ki je bila pred kratkim na prvem obisku v Sloveniji. Humanitarno društvo ADRA Slovenija je skupaj s prostovoljkami in prostovoljci iz Društva Medkulturni dialog Ljubljana in Latinskega društva so pripravili sproščeno druženje ob prazniku žensk. Praznik še posebej veliko pomeni ženskam, ki ne živijo več v svoji domovini.
»One Drop Zen« in »Junaki vere« »One Drop Zen Slovenija« je skupina, ki neguje meditacijsko prakso in filozofijo zen budizma. Je del mednarodne skupnosti, ki deluje pod vodstvom japonskega zenovskega mojstra Harade Roshija. Meditacijsko prakso in etična načela zen budizma je predstavil Aleksander Seijitsu Kelšin. Društvo Vesela novica je izdalo knjigo z naslovom »Junaki vere«. Knjigo so izdali z namenom, da bi družinska zakladnica resničnih zgodb iz življenja krščanskih junakov vere spodbudila otroke in starše za življenje v skladu s svetopisemskimi vrednotami.
Bhakti Marga v Izoli in Duhovni svet mandal Bhakti Marga je svetovno duhovno gibanje, ki ga vodi razsvetljeni mojster, satguru Paramahamsa Vishhwananda. Svoje učence ima tudi v Sloveniji. Mi smo obiskali duhovno družino – sangho v Izoli. Beseda mandala izvira iz sanskrta in pomeni krog. Simbol kroga pa pomeni popolnost in celovitost. Vando Omejc in Gabrijelo Železnik spremljajo mandale na njuni življenjski poti že 27 let. Sta soavtorici umetniških slik mandal in sporočil v verzih. Kot pravita, mandale širijo modrost in odstirajo globlji vpogled v življenje.
Priprava na bogoslužje Svetovnega molitvenega dne in Sinagoga Lendava Svetovni molitveni dan je ekumensko gibanje krščanskih žensk, ki vsako leto poteka v več kot 170 deželah sveta. Bogoslužje vsakič oblikuje skupina iz druge dežele. Letos so ga pripravile ženske iz Cookovih otokov. Mednarodni dan spomina na žrtve holokavsta so v Sinagogi Lendava obeležili z razstavo o knjižni dediščini predvojne prekmurske neološke judovske skupnosti. Glasbeno dediščino judovske glasbe nam je v Sinagogi Lendava predstavil glasbenik Bela Szomi.
Maha Kumbh Mela, Umetna inteligenca in duhovnost, Sveto pismo plus Maha Kumbh Mela velja za največji verski shod na svetu in je globoko zakoreninjen v hinduistični mitologiji, astrologiji in duhovni praksi, ki privablja na milijone vernikov in drugih obiskovalcev z vsega sveta. Tehnološki razvoj ne spreminja le našega načina dela in komuniciranja, temveč vpliva tudi na etična, duhovna in eksistencialna vprašanja. Duhovne tradicije, kot je hinduizem, lahko pomagajo usmerjati umetno inteligenco k služenju skupnemu dobremu, saj tehnologija brez zavesti in notranjega doživljanja ne more nadomestiti človeške empatije in moralnega presojanja. Binkoštna cerkev in izdajateljska hiša Life Publishers sta v sodelovanju s Svetopisemsko družbo Slovenije predstavili novo izdajo študijskega Svetega pisma z naslovom »Sveto pismo plus«.
Mednarodni dan spomina na žrtve holokavsta in Maratonsko romanje od cerkve do cerkve Letošnji 27. januar, Mednarodni dan spomina na žrtve holokavsta, je minil v znamenju osemdesete obletnice konca 2. svetovne vojne in s tem tudi osvoboditve zloglasnega taborišča smrti Auschwitz. V Judovskem kulturnem centru Ljubljana so se v spominskem večeru z branjem imen vseh znanih slovenskih žrtev holokavsta poklonili vsem žrtvam holokavsta in vsem žrtvam pogromov, ki so se zgodili po holokavstu. Kot uvod v Svetopisemski maraton – izmenično, nepretrgano branje Svetega pisma, 24 ur na dan, pet dni zapored, so organizatorji letos prvič pripravili romanje od cerkve do cerkve. Udeleženci so obiskali katoliško cerkev Sv. Trojice, evangeličansko cerkev Primoža Trubarja in pravoslavno cerkev sv. Cirila in Metoda.
Ekumensko bogoslužje v Ženavljah, »ZAupanje« in »Glasba in govorjena beseda« V vasici Ženavlje na Goričkem so se v tednu molitve za edinost kristjanov zbrali predstavniki treh cerkva, ki kljub liturgičnim razlikam v pokrajini ob Muri sodelujejo in se podpirajo. Humanitarna akcija Slovenske karitas »ZAupanje« že dvajset let prinaša upanje za družine in posameznike v večjih stiskah. Geslo akcije je: »Z vašim zaupanjem za upanje ljudi v stiski.« V začetku januarja je Cerkev Jezusa Kristusa svetih iz poslednjih dni v Ljubljani obiskal generalni direktor podjetja Bonneville Distribution iz Salt Lake Cityja, gospod Terry Hritz. Za našo oddajo je spregovoril o programu Music and the Spoken Word – Glasba in govorjena beseda. To je oddaja, ki je na svetu neprekinjeno na sporedu najdlje časa. Na radiu jo predvajajo od junija 1929, na televiziji pa od oktobra 1949.
Issak Babelj: Zgodbe iz Odese/Zgodba o mojem golobnjaku Ob 35 letnici umetniškega ustvarjanja je Robert Waltl, direktor Mini teatra in Judovskega kulturnega centra Ljubljana, skupaj z režiserjem Robertom Smolikom na oder postavil »Zgodbo o mojem golobnjaku«. Lutkovno predstavo so navdihnile »Zgodbe iz Odese« ukrajinskega pisatelja judovskega rodu Isaaka Babelja.
Božič v Makedonski pravoslavni cerkvi in Svetopisemski maraton Verniki Makedonske pravoslavne skupnosti v Republiki Sloveniji »Sv. Kliment Ohridski« praznujejo božič 7. januarja. Praznovanje se začne že dan prej, na badnji dan s polnočnim prazničnim bogoslužjem pa pričakajo Kristusovo rojstvo. Svetopisemski maraton – izmenično, nepretrgano branje Svetega pisma štiriindvajset ur na dan, bo od 26. do 30. januarja potekal že sedemnajstič zapovrstjo. Geslo Svetopisemskega maratona 2025 bo »Vzljubil me je«.
Slovesno bogoslužje v Makedonski pravoslavni cerkvi in Božično darilo Nedelja, 8. decembra je bila za Makedonsko pravoslavno cerkev Svetega Klimenta Ohridskega v Ljubljani še posebej praznična. Metropolit Pimen, škof Makedonske pravoslavne cerkve za Evropo je ljubljanski cerkvi podaril svetniške relikvije. Eno od osrednjih poslanstev Cerkve Jezusa Kristusa svetih iz poslednjih dni je pomagati ljudem v stiski. V decembrskih prazničnih dneh so v cerkvi v Ljubljani organizirali zbiranje paketov z nujnimi pripomočki za higieno, ki so jih predali predstavnikom Rdečega križa Slovenije.
Zbora Fusion Slovenija in Dar Srca Praznično vzdušje adventnega časa so v središču glavnega mesta obogatili mladi evangelijski kristjani z zborom »Fusion«. Z večno zelenimi božičnimi pesmimi pa nas k doživetemu in iskrenemu praznovanju božiča vabijo evangelijski kristjani iz vse Slovenije, zbrani v zboru Dar Srca pod vodstvom Mateje Zwitter.
Neveljaven email naslov