Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
V Mestnem gledališču Ptuj so danes premierno uprizorili besedilo Lutza Hübnerja in Sarah Nemitz Kar je bilo in kar bo. V predstavi, ki se dogaja v gledališču, spremljamo želje, misli, spomine, pa tudi hrepenenja in strahove zakonskega para. Predstavljamo nominirance za letošnjo nagrado LUX, ogledali smo si razstavo Zlati rez v ljutomerski galeriji Ante Trstenjak, več pa tudi o Diskoterapiji - to je prostor za ples, kjer priznani DJ-i iz vse Slovenije vsak drugi četrtek v različnih ljubljanskih klubih zavrtijo enourni izbor glasbe.
V Galeriji Vžigalica v Ljubljani razstavlja v Celju živeča japonska umetnica Keiko Miyazaki, ki skozi osebno zgodbo prikazuje kompleksno prepletanje niti ljubezni in intimnih odnosov, vzpostavljanje partnerstva in družine v zahtevnih razmerah sodobnega potrošništva ter družbi, ki časti večno mladost in lepoto. Naslovili so jo po osrednjem umetniškem delu Ljubezen ne plačuje najemnine. V razstavišču Univerzitetne knjižnice v Mariboru smo si ogledali fotografsko razstavo Gregorja Radonjiča z naslovom Globoko učenje/Metafizika dreves, ki je njegova prva samostojna predstavitev drevesne motivike v galerijskem prostoru. Več pa tudi o knjigi Eneja Silvija Piccolominija oziroma papeža Pija II. z naslovom Zgodnji humanistični spisi in zapisi o slovenskem ozemlju in zbirki albumov kultne zasedbe Ekatarina Velika (EKV), ki je izšla pri ZKP RTV Slovenija.
Ogledali smo si komično dramo Vila blok Evropa na Velikem odru MGL-ja, v Frančiškanskem samostanu v Mariboru obiskali skupinsko razstavo Odsevi upanja, ki združuje slikarska in kiparska dela 33 slovenskih akademskih umetnikov in umetnic, ter pred Muzejem sodobne umetnosti v Gradcu govorili z umetnico Marušo Sagadin, ki tam razstavlja novo delo.
V Cankarjevem domu si bomo ogledali veliko fotografsko razstavo enega največjih okoljevarstvenih fotografov našega časa, Nicka Brandta, v Galeriji Murska Sobota pa razstavo del nemškega umetnika Achima Wernerja, novo v nizu predstavitev t. i. kulturnega mostu, ki že vrsto let povezuje pobrateni mesti Murska Sobota in Ingolstadt. Predstavili bomo zmagovalca Festivala neodvisnega filma ter prebrali pravkar prevedeni esej Michela Houellebecqa o delu, vplivu in pomenu literature H. P. Lovecrafta, enega utemeljiteljev sodobne grozljivke, ki je izšel pri LUD Literatura.
Ogledali smo si razvpito transgeneracijsko dokumentarno fikcijo 1974 (režiser Tomi Janežič), ki je nastala v sodelovanju Slovenskega mladinskega gledališča in Evropske prestolnice kulture GO!2025. Slovensko ljudsko gledališče Celje je na prvi pomladni dan premierno uprizorilo predstavo Šivilja norosti (režiser Marko Čeh), ki jo je navdihnila literarna zapuščina Maruše Krese. V Bežigrajski galeriji 1 smo bili na razstavi V ravnotežjih kiparja Jiřija Bezlaja, v ŠKUC-u pa na razstavi Ognjene lekcije: jezovi, vulkani in ura čarovnic.
Ob dnevu gledališča se v Kranju začenja 55. Teden slovenske drame, posvečen domačim dramskim tekstom. V Muzeju novejše in sodobne zgodovine Slovenije smo bili na odprtju osrednje letošnje občasne razstave Zdravje je naše največje bogastvo, ki osvetli dosežke in težave našega zdravstva od začetka 20. stoletja do danes. V Plesnem Teatru Ljubljana smo si ogledali premiero avtorskega projekta Petje Golec Horvat moj privatni lastni* / my own private*, v Umetnostni galeriji Maribor pa smo bili na seriji predstavitev arhitekturnih in skupnostih projektov Recyting: ponovno vzpostavljanje mesta.
V Kabinetu UGM smo si ogledali mednarodni razstavni projekt Utrujene palme, ki sanjajo o boljšem svetu, ob izidu 5. dela uspešnice Q-R-T smo se pogovarjali s stripovskim avtorjem Ferdinandom Lutzem, v Galeriji Velenje pa smo obiskali razstavo RAZ DVA TRI avtorice Sanje Nešković Peršin.
V Galeriji mesta Ptuj smo si ogledali skupinsko razstavo Narava osebno, na kateri so prikazani različni umetniški pristopi. V Galeriji Inštituta Jožef Štefan so danes odprli razstavo slikarja Bogdana Borčiča. Udeležili smo se simpozija o filozofu Francetu Vebru. O nemški srednjeveški ljubezenski liriki pa smo se pogovarjali s prevajalko Matejo Gaber.
Na spored slovenskih kinematografov je prišel irsko-belgijski film Take majhne stvari. V Pomurskem muzeju Murska Sobota smo si ogledali razstavo Življenje iz zemlje, prazgodovinske naselbine v Pomurju. Obiskali pa smo tudi uvodno prireditev mednarodnega srečanja zbirateljev, kuratorjev, glasbenih arhivarjev, didžejev in širše vseh ljubiteljev glasbe in glasbenega formata – vinila, ki bo 4. aprila.
Pogovarjali smo se z osrednjim gostom festivala Dedica v Pordenonu, iransko-nizozemskim avtorjem Kaderjem Abdolahom. Predstavili bomo prejemnico Glazerjeve nagrade za življenjsko delo, slikarko Anko Krašna. Udeležili smo se Ljubljanskega pesniškega festivala, v fokusu katerega je performativna poezija.
Neveljaven email naslov