Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Serija Novi sosedje pripoveduje zgodbe o ljudeh, ki so iz različnih vzrokov zapustili svoje domove in se skušajo vključiti v novo okolje. Dokumentarni film prikazuje zgodbo dveh ljudi, ki sama nikakor ne bi zmogla živeti, kot živita v bloku v Rijswijku. Evert je priklenjen na invalidski voziček in je odvisen od pomoči drugih. Sosedje mu z veseljem pomagajo, on pa jim usluge vrača, kakor lahko. Rabiji iz Sirije, ki že leta živi na Nizozemskem, pa še vedno ne govori dobro nizozemsko, na primer pomaga pri izpopolnjevanju nizozemščine. Ilknur se je z otroki ravno vselila v blok, kjer čaka, da se ji bo pridružil mož, ki je na zdravljenju v tujini. Mu bo uspelo premagati raka in se ji pridružiti v novem stanovanju? Ilknur čaka, medtem pa stanovalkam bloka pomaga pri preobrazbi. V bloku živijo ljudje različnih narodnosti, zato so težave neizogibne. So vsi enako odprti? Bodo dovolili, da se drugi vmešavajo v njihovo življenje?
Serija Novi sosedje pripoveduje zgodbe o ljudeh, ki so iz različnih vzrokov zapustili svoje domove in se skušajo vključiti v novo okolje. V epizodi, ki sta jo režirala Safia Kessas in Mathieu Neuprez, spremljamo Mubaraka in njegovo prizadevanje za pravico do azila v Belgiji. Mubaraku pomaga Danielle, ki je ena od 15.000 prostovoljcev državljanske platforme za podporo beguncem. Nesebično sprejme Mubaraka in druge, da bi jim pomagala in jih potolažila s toplino doma. Članom njene družine pa se včasih zdi, da je nanje pozabila. Sprejemanje beguncev je izkušnja, ki vas bo za vedno spremenila.
Serija Novi sosedje pripoveduje zgodbe o ljudeh, ki so iz različnih vzrokov zapustili svoje domove in se skušajo vključiti v novo okolje. Elena Rodríguez je Kolumbijka, tesarka, ki je prijatelju Joãu pomagala pri vrnitvi iz Venezele nazaj v domovino, na zelenortski otok São Miguel. Na otoku se je ustalila tudi sama. Zdaj živi na razmajani jadrnici v marini v Ponta Delgadi, a se odloči, da bo ladjico prenovila. Rada bi spodbudila Joãa, da bi ji pri tem pomagal, saj se ji zdi, da bi mu to povrnilo veselje do življenja, ki ga je med bivanjem v Srednji Ameriki izgubil. João Carlos Pontes je leta 1958 zapustil zelenortski otok São Miguel in se preselil v Venezuelo, kjer je uspešno vodil tesarsko delavnico in žago. Zaradi politične in gospodarske krize v državi je vse izgubil, kmalu pa ga je izdalo tudi zdravje. Kot strt in utrujen starec se je vrnil v domovino, da bi tam v miru preživel svoja zadnja leta. Eleno in Joãa povezuje strast do tesarstva, a Elena nikakor ne prenese pogleda na vse bolj obupanega prijatelja in učitelja. Zato ga stalno spodbuja in ga spravlja v dobro voljo. Zaradi šibkega zdravja João ne pride velikokrat na obisk, a zdaj ona potrebuje njegovo pomoč, saj mora narediti dolge stopnice, da bo lahko začela prenavljati jadrnico, ki so jo prestavili v ladjedelnico. João privoli, da ji bo pomagal. Ko bodo stopnice nared, jo bo lahko večkrat obiskal v njeni jadrnici v zraku oz. »hiši v zraku«. A zgodi se nekaj nepričakovanega …
Serija Novi sosedje pripoveduje zgodbe o ljudeh, ki so iz različnih vzrokov zapustili svoje domove in se skušajo vključiti v novo okolje. Henriette je mlada mamica samohranilka in nedokumentirana oseba, predstavnica in glas skupnosti prebivalcev brez dokumentov. S pomočjo svojega odvetnika, gospoda Lurqina, se vsak dan bori za nastanitev nedokumentiranih migrantov v osrčju Bruslja. Zaradi lastne varnosti se je morala ločiti od partnerja, s čimer je izgubila možnost za regularizacijo. Skupaj s sinom Ianisom se Henriette med nenehnimi selitvami sprašuje, kakšna prihodnost ju čaka. Vzporedno z bojem za ureditev statusa in zdrav dom potekajo tudi prizadevanja za priznanje identitete vsakega posameznika. Henriette in Ianis trenutno še s stotimi člani skupnosti nedokumentiranih živita v stavbi v središču Bruslja. Z lastnico, vikonteso Caroline de Spoelberch, potekajo poganja o sklenitvi začasnega dogovora o uporabi prostorov. Henriette upa, da jih ne bodo spet izselili, Ianis pa je pravkar končal šolsko leto.
Serija Novi sosedje pripoveduje zgodbe o ljudeh, ki so iz različnih vzrokov zapustili svoje domove in se skušajo vključiti v novo okolje. Nekateri sanjajo o domu, drugi o ljubezni, otrocih, varnosti, miru. Vaši sosedje sanjajo tako kot vi. Toda ali sanje lahko uresničijo v Sisku? Mesto, ki leži le 60 km od prestolnice Zagreba, je bilo včasih ponos državne industrije, v zadnjih letih pa so rafinerijo in železarno zaprli in prebivalci Siska so začeli zapuščati mesto. Republika Hrvaška ljudem, ki so jim podelili mednarodno zaščito, ponuja namestitev v praznih stanovanjih v državni lasti. Tako so domačini v Sisku dobili nove sosede iz Sirije, Slonokoščene obale, Irana, Kameruna in Turčije.
Serija Novi sosedje pripoveduje zgodbe o ljudeh, ki so iz različnih vzrokov zapustili svoje domove in se skušajo vključiti v novo okolje. Sultan Kochai bivši begunec iz Afganistana, zdaj slovenski državljan, živi v Ljubljani. Hitro se je naučil slovensko in že leta dela kot prevajalec za državne institucije, ki se ukvarjajo z begunci, pa tudi kot prostovoljec in zadnje leto kot dostavljalec hrane. Živi v hiši pri prijateljici Slovenki Mojci, skupaj še z nekaj osebami. Nekega dne Mojca v hišo pripelje zapuščenega psa, kar postane izziv za stanovalce, ki prihajajo iz različnih okolij. Kako to dejstvo sprejme Sultan in kakšen je pogled njegove vere, islama, na bivanje psa v hiši ? Ali se z dobro voljo in pogovorom, kljub različnim kulturnim izhodiščem, vsakdanje ovire in zapreke lahko premagajo?
Serija Novi sosedje pripoveduje zgodbe o ljudeh, ki so iz različnih vzrokov zapustili svoje domove in se skušajo vključiti v novo okolje. Saima iz pakistanske skupnosti je povabila Miguela, ki živi tik ob mošeji Pot k miru, na poseben dogodek ob ramazanu. Miguel se je več let prepiral s pakistansko skupnostjo zaradi hrupa. Njegovo stanovanje namreč meji na mošejo. Na steno, pred katero je imam vsak dan nagovarjal vernike. Po posredovanju policije in predstavnikov z občine so v mošeji končno zvočno izolirali steno, toda sosedski odnosi so bili še vedno napeti. Tisti na drugi strani imajo občutek, da so domačini premalo strpni do priseljencev. Da je premalo zanimanja za njihovo kulturo. “Forum L'Hospitalet” skuša te težave premostiti s pobudami za boljše medsebojno poznavanje in sobivanje.
Serija Novi sosedje pripoveduje zgodbe o ljudeh, ki so iz različnih vzrokov zapustili svoje domove in se skušajo vključiti v novo okolje. Zveza nemških deklet je bil dekliški oddelek Hitlerjeve mladine, mladinskega gibanja nacistične stranke. Sprejemalo je dekleta, starejša od deset let. Bilo je pomemben člen v nacističnih načrtih za oblikovanje novega rodu Nemcev. Eva Sternheim-Peters, zdaj stara 94 let, se je zvezi pridružila pri desetih letih in se povzpela do vodilnega položaja, danes pa svoje berlinsko stanovanje deli s sirskim beguncem Amerjem Kassabom. Vsi v soseski niso tako sprejemajoči. Nenavadni par živi nasproti nemške gostilne, ki jo obiskujejo stalni gostje iz soseske, ki niso naklonjeni muslimanskim prišlekom. Bodo po srečanju z Amerjem začeli razmišljati drugače?
Serija Novi sosedje pripoveduje zgodbe o ljudeh, ki so iz različnih vzrokov zapustili svoje domove in se skušajo vključiti v novo okolje. Sutera leži ob vznožju gričev, v njej pa danes živi le okoli tisoč ljudi, predvsem starejših. Življenje tam je težko, saj ni veliko možnosti za zaposlitev. Kot številna mesta na Siciliji je tudi Sutera za ljudi, ki prihajajo iz Afrike, vstopna točka v Evropo. Leta 2013 je prefektura na Siciliji po hudi tragediji župana Sutere zaprosila za pokop 400 žrtev brodoloma ladje, na kateri so bili migranti. Vendar na pokopališču v Suteri ni bilo dovolj prostora, zato se je župan odločil, da bo mesto raje pomagalo preživelim. Sutera je za preživele brodolomce postala nov dom. Italijanska televizija RAI je posnela zelo oseben in ganljiv dokumentarni film o Johnu in njegovi družini, ki je prišla iz Nigerije, ter njihovem sosedu Francu. Krhki odnosi med njimi razkrivajo, da je spoznavanje vedno prvi korak za premagovanje predsodkov.
Neveljaven email naslov