Obvestila

Ni obvestil.

Obvestila so izklopljena . Vklopi.

Kazalo

Predlogi

Ni najdenih zadetkov.


Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Sreda, 8. nov. 2023

TV Slovenija 1 • Sre, 8. nov.

Odmevi vsak delavnik ob 22.00 ponudijo sveže večerne novice ter analize najpomembnejših dogodkov dneva. Ozadja dogodkov in pojavov, prikrite podrobnosti in nove plati vznemirljivih zgodb predstavljajo novinarji in izbrani gosti, ki jih izprašajo voditelji oddaje ali pa se soočijo med seboj. V studiu damo besedo obema, oziroma toliko stranem, da si naši gledalci lahko ustvarijo čim bolj celostno podobo aktualnih dogajanj. Poleg tega pa še kratek pregled dnevnih svetovnih in domačih novic, ki ste jih morda zamudili ali preslišali čez dan.

Pregled športnih dogodkov bodo sodelavci športnega programa strnili v zadnji dnevnoinformativni oddaji, seznanili bodo z najnovejšimi dnevnimi rezultati ter izjavami, ne bodo pa pozabili tudi na prispevke aktualnih dogodkov z izjavami tekmovalcev.

Župan prehitro pogoltne hrano in začne kolcati. Kolcanje je nalezljivo in kmalu kolcajo vsi meščani. Vsi, razen superjelena Janija. Samo on lahko pomaga prijateljem in ustavi epidemijo. A kako?

Špela Močnik Paradiž in David Urankar se bosta z vami prebujala ob sredah. Poleg prometnih minut in pravnih nasvetov bosta podajala predloge za dobre knjige, zanimive filme, »mojster« David in »gospodinja« Špela se bosta tudi podrobneje posvetila gospodinjskim nasvetom in občasno pokazala še, kako lahko sami doma izdelate kakšen kos pohištva. Razreševali bomo tudi vsakdanje življenjske dileme, terenska ekipa bo delila vrtne nasvete, gledalci pa boste lahko svoje znanje preizkusili v krajšem kvizu. Jutro z nami je dobro jutro!

Jutranja poročila so prva televizijska poročila, ob katerih se gledalci seznanijo z najpomembnejšim dogajanjem doma in po svetu. Izvedo, kateri pomembni dogodki so predvideni za tisti dan in kaj se je dogajalo na drugi strani sveta, medtem ko smo v tem delu spali. Z dopisniško mrežo po svetu in vsej Sloveniji.

Jutranja poročila so prva televizijska poročila, ob katerih se gledalci seznanijo z najpomembnejšim dogajanjem doma in po svetu. Izvedo, kateri pomembni dogodki so predvideni za tisti dan in kaj se je dogajalo na drugi strani sveta, medtem ko smo v tem delu spali. Z dopisniško mrežo po svetu in vsej Sloveniji.

Jutranja poročila so prva televizijska poročila, ob katerih se gledalci seznanijo z najpomembnejšim dogajanjem doma in po svetu. Izvedo, kateri pomembni dogodki so predvideni za tisti dan in kaj se je dogajalo na drugi strani sveta, medtem ko smo v tem delu spali. Z dopisniško mrežo po svetu in vsej Sloveniji.

Nepričakovano se pojavi Štef in pove, da bo Svetlano odpeljal na Sicilijo k šefu mafije. Tam bo postala njegova žena. Svetlani to ni všeč, še manj Johnnyju. Načrt pa seveda zelo ustreza Toniju, ki bi se tako rešil vsaj ene nadloge, ki mu visi za vratom. A načrte prekrižata Svetlana in Johnny, ki se odločita na hitro poročiti. Tako bi Svetlana dobila slovensko državljanstvo in poroka z mafijskim šefom ne bi bila več mogoča. A poroka kar čez noč ni enostavna stvar. A hitro se ponudi rešitev. Kapitan Eugenio pove, da kot kapitan lahko poroča na krovu ladje. Ker njegove ladje zaradi uveljavitve hrvaške ERC in s tem oteženega vstopa v slovenske teritorialne vode še ni v Izolskem privezu, se odločijo za poroko na ladjici, ki pluje po Ljubljanici. Po poroki pa ugotovijo, da le ta ni pravno veljavna, saj kapitan lahko poroča le, ko se ladja nahaja v mednarodnih vodah....

Blažka ima težave z izpitom, ker je za grde, zavistne profesorice mnogo prečedna in preseksi. Zato si izmisli genialen projekt: pustila bo neperspektiven študij in začela bo mastno služiti s trebušnim plesom - v veliko "veselje" staršev, kajpada. Vse skupaj pa naj bi v svojo grozo denarno podprl Toni pod budnim vodstvom Štefa Železne roke, ki je edini navdušen nad Blažkinim projektom. In ker je Toni njegov večni dolžnik, spet popusti ...

V zabavnem kvizu trije tekmovalci odgovarjajo na enostavna vprašanja. Rešitev je zmeraj črka, ki se izpiše v križanki. Naslednja naloga je rešiti gesla v tej skrivnostni križanki. Tekmovalci lahko v vsakem trenutku zaključijo krog, če prepoznajo vsa gesla naenkrat. V finalu si nato najboljši tekmovalec izbere naključnih 5 črk, ki se izpišejo v čisto novi križanki. Vsaka beseda, ki jo ugane, prinese nagrado. Če mu uspe križanko rešiti v celoti, pa se nagrada poveča in finalist dobi vstopnico v naslednjo oddajo, kjer se pomeri z novima izzivalcema.

V tokratni oddaji o grozečih plazovih, tudi o zadnjem, ki se je sprožil pod vojašnico na Bohinjski Beli. Bili smo tudi v Baški grapi, kjer je za prebivalci teden dni strahu in negotovosti. Strokovnjake bomo vprašali po oceni dela odločevalcev po poplavah in ali so postopki vlade dovolj hitri in učinkoviti. Z obrežja Drave se bo oglasil naš dolgoletni kolega Slavko Bobovnik. Kako v Dravski dolini živijo z izkušnjami poplav izpred dobrega desetletja, o katerih zaradi vloge avstrijskega upravljavca hidroelektrarn na Dravi v Avstriji, družbe Verbund, še vedno potekajo sodni postopki? S klimatologinjo pa tudi o tem, na katere vremenske spremembe se bomo morali navaditi in ali bodo kraji, ki so danes še varni pred poplavami, varni tudi v prihodnosti.

Gostje: Dr. Primož Banovec (Inštitut za vodarstvo), dr. Miloš Bavec (Geološki zavod Slovenije), dr. Lučka Kajfež Bogataj (Biotehniška fakulteta Univerze v Ljubljani)

V Prvem dnevniku ob 13.00 se lahko vsak dan v letu hitro in učinkovito seznanite z vsemi najpomembnejšimi novicami iz domovine in sveta. V tej krajšI informativni oddaji dajemo prednost hitrosti, ažurnosti in jedrnatosti.

13:20
Šport

V prvih dnevnih športnih poročilih vas bomo seznanili z najpomembnejšimi rezultati tekmovanj, ki so se odvijali prejšnji večer ter napovedali dogodke v tekočem dnevu.

13:30
Vreme

Spremljajte aktualno vremensko napoved z opozorili in zanimivimi informacijami vsak dan v sklopu informativnih oddaj.

Oglejmo si afriško naravo, ljudi in kraje, kot si jih še nismo. Ustvarjalci serije so se s kamerami podali še više in izjemna naravna čudesa afriške celine posneli z novega zornega kota. Uporabili so satelitske posnetke, fotografije iz zraka in računalniško grafiko. Serija pa se posveča tudi ljudem ter vplivu hitre urbanizacije in modernizacije.

1. del: Voda
Oddaja prikazuje, kako so vodne poti oblikovale afriško celino in omogočile življenje na njej. Med drugim si bomo ogledali Viktorijine slapove, Okavangovo delto, Nil, raznovrstna jezera in dolgo afriško obalo, ki meji na dva oceana.

AFRICA FROM ABOVE / Nemčija / 2022 / Režija: Andrew Zikking

Kakšna je vloga arhitekture pri trajnostnem razvoju mest in zmanjševanju ogljičnega odtisa? Zakaj bo Københavnu uspelo postati prvo ogljično nevtralno mesto na svetu, pojasnjuje glavna mestna arhitektka Camilla Van Deurs. Iz Furlanije - Julijske krajine v Hollywood: tako bi lahko opisali 60-letno kariero enega najprepoznavnejših direktorjev fotografije Danteja Spinottija, ki je pred kratkim izdal avtobiografijo. V studiu je o svoji bogati karieri spregovoril legendarni ilustrator in stripar Marjan Manček. Pred kratkim je namreč prejel nagrado Saše Dobrile za življenjsko delo na področju animiranega filma. Zakaj se je država dolga leta mačehovsko obnašala do rokodelstva in kakšen je njegov pomen v kontekstu globalnih sprememb, smo si ogledali na Trienalu rokodelstva in obrti v Slovenj Gradcu. Objavljamo tudi intervju z režiserjem Jurijem Grudnom o tem, kako je nastajal film o nekdanji prvi dami ZDA Melanii Trump.

Az adás tartalma:

- nyílt nap a bánutai Mintagazdaságban;
- megnyílt a Lendvai Labdarúgó Akadémia;
- a Lendvai község 27. ünnepe;
- A lendvai labdarúgás 120 éve – könyvbemutató;
- a Lendvai Nyugdíjas Egyesület nemzetközi kézimunka-kiállítása;
- Magvető: a Muravidéki disputa.

Vsebina oddaje:

- dan odprtih vrat na Vzorčni kmetiji v Banuti;
- odprtje Nogometne akademije v Lendavi;
- 27. občinski praznik Občine Lendava;
- 120 let nogometa v Lendavi – predstavitev knjige;
- mednarodna razstava ročnih del Društva upokojencev Lendava;
- rubrika Sejalec: Prekmurska debata.

V 3. oddaji od znanja prekipevajo Ljubljančani Mark, Neža in Jernej iz OŠ Miška Kranjca (rumeni) ter Velenjčani Mija, Nace in Galja (vijolični). Hitijo po evropskih državah, obnavljajo cerkvene stavbe in vlečejo črte. Polet v mezosfero ne uspe, saj jih bolj privlačijo časi francoske revolucije. Rumeni so pravi sonetni poeti, vijolični čarovniški pisatelji. V labirintu tekmovalce ovirajo koale in korale, spopadejo se tudi z ironijo. Za koga je usodna rumena barvica in kdo hitreje gradi piramide: Klara, Peter in Mej iz OŠ Davorina Jenka Cerklje na Gorenjskem ali Lana, Maks in Benjamin iz OŠ Toma Brejca Kamnik, pa v Malih sivih celicah.

Edini in zelo popularen kviz za mlade Male sive celice preverja znanje in veščine sedmošolcev, osmošolcev in devetošolcev. Dvaintrideset tekmovalnih šol iz osmih različnih regij Slovenije se preizkusi v znanju matematike, logike, poznavanju kulturne dediščine, športa, družbe, astronomije, kemije, biologije, tehnike, gospodinjstva, zgodovine, geografije, človeškega telesa in glasbe. V posebni rubriki Hitri lončki pa svoje spretnosti preizkusijo še druge trojke osnovnošolcev od petega razreda naprej.

Spremljajte aktualno vremensko napoved z opozorili in zanimivimi informacijami vsak dan v sklopu informativnih oddaj.

V Poročilih se lahko hitro in učinkovito seznanite z vsemi najpomembnejšimi novicami iz domovine in sveta.

17:10
Šport

Najkrajša športna dnevnoinformativna oddaja je namenjena kratkemu najzanimivejšemu pregledu novic prejšnjega dne in odmevom s tekmovanj doma in v tujini.

Slovenija leži na precej nemirnih tleh, o čemer pričajo številni potresi, ki so v preteklosti stresali naše ozemlje. Od začetka 16. stoletja do danes je bilo na naših tleh okrog petdeset potresov, ki so dosegli intenziteto najmanj VII. stopnje po Evropski potresni lestvici.
Daleč najhujši potres v naši okolici je bil tako imenovani veliki koroški potres s središčem pri Beljaku. Med potresi z žariščem na tleh današnje Slovenije pa je bil najmočnejši idrijski potres leta 1511, ki je ponekod dosegal učinke X. stopnje.
Eden od izzivov znanosti je, kako napovedovati potrese. Je to sploh mogoče? Čeprav potresov še ne znamo napovedovati, lahko tudi na podlagi preučevanja potresov v bližnji in daljni zgodovini predvidevamo, kakšni potresi se bodo zgodili.
O največjih potresih na Slovenskem bomo govorili s seizmologinjo Ino Cecič, zgodovinarjema Dušanom Nečakom in Matevžem Koširjem, geografom Matijo Zornom, geologinjo Martino Peljhan in strokovnjakom za potresno gradnjo Matjažem Dolškom.
Zgodovinar Peter Mikša pa nas bo popeljal po krajih, ki so povezani z največjimi potresi v naši preteklosti.

Medvedji brlog napadejo mravlje. Cofek jim z veseljem ponudi svojo hišo, svojega kruha z medom pa ne. Čas je, da Cofek vsiljivim malim bitjem poišče sanjsko hišo.

Modri cmokec najde Panovo piščal in zaigra čudovito melodijo. Ko jo zaslišijo drugi cmokci, se mu pridružijo s svojimi glasbili ... To pa za Modrega cmokca postane preglasno!

V poljski pokrajini Kašubija se gospodinje vsako leto merijo na posebni olimpijadi, na kateri tekmujejo v različnih športnih, umetniških in kulinaričnih disciplinah. Letos glavno nagrado namenjajo ekipi, ki bo pripravila najboljši posladek iz jagod. V oddaji spremljamo kašubsko družino Ptach, ki na svojih poljih prideluje posebno vrsto jagod. V družinskem poslu sodelujejo pripadniki več generacij, ob vrhuncu sezone pa jim na poljih pomagajo tudi sosedje in znanci. Poleg dobrot iz jagod Kašubija slovi tudi po odličnih ribjih jedeh, saj je pokrajina posejana s številnimi jezeri, v katerih ne manjka različnih vrst rib. Bere Andrej Hofer.

ZU TISCH / 2021 / Nemčija / Avtorica: Adama Ulrich

V zabavnem kvizu trije tekmovalci odgovarjajo na enostavna vprašanja. Rešitev je zmeraj črka, ki se izpiše v križanki. Naslednja naloga je rešiti gesla v tej skrivnostni križanki. Tekmovalci lahko v vsakem trenutku zaključijo krog, če prepoznajo vsa gesla naenkrat. V finalu si nato najboljši tekmovalec izbere naključnih 5 črk, ki se izpišejo v čisto novi križanki. Vsaka beseda, ki jo ugane, prinese nagrado. Če mu uspe križanko rešiti v celoti, pa se nagrada poveča in finalist dobi vstopnico v naslednjo oddajo, kjer se pomeri z novima izzivalcema.

18:55
Vreme

Spremljajte aktualno vremensko napoved z opozorili in zanimivimi informacijami vsak dan v sklopu informativnih oddaj.

18:57
Dnevnik

Z ogledom DNEVNIKA ob 19.00 si vsak dan v letu zagotovite učinkovit dnevni pregled dogodkov doma in po svetu oz. enourni odmerek informacij, ki so jih čez dan zbrali dopisniki in posebni poročevalci iz svetovnih prestolnic, dopisniki iz vse Slovenije ter novinarji uredništev notranjepolitičnih in gospodarskih, zunanjepolitičnih, športnih in kulturnih oddaj.

Oddaja Slovenska kronika vsak dan predstavi najpomembnejše dogodke in zgodbe iz slovenskih krajev. Poudarek je na človeških zgodbah, okoljskih in socialnih temah, dnevnem utripu podeželja in mest. Še posebej smo pozorni na pozitivne primere, ki jim namenjamo prostor v čisto vsaki oddaji.

19:35
Šport

Osrednja dnevnoinformativna oddaja je namenjena med drugim tudi najaktualnejšim dogodkom dne, rezultatom, izjavam in ozadjem s posameznih tekmovanj doma in v tujini.

19:50
Kultura

V Cankarjevem domu v Ljubljani se s filmom Varuhi formule režiserja Dragana Bjelogrlića začenja 34. mednarodni filmski festival Liffe. V skoraj dveh tednih bodo prikazali 89 celovečernih in 14 kratkih filmov. Bili smo še na razstavi Gentrifikacija v ljubljanski galeriji Kresija ter na fotografski razstavi Varuhinje rek v Galeriji S na Ljubljanskem gradu, ki je povezala 19 slovenskih rek, 19 fotografov in 29 varuhinj rek, pa tudi aktiviste, naravovarstvenike, umetnike in civilno družbo.

20:00
Vreme

Spremljajte aktualno vremensko napoved z opozorili in zanimivimi informacijami vsak dan v sklopu informativnih oddaj.

Dramska romanca. Sandra živi z osemletno hčerko v majhnem stanovanju v Parizu. Redno obiskuje očeta, upokojenega profesorja filozofije, ki zaradi nevrodegenerativne bolezni počasi izgublja vid, spomin in samostojnost. Medtem ko z družino išče primeren dom za ostarele, nepričakovano naleti na Clémenta. Čeprav je poročen, se med njima začne strastno razmerje …

UN BEAU MATIN / NEKEGA LEPEGA JUTRA, koprodukcijski film, 2022
Režija: Mia Hansen-Løve / Scenarij: Mia Hansen-Løve / Igrajo: Léa Seydoux, Pascal Greggory, Melvil Poupaud, Nicole Garcia, Camille Leban Martins …

22:00
Vreme

Spremljajte aktualno vremensko napoved z opozorili in zanimivimi informacijami vsak dan v sklopu informativnih oddaj.

22:05
Odmevi

Odmevi vsak delavnik ob 22.00 ponudijo sveže večerne novice ter analize najpomembnejših dogodkov dneva. Ozadja dogodkov in pojavov, prikrite podrobnosti in nove plati vznemirljivih zgodb predstavljajo novinarji in izbrani gosti, ki jih izprašajo voditelji oddaje ali pa se soočijo med seboj. V studiu damo besedo obema, oziroma toliko stranem, da si naši gledalci lahko ustvarijo čim bolj celostno podobo aktualnih dogajanj. Poleg tega pa še kratek pregled dnevnih svetovnih in domačih novic, ki ste jih morda zamudili ali preslišali čez dan.

22:40
Šport

Pregled športnih dogodkov bodo sodelavci športnega programa strnili v zadnji dnevnoinformativni oddaji, seznanili bodo z najnovejšimi dnevnimi rezultati ter izjavami, ne bodo pa pozabili tudi na prispevke aktualnih dogodkov z izjavami tekmovalcev.

V oddaji Profil Tina Šrot gosti znanega baletnega plesalca in koreografa Lukasa Zuschlaga. Priznani baletni solist SNG Opera in balet Ljubljana je prišel k nam iz rodne Avstrije pred 20 leti in je leta 2006 vzbudil pozornost širše javnosti z vlogo Romea v baletu Romeo in Julija, koreografa Jurija Vámosa. Sledili so številne uspešne baletne vloge in gostovanja pri nas in po svetu. Na televizijskih zaslonih smo ga spoznali kot izvrstnega plesalca različnih zvrsti plesa, zadnja leta pa tudi kot nadarjenega opernega in baletnega koreografa.

Slovenija leži na precej nemirnih tleh, o čemer pričajo številni potresi, ki so v preteklosti stresali naše ozemlje. Od začetka 16. stoletja do danes je bilo na naših tleh okrog petdeset potresov, ki so dosegli intenziteto najmanj VII. stopnje po Evropski potresni lestvici.
Daleč najhujši potres v naši okolici je bil tako imenovani veliki koroški potres s središčem pri Beljaku. Med potresi z žariščem na tleh današnje Slovenije pa je bil najmočnejši idrijski potres leta 1511, ki je ponekod dosegal učinke X. stopnje.
Eden od izzivov znanosti je, kako napovedovati potrese. Je to sploh mogoče? Čeprav potresov še ne znamo napovedovati, lahko tudi na podlagi preučevanja potresov v bližnji in daljni zgodovini predvidevamo, kakšni potresi se bodo zgodili.
O največjih potresih na Slovenskem bomo govorili s seizmologinjo Ino Cecič, zgodovinarjema Dušanom Nečakom in Matevžem Koširjem, geografom Matijo Zornom, geologinjo Martino Peljhan in strokovnjakom za potresno gradnjo Matjažem Dolškom.
Zgodovinar Peter Mikša pa nas bo popeljal po krajih, ki so povezani z največjimi potresi v naši preteklosti.

Dnevnik Slovencev v Italiji je informativna oddaja, v kateri novinarji poročajo predvsem o dnevnih dogodkih med Slovenci v Italiji. Je pomembno ogledalo njihovega vsakdana, v njem opozarjajo na težave s katerimi se soočajo, predstavljajo pa tudi pestro kulturno, športno in družbeno življenje slovenske narodne skupnosti. V oddajo so vključene tudi novice iz matične domovine.

Z ogledom DNEVNIKA ob 19.00 si vsak dan v letu zagotovite učinkovit dnevni pregled dogodkov doma in po svetu oz. enourni odmerek informacij, ki so jih čez dan zbrali dopisniki in posebni poročevalci iz svetovnih prestolnic, dopisniki iz vse Slovenije ter novinarji uredništev notranjepolitičnih in gospodarskih, zunanjepolitičnih, športnih in kulturnih oddaj.

Oddaja Slovenska kronika vsak dan predstavi najpomembnejše dogodke in zgodbe iz slovenskih krajev. Poudarek je na človeških zgodbah, okoljskih in socialnih temah, dnevnem utripu podeželja in mest. Še posebej smo pozorni na pozitivne primere, ki jim namenjamo prostor v čisto vsaki oddaji.

Osrednja dnevnoinformativna oddaja je namenjena med drugim tudi najaktualnejšim dogodkom dne, rezultatom, izjavam in ozadjem s posameznih tekmovanj doma in v tujini.

V Cankarjevem domu v Ljubljani se s filmom Varuhi formule režiserja Dragana Bjelogrlića začenja 34. mednarodni filmski festival Liffe. V skoraj dveh tednih bodo prikazali 89 celovečernih in 14 kratkih filmov. Bili smo še na razstavi Gentrifikacija v ljubljanski galeriji Kresija ter na fotografski razstavi Varuhinje rek v Galeriji S na Ljubljanskem gradu, ki je povezala 19 slovenskih rek, 19 fotografov in 29 varuhinj rek, pa tudi aktiviste, naravovarstvenike, umetnike in civilno družbo.

Spremljajte aktualno vremensko napoved z opozorili in zanimivimi informacijami vsak dan v sklopu informativnih oddaj.

Prijavite se na e-novice

Prijavite se na e-novice

Neveljaven email naslov