Odmevi vsak delavnik ob 22.10 ponudijo sveže večerne novice ter analize najpomembnejših dogodkov dneva. Ozadja dogodkov in pojavov, prikrite podrobnosti in nove plati vznemirljivih zgodb predstavljajo novinarji in izbrani gosti, ki jih izprašajo voditelji oddaje ali pa se soočijo med seboj. V studiu damo besedo obema, oziroma toliko stranem, da si naši gledalci lahko ustvarijo čim bolj celostno podobo aktualnih dogajanj. Poleg tega pa še kratek pregled dnevnih svetovnih in domačih novic, ki ste jih morda zamudili ali preslišali čez dan.
Na Gospodarskem razstavišču se je začel 40. Slovenski knjižni sejem. Danes so podelili nagrado Maruše Krese, Založniška akademija pa je pripravila program na temo bralnih navad in bralnih strategij na lokalni ravni. Bili smo tudi na premieri "plesnega eseja o ustvarjanju in njega pogojih" Povabilo na večer(jo) plesalke in koreografinje Ane Pandur.
Pregled športnih dogodkov bodo sodelavci športnega programa strnili v zadnji dnevnoinformativni oddaji, seznanili bodo z najnovejšimi dnevnimi rezultati ter izjavami, ne bodo pa pozabili tudi na prispevke aktualnih dogodkov z izjavami tekmovalcev.
Sredina jutra se pričnejo s pregledom dnevnega tiska in aktualne teme, ki jo postavljamo V središče. V pravnih nasvetih gostimo odvetnike in odvetnice, ki odgovarjajo tudi na vaša vprašanja, za vse udeležence v prometu pa svetujemo v prometnih minutah. Pogledamo tudi, kaj je novega v svetu filma in zabave ter vam podamo predloge za dobre knjige in zanimive vsebine, ki se predvajajo na TV Slovenija. S strokovnjaki razrešujemo vsakdanje življenjske dileme, terenska ekipa pa deli vrtne nasvete. Sreda je tudi športno obarvana, v rubriki »Š kot šport« spoznavamo nenavadne športe, gostimo športne junake in komentiramo ter napovedujemo pomembne športne dogodke. Vaša sredina družba sta Špela Močnik in David Urankar, jutro z nami je dobro jutro!
Jutranja poročila so prva televizijska poročila, ob katerih se gledalci seznanijo z najpomembnejšim dogajanjem doma in po svetu. Izvedo, kateri pomembni dogodki so predvideni za tisti dan in kaj se je dogajalo na drugi strani sveta, medtem ko smo v tem delu spali.
Z dopisniško mrežo po svetu in vsej Sloveniji.
Jutranja poročila so prva televizijska poročila, ob katerih se gledalci seznanijo z najpomembnejšim dogajanjem doma in po svetu. Izvedo, kateri pomembni dogodki so predvideni za tisti dan in kaj se je dogajalo na drugi strani sveta, medtem ko smo v tem delu spali.
Z dopisniško mrežo po svetu in vsej Sloveniji.
Jutranja poročila so prva televizijska poročila, ob katerih se gledalci seznanijo z najpomembnejšim dogajanjem doma in po svetu. Izvedo, kateri pomembni dogodki so predvideni za tisti dan in kaj se je dogajalo na drugi strani sveta, medtem ko smo v tem delu spali.
Z dopisniško mrežo po svetu in vsej Sloveniji.
Maša Trubačev in Petra Trofenik, mladi ljubiteljski kuharici, sta nova obraza druge sezone popoldanske kuharske oddaje Šef doma. Širši javnosti sta poznani kot finalistki priljubljenega kuharskega šova, sodelovali pa sta tudipri drugih odmevnejših kulinaričnih dogodkih v Sloveniji.
Maša in Petra si bosta med tednom predajali kuharsko štafeto, ob petkih pa bosta v prenovljenem kuharskem studiu združili moči, druga drugo učili novih kuharskih trikov in skupaj opogumljali kuharske navdušence ter tiste, ki radi dobro jedo, da tudi sami postanejo kuharski šefi v svojih domačih kuhinjah.
Ste tudi vi imeli naporen teden? Na tak petkov večer človeka kar zamika, da bi samo nekaj na hitro vlil v pekač in da bi kaj nastalo. No, naša Prekmurka Petra ima rešitev in reče se ji »zlejvanka«! Idealna petkova večerja: ni treba teči v trgovino, ker imamo vse doma, pa še lahka hrana je.
Angleži svojim slanim »zlejvankam« pravijo jorkširski pudingi. No, Maša pa je to poletje spoznala toskansko jed z bučkami, imenovano »scarpaccia«, ki je pravzaprav bučkina »zlejvanka«.
Anja odkrije evropski razpis, ki obljublja veliko denarja za male občine. Le mesni prehrani, alkoholu in tobaku se morajo odpovedati. Za pridobivanje evropskih sredstev navduši še Mileta, ki mu obljubi, da jo bo na ta način morda pridobil kot punco. Najtežjo oviro mora Mile premagati že na samem začetku, saj naj bi domačo čevapčinico spremenil v bio - eko - vegi restavracijo. Projekt v odsotnosti Bora za nekaj dni celo zares zaživi in Mile že skoraj zleze med Anjine rjuhe. Ob vrnitvi gospodarja pa bi bilo srečne zgodbice kaj hitro konec, če se ne bi vanjo vmešal očarljiv državni uradnik. Ta županjo in z njo Borota prepriča, da lahko evropski projekt lokalu in občini resnično prinese ogromne vsote denarja. Ko začne iz Jeklenic nastajati prava bio – eko - vegi oaza, odide Mile z nadebudnim sekretarjem na zadnja usklajevanja v Bruselj…
V zabavnem kvizu trije tekmovalci odgovarjajo na enostavna vprašanja. Rešitev je zmeraj črka, ki se izpiše v križanki. Naslednja naloga je rešiti gesla v tej skrivnostni križanki. Tekmovalci lahko v vsakem trenutku zaključijo krog s pritiskom na tipko Vem!, če prepoznajo vsa gesla naenkrat. V finalu si nato najboljši tekmovalec izbere naključnih 5 črk, ki se izpišejo v tematski križanki. Vsaka beseda, ki jo ugane, prinese nagrado. Če mu uspe križanko rešiti v celoti, pa se nagrada poveča. Finalist dobi vstopnico v naslednjo oddajo, kjer se pomeri z novima izzivalcema.
Gledalci doma lahko sodelujejo v nagradni igri na objavljenem spletnem naslovu www.rtvslo.si/vem-kviz tako, da uganjujejo manjkajočo črko v iskani besedi. Na zaslonu se izpišejo: vprašanje, beseda z manjkajočo črko ter dve črki, od katerih je samo ena rešitev nagradne igre. Črki se izpišeta za zaporednima številkama 1 in 2.
Ali Slovenija res kupuje izraelsko orožje, bo najem prostorov na Litostrojski res stal več, kot je po oceni Geodetske uprave vredna najeta stavba, in zakaj samozaposlenim ne zagotovijo kolektivne pogodbe, bo pojasnila ministrica za kulturo dr. Asta Vrečko. Kako bi izgledala jedrska vojna, pa bosta pojasnila Miroslav Gregorič, poslanec iz Gibanja Svoboda, nekdanji direktor Uprave za jedrsko varnost in nekdanji predsednik Sveta guvernerjev Mednarodne agencije za atomsko energijo, ter obramboslovec dr. Klemen Grošelj.
Vrvež na letošnji podnebni konferenci v Bakuju pomeni veliko skrbi in malo rešitev. Kaj se mora zgoditi na svetu, da bi res zaživel ambiciozen podnebni dogovor?
Voditeljev večine držav, ki največ prispevajo k emisijam, na letošnjo konferenco ni bilo. V Belo hišo se vrača Donald Trump in klimatologi pravijo, da se končuje še eno vročinsko rekordno leto. O izgubljanju podnebne bitke, kar smo ob lanskih poplavah občutili tudi v Sloveniji, v Globusu.
V Prvem dnevniku ob 13.00 se lahko vsak dan v letu hitro in učinkovito seznanite z vsemi najpomembnejšimi novicami iz domovine in sveta. V tej krajšI informativni oddaji dajemo prednost hitrosti, ažurnosti in jedrnatosti.
V prvih dnevnih športnih poročilih vas bomo seznanili z najpomembnejšimi rezultati tekmovanj, ki so se odvijali prejšnji večer ter napovedali dogodke v tekočem dnevu.
Človek je povsod, kamor se je odpravil – od morskega dna do Lune, od puščav do obeh tečajev – za seboj puščal odpadke. Ko so leta 1957 izstrelili Sputnik, prvi satelit v zgodovini, smo dobili še prve vesoljske smeti. Po petinšestdesetih letih znanstveniki ocenjujejo, da okoli Zemlje kroži 9000 ton odpadkov, od tega je približno 30 000 kosov večjih od deset centimetrov. Mikroodpadkov je še več – več kot 150 milijonov. V oddaji so predstavljene zgodovina onesnaževanja vesolja, težave, ki jih to povzroča človeštvu, in možnosti za njihovo reševanje v prihodnjih desetletjih.
SPACE TRASH / Francija / 2023 / Režija: Liza Fanjeaux
Del oddaje bomo posvetili prihajajočemu Slovenskemu knjižnemu sejmu, ki je že tradicionalno dobro obiskan med bralci. Ob letošnjem, 40. sejmu se bomo ozrli v njegovo zgodovino z arhivskimi posnetki, ki jih hrani Televizija Slovenija vse od prvega sejma leta 1972. Razmišljali bomo tudi, zakaj je knjiga dobra naložba ter zakaj z branjem zahtevnih knjižnih besedil razvijamo analitično in kritično mišljenje, ki ga v sodobni družbi primanjkuje. Ogledali smo si razstavo Plastenja v Cukrarni, ki je posvečena kolažni tehniki. Predstavlja se 29 slovenskih umetnikov in umetnic vseh generacij, ki so tehnike kolaža in asemblaža uporabljali od konca sedemdesetih let do danes. Obiskali smo razstavo Vizije so, ki jo v Galeriji Kresija pripravlja Društvo arhitektov Ljubljane. Gre za vsakoletno problemsko razstavo, ki med drugim obravnava spregledane vidike razvoja mesta in predlaga rešitve. Letos je njihov osrednji namen predstaviti pomen poslovnih stavb, ki so ključne za navade, delovanje in življenje prebivalcev, obenem pa opozarjajo na vprašanje o prihodnosti stolpnice TR2. V Sarajevu smo se srečali z arhitektkama Dunjo Krvavac in Irhano Šehović, ki v zanimivih projektih združujeta arhitekturno stroko in družbeni aktivizem. Med drugim poskušata oživiti letni kino Prvi maj in z umetniško intervencijo opozoriti na zgodovinsko zanimivo, a zapuščeno zgradbo doma upokojencev, v kateri zaradi vojne nikoli niso bivali. Ob obletnici olimpijskih iger v Sarajevu smo se pogovarjali tudi o arhitekturni dediščini tega dogodka pa tudi kakšne posledice ima vojna na mesto.
- a Magyar Állandó Értekezlet 22. plenáris ülése;
- 50 éves a Rubik-kocka;
- Lőrinc Jan és Kovács András Bence Amerikában;
- Emlékezünk…: 2004 novembere.
Vsebina oddaje:
- 22. plenarna seja Stalne madžarske konference;
- 50-letnica Rubikove kocke;
- Jan Lőrinc in Bence András Kovács v Ameriki;
- Spominjamo se…: november 2024.
Rosalie ljubeče skrbi za poškodovanega Michaela. Ker pa je med njima vse bolj napeto, se prizadeta Rosalie odseli.
Vanessa izgubi ključ od nove ključavnice in Alfons mora poklicati dragega ključavničarja, kar pa Hildegard veselo komentira. Malo pozneje Vanessa na nabiralniku odkrije oznako in Alfonsova potreba po varnosti postane smiselna ...
Erik Vogt bi rad postal vodja za stike z javnostjo v Knežjem dvoru, a se mora z imenovanjem strinjati tudi Ariane ...
STURM DER LIEBE (XVI.) / Nemčija / 2019-2020
Scenarij: Björn Firnrohr, Claudia Köhler
Režija: Felix Bärwald, Stefan Jonas, Carsten Meyer-Grohbrügge, Udo Müller, Steffen Nowak, Lutz von Sicherer, Alexander Wiedl idr.
V glavnih vlogah: Léa Wegmann, Florian Frowein, Antje Hagen, Sepp Schauer, Dirk Galuba, Joachim Lätsch, Dieter Bach, Lorenzo Patané, Uta Kargel, Melanie Wiegmann, Erich Altenkopf, Jenny Löffler, Sandro Kirtzel, Jennifer Siemann, Julia Grimpe, Anna Lena Class, Franz-Xaver Zeller, Patrick Dollmann, Isabell Ege, Paulina Hobratschk, Lukas Schmidt
Najkrajša športna dnevnoinformativna oddaja je namenjena kratkemu najzanimivejšemu pregledu novic prejšnjega dne in odmevom s tekmovanj doma in v tujini.
Ko med poukom zapade sneg, pošasti obtičijo v šoli. Bo gospod Hladni, skrivnostni zmaj, ki živi na osamljenem hribu, prilomastil skozi sneg in jih rešil?
Ko sta Saša Kržič in njen partner Boštjan Šebenik pred leti sprva za hobi vzgojila nekaj lončkov mikrozelenja, sta ju uspeh in vzgoja teh majhnih rastlinic tako prevzela, da sta pustila službi v farmacevtskem podjetju in tiskarni ter v domači Borovnici odprla svoje podjetje. Danes 4-članska ekipa goji in uspešno trži več kot 30 različnih vrst mikrozelenjave in zelišč, od brokolija, graha, pese, ohrovta do pora in krebuljice. Ponudbo dopolnjujejo s svežim in suhim jedilnim cvetjem ter kompleti za domačo vzgojo. Pridelek zagotavljajo vse leto; dostavljajo ga gostinskim obratom po Sloveniji, iz leta v leto je več tudi spletnih naročil na dom. Mikrozelenje je njuna strast, pravita ustanovitelja; ne le, da sta z njim obogatila svojo prehrano, ustvarila sta delovna mesta in predvsem delovno okolje, v katerem res uživata.
Na presaditev darovanega organa v Sloveniji čaka več kot 200 bolnikov, nekateri boj s časom izgubijo. Kdo na čakalni listi ima prednost? Ste kdaj pomislili, da bi nekomu rešili življenje, tako, da bi po smrti darovali organe? Kako se spremeni življenje, ko v prsih šest let bije srce nekoga drugega? Ali bodo v prihodnje človeške darovane organe nadomestili gensko spremenjenimi organi živali? O tem v oddaji Dnevna soba.
V zabavnem kvizu trije tekmovalci odgovarjajo na enostavna vprašanja. Rešitev je zmeraj črka, ki se izpiše v križanki. Naslednja naloga je rešiti gesla v tej skrivnostni križanki. Tekmovalci lahko v vsakem trenutku zaključijo krog s pritiskom na tipko Vem!, če prepoznajo vsa gesla naenkrat. V finalu si nato najboljši tekmovalec izbere naključnih 5 črk, ki se izpišejo v tematski križanki. Vsaka beseda, ki jo ugane, prinese nagrado. Če mu uspe križanko rešiti v celoti, pa se nagrada poveča. Finalist dobi vstopnico v naslednjo oddajo, kjer se pomeri z novima izzivalcema.
Gledalci doma lahko sodelujejo v nagradni igri na objavljenem spletnem naslovu www.rtvslo.si/vem-kviz tako, da uganjujejo manjkajočo črko v iskani besedi. Na zaslonu se izpišejo: vprašanje, beseda z manjkajočo črko ter dve črki, od katerih je samo ena rešitev nagradne igre. Črki se izpišeta za zaporednima številkama 1 in 2.
Z ogledom DNEVNIKA si vsak dan v letu zagotovite učinkovit dnevni pregled dogodkov doma in po svetu oz. enourni odmerek informacij, ki so jih čez dan zbrali dopisniki in posebni poročevalci iz svetovnih prestolnic, dopisniki iz vse Slovenije ter novinarji uredništev notranjepolitičnih in gospodarskih, zunanjepolitičnih, športnih in kulturnih oddaj.
Oddaja Slovenska kronika vsak dan predstavi najpomembnejše dogodke in zgodbe iz slovenskih krajev. Poudarek je na človeških zgodbah, okoljskih in socialnih temah, dnevnem utripu podeželja in mest. Še posebej smo pozorni na pozitivne primere, ki jim namenjamo prostor v čisto vsaki oddaji.
Osrednja dnevnoinformativna oddaja je namenjena med drugim tudi najaktualnejšim dogodkom dne, rezultatom, izjavam in ozadjem s posameznih tekmovanj doma in v tujini.
Tradicionalni dobrodelni koncert KLIC DOBROTE, ki ga organizirata Slovenska karitas in RTV Slovenija.
Vodilna misel letošnjega dobrodelnega koncerta je "Poti do srca". To so poti ljubezni, solidarnosti in razumevanja, ki nas povezujejo. Povabljeni smo, da odpremo svoja srca in stopimo bližje sočloveku – ne le z materialno pomočjo, temveč tudi s toplino, bližino in podporo v vsakdanjem življenju.
Odmevi vsak delavnik ob 22.10 ponudijo sveže večerne novice ter analize najpomembnejših dogodkov dneva. Ozadja dogodkov in pojavov, prikrite podrobnosti in nove plati vznemirljivih zgodb predstavljajo novinarji in izbrani gosti, ki jih izprašajo voditelji oddaje ali pa se soočijo med seboj. V studiu damo besedo obema, oziroma toliko stranem, da si naši gledalci lahko ustvarijo čim bolj celostno podobo aktualnih dogajanj. Poleg tega pa še kratek pregled dnevnih svetovnih in domačih novic, ki ste jih morda zamudili ali preslišali čez dan.
Kultura je kratka aktualna informativna oddaja o kulturi in umetnosti, v kateri se praviloma izpostavljajo osrednji dogodki dneva. V njej najdejo prostor tudi mednarodne novice in problemske teme. V ustvarjanje oddaje so vključeni dopisniki doma in v tujini.
Pregled športnih dogodkov bodo sodelavci športnega programa strnili v zadnji dnevnoinformativni oddaji, seznanili bodo z najnovejšimi dnevnimi rezultati ter izjavami, ne bodo pa pozabili tudi na prispevke aktualnih dogodkov z izjavami tekmovalcev.
26. novembra bo odprl vrata osrednji dogodek, ki povezuje založnike, knjižne ustvarjalce in bralce, to je Slovenski knjižni sejem, ki je letos že 40. po vrsti. Ta pomembna kulturna manifestacija je vselej priložnost, da se vprašamo, kakšen je položaj slovenske knjige, koliko beremo, kakšne so spremembe in ponudba na našem knjižnem trgu. O tem veliko ve tokratni gost Profila, dr. Andrej Blatnik, pisatelj, urednik, literarni sociolog in profesor založništva na Oddelku za bibliotekarstvo na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani. Beseda bo tekla tudi o njegovem literarnem opusu, enem izmed najvidnejših in najbolj prepoznavnih v naši sodobni književnosti.
Voditeljica: Alenka Zor Simoniti
Dnevnik Slovencev v Italiji je informativna oddaja, v kateri novinarji poročajo predvsem o dnevnih dogodkih med Slovenci v Italiji. Je pomembno ogledalo njihovega vsakdana, v njem opozarjajo na težave s katerimi se soočajo, predstavljajo pa tudi pestro kulturno, športno in družbeno življenje slovenske narodne skupnosti. V oddajo so vključene tudi novice iz matične domovine.