Videotrak je video-glasbeni časovni pas urbanega slovenskega 'mainstreama', ki sega od popa in rocka, rapa, r'n'b-ja ter elektronike in vse tja do metala in alternative.
Oddaja Kanape/Kanapé je namenjena mladim. V njej objavljamo prispevke o življenu mladih v Prekmurju, pogovori s predstavniki estrade. V drugi polovici oddaje, v rubriki Svet glasbe predvajamo videoposnetke madžarskih, svetovnih, pa tudi slovenskih glasbenih skupin in pevcev oz. pevk, v rubriki Modni kotiček pa predstavljamo mlade modne oblikovalce iz Slovenije in Madžarske.
A Kanapé című műsor elsősorban a fiataloknak szól és az őket érintő témákkal foglalkozik. Benne magyar, külföldi és szlovén együttesekkel, énekesekkel készítünk riportokat, a Zenevilág című rovatban pedig zenés videoklipeket vetítünk. A Divatsarokban fiatal szlovén és magyar divattervezőket mutatunk be.
Sredina jutra se pričnejo s pregledom dnevnega tiska in aktualne teme, ki jo postavljamo V središče. V pravnih nasvetih gostimo odvetnike in odvetnice, ki odgovarjajo tudi na vaša vprašanja, za vse udeležence v prometu pa svetujemo v prometnih minutah. Pogledamo tudi, kaj je novega v svetu filma in zabave ter vam podamo predloge za dobre knjige in zanimive vsebine, ki se predvajajo na TV Slovenija. S strokovnjaki razrešujemo vsakdanje življenjske dileme, terenska ekipa pa deli vrtne nasvete. Sreda je tudi športno obarvana, v rubriki »Š kot šport« spoznavamo nenavadne športe, gostimo športne junake in komentiramo ter napovedujemo pomembne športne dogodke. Vaša sredina družba sta Špela Močnik in David Urankar, jutro z nami je dobro jutro!
Ob omembi Jesenic vsi pomislimo na hokejsko moštvo, na težko industrijo in na delavsko prebivalstvo. A mesto je danes predvsem upravno, gospodarsko in kulturno središče Zgornjesavske doline z dragoceno dediščino fužinarstva, zanimivimi šegami in navadami ter bogatim kulturnim življenjem. Televizijska ekipa je obiskala nekdanji železarski kompleks Stara Sava z značilnimi stavbami, ki je danes kulturni spomenik državnega pomena in muzej. V rekonstruiranem delavskem stanovanju je voditelja serije nagovorila nekdanja stanovalka Micka, o zgodovini Jesenic je spregovoril direktor Gornjesavskega muzeja Aljaž Pogačnik, bogato kulturno življenje pa je predstavila slavistka in kulturna delavka Štefanija Muhar. Scenarist in voditelj Andrej Doblehar, režiserka Magda Lapajne.
Oddaja »Rojaki« je most med domovino in Slovenci, ki živijo zunaj njenih meja. Pesem, literatura, folklora in številne druge oblike izražanja ohranjajo živo slovensko besedo in tradicijo. Slovenstvo živi naprej tudi po zaslugi novih gospodarskih povezovanj, raziskovalnih in turističnih pobud ter izjemnih posameznikov, ki bogatijo naš skupen prostor. Vse to so Rojaki, spoznajte jih skupaj z nami.
Izobraževalno-svetovalna oddaja Ljudje in zemlja spada med najstarejše na TV Slovenija, namenjena je vsem, ki jih zanimajo kmetijske vsebine. Ob aktualni sezonski tematiki s kmetijskega področja poskušamo pripraviti čim več uporabnih strokovnih nasvetov, seznanjamo z ukrepi kmetijske politike in novostmi na področju zakonodaje. Pri pripravi prispevkov nam pomagajo številni strokovnjaki MKGP, KGZS, fakultet, šol in inštitutov, ki delujejo na kmetijskem, živilskopredelovalnem, okoljevarstvenem in gozdarskem področju. Oddaja, v kateri predstavljamo številne kmetije, je izobraževalno-svetovalna, namenjena vsem, ki jih zanimajo kmetijske teme.
Oddaja je izjemno cenjena tako v strokovni kot laični javnosti, kar dokazuje tudi dejstvo, da je v časovnem pasu, ko je premierno predvajana, najbolj gledana redna oddaja na vseh slovenskih televizijah. Ogledate si jo lahko vsako nedeljo ob 12. uri na prvem programu TV Slovenija in v torek ob 20. uri na TV Maribor.
Videotrak je video-glasbeni časovni pas urbanega slovenskega 'mainstreama', ki sega od popa in rocka, rapa, r'n'b-ja ter elektronike in vse tja do metala in alternative.
Otroci in mladostniki večkrat pridejo v stisko, iz katere ne znajo poiskati poti. Ena od možnosti, da najdejo rešitev je TOM telefon, kjer prostovoljci znajo prisluhniti in svetovati mladim. Gosta oddaje sta Uroš Brezovšek – vodja skupine Tom telefon Krško in podpredsednik Zveze prijateljev in Zori Jakolin, mama najstnika.
Loto je najbolj priljubljena igra na srečo v Sloveniji, saj jo igra več kot 860 tisoč polnoletnih Slovencev. Voditeljica nas popelje skozi žrebanje Lota in Lota plus, poleg rezultatov obeh žrebanj pa si ogledamo tudi aktualne dobitke igre Joker.
Nadaljevanka je posneta po istoimenski knjižni uspešnici mlade irske pisateljice Sally Rooney (1991), ki je nase opozorila že s svojim prvencem Pogovori s prijatelji (2017). Drugi roman Normalni ljudje, ki je izšel leto kasneje, je bil kritiško hvaljen in nagrajen, avtorica pa razglašena za prvo veliko pisateljsko ime milenijske generacije.
Nadaljevanka prikazuje odkrivanje samega sebe, ljubezni in spolnosti, intelektualne rasti, razmišljanja o odnosih in svetu. Glavna junaka sta srednješolca Marianne in Connell, ki sta si zelo različna. Connell je priljubljen in vedno v središču pozornosti, Marianne nedružabna samotarka. Connell izhaja iz revne družine, njegova mati pospravlja hišo bogatih Marianninih staršev. Med Marianne in Connellom se stke pristna vez, njun odnos je intenziven, a se odločita, da bosta to skrivala pred drugimi. Ko pride čas maturantskega plesa, Connell Marianne razočara, zato ga noče več videti. Naslednjič se srečata v Dublinu, kjer oba študirata. Tokrat sta njuni vlogi obrnjeni, Marianne je kul in družabna, Connell brez prijateljev in zadržan. Ponovno obudita prijateljstvo, nato tudi zvezo, zaradi katere trpita oba. Poleg tega Marianne bremeni hladen odnos z družino, Connell pa se spopada z depresijo in finančnimi težavami. Bo prihodnost obeh junakov skupna in srečna ali pa bosta šla vsak svojo pot?
1. del
V sodobni podeželski Irski se srednješolca Connell in Marianne, ki sta iz različnega družbenega okolja, spustita v strastno, skrivno zvezo. Connell živi z ljubečo mamo, Marianne pa v dvorcu s odtujeno mamo in zoprnim bratom. Marianne Connellu zaupa svoja čustva, Connell pa je zadržan.
NORMAL PEOPLE / koprodukcija / 2020
Scenarij: Alice Birch, Mark O'Rowe, Sally Rooney
Režija: Lenny Abrahamson, Hettie Macdonald
V glavnih vlogah: Daisy Edgar-Jones, Paul Mescal, Sarah Greene, Desmond Eastwood, Aislin McGuckin, Frank Blake, India Mullen, Eliot Salt
Dokumentarni film Partizanske smučine Cerkno '45 je zgodba o pogumu in silni želji po svobodi in miru.
Partizansko smučarsko tekmovanje v Cerknem je bil odmeven in enkraten športni dogodek, ki se ga je 20. in 21. januarja 1945 udeležilo več kot 40 partizanov, ki so tekmovali v veleslalomu, patruljnem teku in skokih. Dogodek se je odvijal v osvobojenem partizanskem Cerknem, ki je bilo v času tekem, v krogu 80 kilometrov obdano s 15.000 pripadniki nemških in drugih sovražnih enot, tekmovanje pa si je kljub vsemu ogledalo več kot 1.000 gledalcev.
V filmu lahko spremljamo pripovedi udeležencev tekmovanja, gledalcev in strokovnjakov s področja vojskovanja na smučeh.
Prav tako je v filmu prikazano bogato slikovno gradivo in nekateri do sedaj neznani dokumenti, ki pričajo, kako je potekalo samo tekmovanje.
Dokumentarni film Partizanske smučine Cerkno '45 je zgodba o dogodku, ki je bil edinstven v takratni okupirani Evropi, je film o pravi partizanski zimski olimpijadi, ki si zasluži, da se uvrsti v svetovno zgodovino smučanja in vojskovanja na smučeh.
Scenarist in režiser filma je Dušan Moravec.