Videotrak je video-glasbeni časovni pas urbanega slovenskega 'mainstreama', ki sega od popa in rocka, rapa, r'n'b-ja ter elektronike in vse tja do metala in alternative.
Oddaja Dobro jutro je oddaja gledalcev. S svojimi svetovalnimi, izobraževalnimi, razvedrilnimi in informativnimi vsebinami sledimo željam gledalcev vseh starostnih skupin. V večurnem živem in dinamičnem jutranjem programu, ki je na sporedu vsak delovni dan, se prepleta studijski del z aktualnimi vklopi v živo z različnih koncev Slovenije. Raziskujemo teme, ki se dotikajo vsakdanjega življenja ljudi, in ponujamo najrazličnejše vsebine: od zdravstvenih, pravnih in kuharskih nasvetov, svetovanj o medosebnih odnosih, receptov iz domače lekarne do predstavljanj osupljivih življenjskih usod, vrtičkarskih in prehranskih nasvetov in atraktivnih nagradnih iger. Oddaja poteka tudi v sodelovanju z RTV centrom Koper in RTV centrom Maribor, s čimer v živi program vnašamo še več lokalnih vsebin.
Oddaja Dobro jutro uvaja sodobne televizijske formate s poudarkom na kakovostnih vsebinah in je upoštevajoč delež televizijskih gledalcev med najbolje gledanimi oddajami nacionalne televizije. V letu 2014 so ustvarjalci oddaje prejeli eno najprestižnejših slovenskih medijskih priznanj: strokovnega viktorja za najboljšo zabavno TV-oddajo.
Dejstvo je, da meje med državama že nekaj let ni več in čeprav je v vsakdanjih pogovorih in navadah še vedno prisotna, se je na omenjenem območju marsikaj že spremenilo. Čedalje več je namreč stikov med slovenskim in italijanskim prebivalstvom, več je skupnih pobud, istočasno pa se je v marsikaterem pogledu spremenilo tudi samo stanje in vzdušje znotraj slovenske manjšine. Nov čas je namreč prinesel številne spremembe, ki označujejo prehod v nov čas, katerega se prebivalci tega območja verjetno premalo zavedajo.
Naslov oddaje se torej navezuje na miselno prehajanje v nov čas, ki se izraža tako v navadah kot v postopni spremembi mišljenja. Posledično postaja tudi prehajanje državne meje ustaljena in čedalje pogostejše navada, ki nedvomno spodbuja spoznavanje in zato tudi razumevanje soseda ter razmišljanje o in delovanje v skupnem prostoru.
V oddaji se torej opiramo tudi na prehode iz preteklih miselnih okvirov v nove.
V njej z zanimivimi gosti iz obeh strani nekdanje meje predstavljamo uspešna sodelovanja na različnih področjih: kulturi, gospodarstvu, znanosti in družbeno političnemu življenju.
Vabljeni k ogledu drugega dela koncerta Prifarskih muzikantov, ki so novembra lani že tradicionalno nastopili v Cankarjevem domu. Rdeča nit koncerta je bil obisk sosednjih držav – s pesmijo in plesom. Od tam so prihajali tudi gosti. V drugem delu koncerta med drugimi nastopajo Denis Novato, Darko Domijan, Anja Bukovec, družina Sotošek, Maroltovke in številni drugi.
To je bil že 16 veliki gala koncert osem članske skupine Prifarcev, ki na glasbenih odrih deluje že polnih 36 let.
V prvih dneh vojne v Ukrajini sta slovenski in ukrajinski mladinski orkester navezala sodelovanje pri evakuaciji mladih glasbenikov in njihovih svojcev iz Ukrajine v Slovenijo. Želeli so jih preseliti v varno okolje, kjer lahko v čim ugodnejših okoliščinah nadaljujejo tako splošno kot glasbeno izobraževanje, kar je njihovo glavno poslanstvo in življenjski cilj. To je zgodba o družbenem projektu, ki se napaja s supermočjo glasbe.
Videotrak je video-glasbeni časovni pas urbanega slovenskega 'mainstreama', ki sega od popa in rocka, rapa, r'n'b-ja ter elektronike in vse tja do metala in alternative.
V dokumentarni oddaji dvanajst žensk pripoveduje o tem, kako na lastni koži občutijo čas menopavze in kako bi želele oziroma ne bi hotele živeti v tem obdobju. Vročinski oblivi, uhajanje urina in celulit – kako ženske občutijo težo 50. let? Čeprav med menopavzo doživljajo velike spremembe, se o njej ne govori prav veliko, razen ko gre za šale, povezane z njo. Morda prav zaradi tega še naprej ostaja tabu.
MENOPAUSES / MÉNOPAUSES / Francija / 2024 / Režija: Julie Talon
Nadaljevanka je posneta po resničnih dogodkih med obema vojnama. Je zgodba določene generacije in kronika hotela, v katerem so pogosto bivali tudi Charlie Chaplin, Konrad Adenauer in Adolf Hitler.
Glavni junak je Emil Dreesen, ki se leta 1918 vrne z bojišča. Čim prej želi pozabiti travmatične dogodke, a se težko spopada z občutki krivde. Njegovi starši so lastniki razkošnega hotela, ki so ga zavzeli Francozi, poleg tega je v sporu z očetom, saj je njegova vizija prihodnosti hotela drugačna od očetove. Njun spor preseže družinske okvirje, zato se mora Emil dokončno odločiti, na čigavo stran naj stopi.
1. del:
"Mladi si moramo spet povrniti ta svet," je življenjsko vodilo Emila Dreesna, ki se po končani prvi svetovni vojni vrne v hotel svojih staršev na Renu. Takoj po vrnitvi se skupaj s sestro Ullo loti prenove zastarelega objekta, v katerem so Francozi uredili začasno vojaško poveljstvo. Emil se trudi vzpostaviti normalen odnos z okupatorji, to pa gre v nos njegovemu nacionalističnemu očetu in številnim vaščanom.
Das weiße Haus am Rhein / Hotel Europa / Nemčija / 2021
Scenarij: Dirk Kämper
Režija: Thorsten M. Schmidt
V glavnih vlogah: Jonathan Berlin, Benjamin Sadler, Katharina Schüttler, Pauline Rénevier, Nicole Heesters, Henriette Confurius
Priporoči:
Das weiße Haus am Rhein / Hotel Europa / Nemčija / 2021
Scenarij: Dirk Kämper
Režija: Thorsten M. Schmidt
V glavnih vlogah: Jonathan Berlin, Benjamin Sadler, Katharina Schüttler, Pauline Rénevier, Nicole Heesters, Henriette Confurius','https://www.rtvslo.si/tv/spored/tvs2/2025-02-04/20742998')">Deli