Najburnejše odzive javnosti in medijev je sprožil prispevek o tibetanskem novem letu v oddaji Duhovni utrip, v katerem je nastopil tudi lama Shenphen Rinpoče, obtožen spolnih napadov na mladoletne osebe. Uredništvo je zaradi pritožbe žrtve prispevek umaknilo, na to pa se je pritožila Budistična kongregacija Dharmaling. Varuhinja je o prispevku in njegovem umiku pripravila podrobno poročilo.
V vednost je prejela tudi pobudo za ohranitev oddaje 33/45 o urbani glasbi, pod katero se je podpisalo 733 glasbenikov, ustanov in drugih posameznikov.
Trije gledalci so izrazili razočaranje, ker je imela nova serija Primeri inšpektorja Vrenka samo dva dela.
Z ene od prekmurskih šol pa so poslali dopis, da se bodo morali zaradi vse višjih stroškov prevoza prihodnje leto odreči sodelovanju v sicer zelo priljubljeni oddaji Male sive celice.
Med 221 odzivi je bilo spet tudi precej pritožb na odsotnost podnapisov tujejezičnih govorcev, največ na štiri manjkajoče prevode v Dnevniku, ena pa na manjkajoči prevod v Športu po Dnevniku.
Na vsebine vseh uredništev TV Slovenija, Radia Slovenija in MMC-ja je varuhinja prejela več mnenj, med drugim na prepogosto poročanje o Luki Dončiću, pritožbe pa so se večinoma izkazale za neupravičene. Med upravičenimi je bila pritožba na samopromocijsko gostovanje soustanovitelja slovenske kriptovalute v oddaji Dobro jutro, zaradi česar je uredništvo ta del oddaje umaknilo iz spletnega arhiva.
Dva bralca sta dala pobudo za ukinitev komentiranja na spletni strani rtvslo.si.
Kar dvanajst pripomb je bilo na jezikovno kulturo, v poročilu je tudi strokovno stališče lektorjev o rabi besedne zveze »redke zemlje« in sopomenk.
Tudi pohval je bilo marca precej: kampanji Odpikajmo nasilje, oddaji Male sive celice, radijskim programom. Nove razvedrilne oddaje TV Slovenija pa so prejele pohvale in kritike.
Celotno poročilo je dostopno na povezavi.