Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
1635 epizod
1635 epizod
Dopoldan in pol je magazinsko zasnovana oddaja, ki jo pripravljamo skupaj s sodelavci v uredništvu razvedrilnih oddaj. Oddaja vsebuje raznolike vsebine, ki zajemajo tako svetovalne rubrike, športne reportaže, glasbena glasovanja, kulinarične kotičke, nagradne igre, kulturne napovednike in oglašanja v živo.
Mlada pevka Nina Kosovel iz Črnič je že v zgodnjem otroštvu čutila posebno povezavo z glasbo, vendar ji pot do odra ni bila vedno lahka. Prav s pomočjo petja je našla svojo notranjo moč in samozavest, ki ju danes nosi s seboj na vsak nastop. Vedno se je želela preizkusiti na kakšen pevskem tekmovanju. Tako jo je mama prijavila na hrvaški šov Super talent. Ko je prvič stopila pred žirijo in občinstvo, je s svojim izjemnim glasom in energijo dokazala, da ji oder pripada. Uvrstila se je v polfinale in navdušila hrvaško občinstvo in žirijo. Da je potrebno verjeti vase, je Nina večkrat poudarila v pogovoru z Boštjanom Simčičem
Od prižiga prazničnih lučk v Kopru so na Čevljarski ulici v Kopru odprta vrata na vrt ljubiteljskega jasličarja Aleša Logarja, ki z ženo Blanko že četrto leto zapored daje v ogled izvirno podobo jaslic. Vsakič imajo drugačno tematiko. Tako je lansko leto v posebni niši poustvaril življenje v Kopru, letos pa je to atraktivno in tehnološko dovršeno umetnijo postavil v antični Rim.
Na Verdijevo ulico v Piranu nas vsak petek popoldan v decembru pripelje tudi vonj po sveže pečenih palačinkah. Kar na ulici, tik ob svoji prodajalni, jih peče domačin Mario Druscovich. Za ta korak se je letos prvič odločil v želji, da otrokom, in ne le njim, posladka petkove popoldneve. Da naredi nekaj za skupnost in pripomore k bolj veselemu decembrskemu vzdušju v starem mestnem jedru.
Koprska Galerija Meduza je po večmesečni obnovi električne napeljave in osvetlitve vrata najprej odprla mladim ustvarjalcem. In sicer Urbanemu laboratoriju študentk in študentov vizualne umetnosti in oblikovanja na Pedagoški fakulteti. Razstava skic, poezije, skulptur, piktogramov je zaključek semestrskega dela pod mentorstvom dr. Boštjana Bugariča. Raziskovalni projekt se simbolno naslanja na literarno delo Nevidna mesta Itala Calvina in predstavlja razmislek o nastajanju mesta, o življenju v njem tudi z vidika perečih bivalnih težav študentov in o oblikovanju sodobnih vsebin v javnih prostorih Kopra.
V Studiu Hendrix nas je obiskala Eva Hren, ki nam je med drugim predstavila tudi nekaj novega glasbenega materiala. Gostila jo je Urša Mravlje.
Nov nor čas, "pesem in pol tedna" Radia Koper, je Rok posnel že leta 2012, tedaj v okviru projekta zasedbe Heavenix, a tudi zdaj, ponovno oživljena, zveni aktualno. Rok, avtor besedila in glasbe, v pogovoru opiše tudi nenadomestljivo vlogo karizmatične »frontmenke« Aleksandre pri nastanku videospota. Izpostavil je tudi odličen odziv iz tujine. Slovenščina ni ovira.
Pred dnevi so sedmič podelili priznanja FACE LETA otrokom, ki so vse leto navduševali in navdihovali. Dr. Sonja Merljak Zdovc, direktorica zavoda Časoris in odgovorna urednica istoimenskega spletnega časopisa za otroke pravi, da priznanje ne meri, kdo je boljši. Zmagovalka ali zmagovalec je vsaka faca meseca. V letu, ki se izteka, so se med zmagovalce, torej med face uvrstili tudi Primorci: Iris Baruca in Lea Vatovec iz OŠ Elvire Vatovec Prade, Tavi Ray Samara, sodelujoči na izmenjavi Erasmus+ v Ajdovščini in Katja Kraševec iz OŠ Antona Ukmarja Koper. Osmošolki Iris Baruca in Lea Vatovec iz Prad sta bili prvi pred našim mikrofonom. Razvili sta aplikacijo Phoneout. Ta mlade spodbuja h gibanju in zmanjšanju uporabe družbenih omrežij. Zato sta postali FACI LETA! Z njima se je pogovarjala Mojca Klarič. Časorisova faca leta je postala tudi Katja Kraševec, devetošolka iz OŠ Antona Ukmarja Koper. Je predsednica šolskega parlamenta. Na šoli je pomagala organizirati Teden otroka.
Martina Zerjal, ki je lani slavila na 44. Festivalu tržaške popevke in letos na 43. Melodijah morja in sonca, kjer je dobila nagrado za najbolj obetavno izvajalko, predstavlja nov singel in videospot. Pesem »Ormai« je močna in čustvena balada z verzi, ki opisujejo toksičen odnos in hkrati prenašajo sporočilo o pogumu in novem odkritju sebe. Več v pogovoru z njo....
165. obletnico rojstva 'očeta esperanta' Ludvika Lazarja Zamenhofa so člani Esperantske sekcije Obala in Združenja za esperanto Slovenije obeležili z zanimivim programom. Slišati in videti je bilo marsikaj. Od predstav kamišibaja in petja ljudskih pesmi, predstavitve novih knjig Vinka Ošlaka in Špele Svenšek – vse v esperantu, do zgodbe, kako je ta jezik povezal par, ki letos obeležuje zlato obletnico poroke. Med obiskovalci v Medgeneracijskem centru Izola so bili esperantisti iz vse Slovenije, pridružili so se jim tudi nekateri iz Trsta. Manjkal ni niti Mef, ki je prvič v svoji dolgoletni karieri zapel v esperantu.
George Gregory, nosilec svežega glasu v svetu glasbe, Primorec s Črnega kala, ki mu je pri razvoju glasbene kariere pomagala Tinkara Kovač, je v začetku tedna izdal novo skladbo z naslovom Not Anymore. Besedilo in glasbo za pesem je napisal sam, pri aranžmaju pa sta sodelovala priznana primorska glasbena ustvarjalca Gaber Radojević in Tomy DeClerque, ki sta z bogatimi zvočnimi plastmi obogatila Georgeovo vizijo.
Na nedavnih dnevih arhitekture v Piranu je sodelovala tudi arhitektka Marina Tabassum iz Bangladeša, sicer tudi predavateljica na Tehniški univerzi v Delftu na Nizozemskem, ki je bila tudi na čelu letošnje žirije za podelitev nagrade Piranesi. Naredila je izjemen vtis predvsem s predstavitvijo svojega dela v domovini, posebej z nekaj sto dolarji vrednimi mobilnimi stukturami, iz katerih nastajajo preprosta bivališče za revnejše prebivalstvo. Nekaj minut si je vzela tudi za naš radio.
Letos se je po dolgoletnem premoru z novo glasbo in s koncerti vrnila Lara Baruca. In tako nam ni ušla napoved letošnjega prazničnega koncerta Pihalnega orkestra Piran, da bo z njimi kot gostja nastopila Aleksandra Čermelj. Preverili smo, ali to morda pomeni, da se tudi ta primorska pevka vrača na glasbeno sceno.
Zasedba Mi2 bo prihodnje leto s koncertom v dvorani Stožice način obeležila okroglo, 30. obletnico obstoja. Jernej Dirnbek je napovedal največji koncert skupine in predstavil aktualni singel 'Hin', ki je Pesem in pol tega tedna.
Luč sveta je končno ugledal dolgo pričakovani triler Pa tako lep dan je bil, ki ga je režiser Koprčan Perica Rai z ekipo v vseh mogočih razmerah snemal in ustvarjal dobrih deset let. Glavne vloge štiri uveljavljene slovenske igralke: Katarina Čas, Ula Furlan, Nina Ivanišin in Tina Vrbnjak. V teh dneh si gla lahko ogledamo v številnih kinodvoranah po Sloveniji.
Cene nepremičnin, tako starih kot novih, so v Sloveniji izjemno visoke. To še posebej velja za prestolnico in slovensko Istro, kjer draga stanovanja in hiše silijo ljudi, da se odrečejo sanjam o lastnem domu ali pa si tega poiščejo drugje. Marsikdo se zato ozre tudi čez mejo, sploh v sosednji Trst ali Gorico. O tem se je Jasna Preskar pogovarjala z Majo Vrtovec iz nepremičninske agencije Immobili senza confine, ki posluje tako na Tržaškem kot Goriškem.
Lani so v enoti koprskega vrtca odprli prvi večjezični oddelek v sodelovanju s koprsko občino in Pedagoško fakulteto Univerze na Primorskem. Po uspešno izvedenem programu, ki vključuje dejavnosti v slovenskem, italijanskem in angleškem jeziku je Raziskovalno-razvojna enota predšolske vzgoje letos dobila še dodatni oddelek s skupino mlajših otrok.
Luka Barut je 22-letni Koprčan, kolesar v disciplini pumptrack. Veliko uspehov je že nanizal tako doma, kot v tujini. V letih 2022 in 2024 je osvojil prvo mesto v skupnem seštevku slovenskega pokala discipline pumptrack. Je tudi kolesarski vodnik in trener mountain bika, svoje znanje in izkušnje pa rad deli z novimi generacijami kolesarjev. Kolesarstvo je pri nas in v svetu vse bolj priljubljeno in Slovenija ima odlične pogoje za ta šport. Kolo Luko spremlja od malih nog, pravijo da je skorajda prej vrtel kolo kot hodil. Z njim se pogovarja Nataša Benčič.
Kdor išče toplino, optimizem, svetle misli, ki se sicer napajajo iz resničnih življenjskih izkušenj, jih bo pri Aleksandru Novaku zagotovo našel. Tokrat nam je predstavil aktualni singel 'Dnevu dajva spet ime', ki je postal nova Pesem in pol.
»Dokler naju pes ne loči« je knjižni prvenec Lene Gregorčič, Izolanke, ki živi v Ljubljani in se v Izolo rada vrača. To knjigo je dolgo nosila v duši in morda je tlela v njej vseh tistih 10 let, ko je oblikovalain urejala spletno stran Zdrava hrana za pse. Lena je literarna komparativistka, dela v digitalnem okolju in ima zelo rada živali, posebej pse. Da se iz ljubezni do živali rodi knjiga, se mora seveda nabrati veliko doživetij s psom, a imeti je treba tudi talent za pisanje. Leni besede res lepo tečejo in tako je nastala knjiga, ki jo uvršča v doslej neobstoječo literarno zvrst »kinološke proze«. Knjiga je izšla pri založbi 5ka. Z Leno Gregorčič se pogovarja Nataša Benčič.
Najboljše mlado oljčno olje je letos pridelal Anej Rodica. Na ocenjevanje, ki ga je tretje leto pripravil Inštitut za oljkarstvo Znanstveno-raziskovalnega središča Koper, v sodelovanju z Zavodom za mladino, turizem in kulturo, so pridelovalci oddali 83 oljčnih olj. Ocenjevalni panel je olje mladega oljkarja iz Trušk ocenil kot najboljše. S sinočno razglasitvijo v Dvorani sv. Frančiška v Kopru se je začel festival mladega oljčnega olja, ki bo s ponudbo v izbranih restavracijah trajal do sredine decembra. Tjaša Škamperle.
Neveljaven email naslov