Končno se je odprlo. Ukrajinci so bili v velikih težavah, uvodno tekmo proti Romuniji so gladko izgubili (3:0), na današnji tekmi pa ob polčasu zaostajali. Foto: Reuters
Ivan Schranz (številka 26) je za Slovake zadel po diagonalnem strelu z glavo in je po Musiali drugi, ki je na letošnjem EP-ju dosegel dva zadetka. Foto: Reuters

Jaremčuk je v 80. minuti prejel globinsko žogo, jo mojstrsko ukrotil in poslal v slovaška vrata.
Slovaški branilec Milan Škriniar je bil na golovi črti prekratek. Ukrajinci so si zmago zaslužili, po zaostanku so neutrudno napadali, v 74. minuti je zvezdnik Chelseaja Mihajlo Mudrik stresel tudi vratnico. Izenačujoči zadetek v 54. minuti je bil delo naveze Zinčenko/Šaparenko. Zinčenko je podal z leve strani, Mikola Šaparenko je natančno meril z levico.

Slovaki so po presenetljivi zmagi nad Belgijo sicer odlično začeli tudi današnji dvoboj in povedli v 17. minuti. Ivan Schranz je po podaji Harašlina z glavo premagal vratarja Anatolija Trubina (zamenjal je Realovega Andreja Lunina), ki ni najbolje posredoval, zelo neodločna je bila celotna slovaška obramba. To je že drugi zadetek Schranza na letošnjem EP-ju.

Tehnično dovršena akcija in gol Jaremčuka sta Ukrajincem prinesla tri točke, s tem pa zelo dobre obete za preboj v osmino finala. Foto: Reuters

V preostanku prvega polčasa so imeli Ukrajinci premoč, toda učinkovitega zaključka ni bilo. Predvsem v 34. minuti so oblegali slovaška vrata, Oleksandr Timčik je zadel vratnico.

Jaremčuk: Danes je poseben dan
Zmaga je bila za državo, ki je v vojni z Rusijo, zelo čustvena. Nogometaši, ki so na zelenico prišli odeti v ukrajinsko zastavo, so bili po tekmi v solzah, tudi strelec odločilnega gola Jaremčuk: "Ponosen sem, da sem danes tukaj in da igram za reprezentanco. Poseben dan je danes."

Druga tekma v tej skupini med Belgijo in Romunijo bo v soboto. Ukrajina bo v zadnjem krogu predtekmovanja igrala proti Belgiji, Slovaška pa proti Romuniji.