Vsi dobitniki medalj, Pintado (desno) je bil v zadnjih krogih brez konkurence. Foto: Reuters

Drugo mesto je osvojil Brazilec Caio Bonfim, ki je zaostal 14 sekund, tretji pa je bil Španec Alvaro Martin, ki je bil še dve sekundi počasnejši.

Brian Pintado je bil ves čas del vodilne skupine, v zadnjih dveh kilometrih je precej zvišal tempo, ki sta mu lahko sledila le še preostala dobitnika medalj, dokončno pa je njun odpor strl v zadnjem kilometru. Četrto mesto je osvojil branilec naslova Massimo Stano.

Drugo zlato za Ekvador v tej disciplini
Za 29-letnega Pintada je to druga medalja na največjih tekmovanjih, lani je bil na svetovnem prvenstvu drugi na 35 km. Za Ekvador je to druga zlata olimpijska medalja v tej disciplini, prvak je leta 1996 v Atlanti postal Jefferson Perez.

Hoja, 20 km (M)
UvrstitevTekmovalecDržavaRezultat
1Brian Daniel PintadoEkvador1:18:55
2Caio BonfimBrazilija1:19:09
3Alvaro MartinezŠpanija1:19:11

Tekma bi se sicer morala začeti ob 7.30, a je bil začetek zaradi nevarnosti strel preložen za pol ure.

Kitajka vodila večji del tekme

Jang Džiaju je leta 2017 postala svetovna prvakinja, zdaj pa ima še olimpijski naslov na 20 km. Foto: Reuters

V ženski konkurenci je prepričljivo slavila Kitajka Jang Džiaju, medalji sta šli še v Španijo z Mario Perez in Avstralijo z Jemimo Montag. 28-letna Kitajka je pobegnila že na šestem kilometru in potem vodila vse do cilja. Njena najvišja prednost je znašala že 44 sekund.