Woojin Kim po podaljšku do rekordne pete zlate medalje

Lokostrelstvo Woojin Kim po podaljšku do rekordne pete zlate medalje

Južni Korejec Woojin Kim je v Parizu po naslovu z ekipo in mešanih dvojicah slavil še med posamezniki. S petimi olimpijskimi naslovi je 32-letnik postal najuspešnejši lokostrelec v zgodovini športa.

Riner osvojil odločilno točko za novo francosko zlato

Medalje 8. dne Riner osvojil odločilno točko za novo francosko zlato

3.8.2024

Zadnja judoistična preizkušnja na OI 2024 je največ veselja prinesla Francozom. Ti so na mešani ekipni tekmi po zmagi nad Japonsko s 4:3 osvojili zlato. Odločilno točko je osvojil Teddy Riner, nosilec petih zlatih olimpijskih odličij.

Medalje 7. dne Riner s tretjim zlatom najuspešnejši judoist; zamejska Slovenka Jana Germani peta

2.8.2024

Francoski judoist Teddy Riner, ki je pred enim tednom prižgal olimpijski ogenj, je tretjič postal olimpijski prvak. V finalu je z metom za ipon premagal Južnega Korejca Kim Minjonga.

Žiga Ravnikar izpadel:

Lokostrelstvo Žiga Ravnikar izpadel: "Nastop za zmago, ne za poraz"

1.8.2024

Konec je slovenskih lokostrelskih nastopov na olimpijskih igrah v Parizu. Po prvem krogu je nastope v disciplini ukrivljeni lok končal Žiga Ravnikar, naprej pa gre Italijan Federico Musolesi, ki je slavil s 6:4.

Žana Pintarič dobila prvi niz, a nato je bila Brazilka natančnejša

Lokostrelstvo Žana Pintarič dobila prvi niz, a nato je bila Brazilka natančnejša

30.7.2024

Lokostrelka Žana Pintarič je nastope na svoji prvih olimpijskih igrah v disciplini ukrivljeni lok končala v prvem krogu izločilnih bojev. Od slovenske lokostrelke je bila s 6:2 boljša Brazilka Ana Luiza Sliachticas.

Žiga Ravnikar in Žana Pintarič dobila tekmeca v izločilnih bojih

Lokostrelstvo Žiga Ravnikar in Žana Pintarič dobila tekmeca v izločilnih bojih

25.7.2024

Še pred začetkom olimpijskih iger sta kvalifikacije za torkove izločilne boje opravila lokostrelca Žiga Ravnikar in Žana Pintarič.

Ravnikar z dobrimi občutki s prvega treninga

OI 2024 Ravnikar z dobrimi občutki s prvega treninga

22.7.2024

"Krog kandidatov za medalje je zelo širok, 50 tekmovalcev lahko osvoji medaljo, presenečenja so pogosta," pred olimpijskim nastopom pravi lokostrelec Žiga Ravnikar, ki ga kvalifikacije čakajo v četrtek. Današnji prvi trening je zapustil dobre volje.