Ana Gros (pet golov) je prvi zadetek dosegla šele v 21. minuti, potem pa se je odprlo njej in celotni reprezentanci. Foto: Reuters
Slovenke so bile v četrtek (na tekmi proti Danski) še pod vtisom olimpijskega debija, danes pa so se sprostile. Foto: Reuters

Tamara Mavsar je dosegla sedem zadetkov. "Enostavno fantastično, res smo si želele prikazati dobro igro. Vedele smo, da ne bo lahko, a s tem startom drugega polčasa smo šle na polno in le še nadzirale prednost," je povedala prva slovenska strelka. Maja Vojnović je zbrala 13 obramb. Z zmago (svojo prvo na olimpijskih igrah) so Slovenke napovedale boj za četrtfinale olimpijskih iger. V nadaljevanju turnirja jih v torek ob 9. uri čaka Nemčija, nato pa še Norveška (četrtek) in Švedska (sobota). "To je zgodovinski trenutek, prva zmaga na OI. Garale smo, bile disciplinirane tako v obrambi kot v napadu, dosegle nekaj lahkih zadetkov," je povedala Nina Spreitzer.

Tamara Mavsar presrečna: Enostavno fantastična zmaga
Tamara Mavsar (sedem golov) je bila najboljša strelka tekme. Foto: Reuters

Začetek zmeden, nato vodstvo s 6:3
Slovenke so začele zmedeno (dve tehnični napaki), v osmi minuti pa po delnem izidu 3:0 prvič povedle (4:3). Z zadetkom Tamare Mavsar je bilo v 10. minuti že 6:3, zaradi česar je korejski selektor vzel minuto odmora. Tjaša Stanko je imela protinapad za 7:3, a ga ni izkoristila, nasprotnice pa so nato hitro izenačile.

Ob polčasu prednost dveh zadetkov
Kapetanka Ana Gros (tako kot Tjaša Stanko je v prvem polčasu dosegla tri gole) je v 21. minuti dosegla prvi zadetek (8:8), tretji zadetek Tjaše Stanko pa je prinesel novo vodstvo 11:10. Tik pred koncem polčasa je z desnega krila zadela Alja Varagić in Slovenke so šle na odmor s prednostjo 14:12.

Slovenke je krasila velika borbenost. Foto: Reuters

Z delnim izidom 8:0 zagospodarile na igrišču
Začetek drugega polčasa je bil sanjski. Adžićeve varovanke so nasprotnice še bolj stisnile v obrambo (pomembno vlogo sta odigrali tudi obe vratarki Maja Vojnović in Amra Pandžić) in prvi zadetek dobile šele ob izteku 40. minute. Vmes se je slovenski napad ogrel na delovno temperaturo, padalo je od vsepovsod, v 38. minuti je Ana Gros zadela s svoje polovice, odsotnost vratarke (Korejkam se taktika očitno ni izplačala) pa je nato izkoristila še Tjaša Stanko za najvišjo prednost na tekmi 21:12.

Najvišja prednost: 10 golov
Korejke se sicer niso predale, s presingom so znižale na pet golov zaostanka, a Slovenke so bile dovolj zbrane, da so nasprotnicam pravočasno vzele pogum. Ob izteku 56. minute so povedle celo za deset zadetkov (30:20). Tudi visoka končna razlika (7) je lahko pomembna v boju za četrtfinale!