Veslanje - Arhiv

Kostanjšek osvojila 18. mesto, zlata medalja na Nizozemsko

Veslanje Kostanjšek osvojila 18. mesto, zlata medalja na Nizozemsko

3.8.2024

Veslačica Nina Kostanjšek je v finalu C osvojila šesto mesto, kar skupno med enojci pomeni 18. mesto. Olimpijska prvakinja je v tej disciplini postala Nizozemka Karolien Florijn.

Žvegelj po 22. mestu:

Veslanje Žvegelj po 22. mestu: "Forma ni šla v pravo smer, sem izjemno utrujen"

2.8.2024

Veslač Isak Žvegelj je v olimpijskem finalu D v centru na reki Marni osvojil četrto mesto, kar je med enojci skupno zadoščalo za končno 22. mesto.

17-letna Kanadčanka podrla olimpijski rekord

Medalje 6. dne 17-letna Kanadčanka podrla olimpijski rekord

1.8.2024

17-letna kanadska plavalka Summer McIntosh je postala olimpijska zmagovalka na 200 metrov delfin. To je že njena tretja medalja v Parizu po zlati na 400 metrov mešano in srebru na 400 metrov prosto.

Prva zlata medalja za Hrvaško

Medalje 5. dne Prva zlata medalja za Hrvaško

31.7.2024

Danes so v Parizu podelili 20 kompletov medalj. V skokih v vodo še vedno nepremagljivi ostajajo Kitajci, ki so še v tretji disciplini osvojili tretje zlato. Srebro nekoliko presenetljivo roma v Severno Korejo.

Nina Kostanjšek in Isak Žvegelj daleč od uvrstitve v polfinale

Veslanje Nina Kostanjšek in Isak Žvegelj daleč od uvrstitve v polfinale

30.7.2024

Veslača Nina Kostanjšek in Isak Žvegelj se nista uvrstila v polfinale olimpijskih iger v enojcu. Oba sta v svojih četrtfinalnih skupinah zasedla 5. mesto, kar pomeni, da bosta nastopila v finalu C ali D. V polfinale so iz vsake skupine vodila tri mesta.

Savšek brez presežka v polfinale, čez prvo oviro uspešno tudi Eva Terčelj

1. dan iger Savšek brez presežka v polfinale, čez prvo oviro uspešno tudi Eva Terčelj

27.7.2024

Slovenska judoistka Maruša Štangar je že po prvem dvoboju končala olimpijske nastope. V kvalifikacijah je uspešno nastopil branilec naslova kanuist Benjamin Savšek in se s 14. časom uvrstil v ponedeljkov polfinale. Zanesljiva je bila tudi Eva Terčelj.