Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Metrobov strokovnjak Vanes Husić je tokrat na enem od skupnostnih vrtov Mestne občine Ljubljana. Najprej pripravo gredo, uporabi substratno zastirko, nato zasadi mešani posevek. Kaj je zanj izbral, pogledamo v tokratni oddaji.
V Dnevniku lastnih izkušenj, ki jih doma z mobilnim telefonom ustvarjamo v uredništvu, smo se tokrat lotili barvanja pirhov. Revije pa splet so polni receptov, kako jajčka pobarvati z naravnimi barvili. Samo prišepnem, da zaupajte prednicam, skoraj največ barve namreč dajo čebulni olupki...
Že pred nekaj tedni je Sebastjan, ko je porezal bohotivke na sadnem drevju in nekaj vejic z vrbe, ta material spravil. Pred veliko nočjo je iz njih spletel razmršeno 'gnezdo', košaro, v katero je namestil zdaj cvetoče cvetlice in velikonočne zajčke.
Andreja Preložnik z družino skrbi za ekološko kmetijo. Sonaravno in brez prekopavanja urejajo daljše grede na posestvu. Ena, nazadnje prekopana lani, je pokrita s kartonom, drugo pa bodo zakrila z različnimi materiali za zastiranje. Sadila bo v kompostno plast, pokrito s slamo ali senom.
Nekoliko sta pomrznili v teh dneh kameliji, ki ju je Sebastjan Lipar iz zavetja prehitro prestavil na prosto. V okrasni lonec je pred presajanjem nasul kisli substrat in ga premešal z navadno zemljo. Priporoča, da jih zalivamo le z deževnico.
Cvetna monilija je ena od najpogostejših in najnevarnejših glivičnih bolezni koščičarjev. Najbolj prizadene marelice, češnje, breskve in slive. Davorin Gamser prikaže, kdaj škropiti breskev, da bi zmanjšali možnost okužbe, in kako negovati sadni nasad pred to glivično boleznijo.
Botanični vrt Univerze v Ljubljani smo obiskali, ko so začele cveteti japonske češnje. Sedem češenj je pred četrt stoletja Sloveniji podarila Japonska. Z njimi je povezana tudi diplomatska zgodba, nam razkrije dr. Jože Bavcon.
Vse rastline, ki jih bomo kasneje presadili na prosto, presajamo v večje lončke, da bolje razvijejo korenine. Fanči Perdih iz Amaranta pa bo tokrat liste kitajskega zelja, ki je že šlo v cvet (in je tudi uporaben v kuhinji), uporabila za testo rolade.
Vanes Husić, Metrobov strokovnjak, pa bo spomnil, kako ob začetku pomladi oskrbeti ameriške borovnice. Za polno rodnost tega do dva metra visokega grma s plitvim koreninskim sistemom, sicer čakamo kakih 8 let.
Tokratni šopek bi lahko poimenovali tudi morski! Nastal je v cvetličarni v Izoli. Tokrat je, kot koledarju pritiče, praznično razigran in barvit. V njem so tako nepogrešljive ranunkule, pa tulipani in vrtnice, za zeleno obrobo poskrbijo vejice evkalipta...
Neveljaven email naslov