Odmevi vsak delavnik ob 22.00 ponudijo sveže večerne novice ter analize najpomembnejših dogodkov dneva. Ozadja dogodkov in pojavov, prikrite podrobnosti in nove plati vznemirljivih zgodb predstavljajo novinarji in izbrani gosti, ki jih izprašajo voditelji oddaje ali pa se soočijo med seboj. V studiu damo besedo obema, oziroma toliko stranem, da si naši gledalci lahko ustvarijo čim bolj celostno podobo aktualnih dogajanj. Poleg tega pa še kratek pregled dnevnih svetovnih in domačih novic, ki ste jih morda zamudili ali preslišali čez dan.
Pregled športnih dogodkov bodo sodelavci športnega programa strnili v zadnji dnevnoinformativni oddaji, seznanili bodo z najnovejšimi dnevnimi rezultati ter izjavami, ne bodo pa pozabili tudi na prispevke aktualnih dogodkov z izjavami tekmovalcev.
Popoldne je čas za počitek. Toda Dimitriju ni do tega, da bi spal. Oko in Pili ne smeta preskočiti dremeža, zato Dimitri prepriča Tembo, naj se igra z njim. Toda stari slon je utrujen in ne bi smel biti na soncu.
Žarko in Živa postaneta detektiva, ko poskušata ugotoviti, zakaj na dvorišču skrivnostno izginja solata. S pomočjo prašičkov in krave Žveke odkrijeta blatne stopinje, ki vodijo na drugo stran kmetije.
Oddaja Dobro jutro je oddaja gledalcev. S svojimi svetovalnimi, izobraževalnimi, razvedrilnimi in informativnimi vsebinami sledimo željam gledalcev vseh starostnih skupin. V večurnem živem in dinamičnem jutranjem programu, ki je na sporedu vsak delovni dan, se prepleta studijski del z aktualnimi vklopi v živo z različnih koncev Slovenije. Raziskujemo teme, ki se dotikajo vsakdanjega življenja ljudi, in ponujamo najrazličnejše vsebine: od zdravstvenih, pravnih in kuharskih nasvetov, svetovanj o medosebnih odnosih, receptov iz domače lekarne do predstavljanj osupljivih življenjskih usod, vrtičkarskih in prehranskih nasvetov in atraktivnih nagradnih iger. Oddaja poteka tudi v sodelovanju z RTV centrom Koper in RTV centrom Maribor, s čimer v živi program vnašamo še več lokalnih vsebin.
Oddaja Dobro jutro uvaja sodobne televizijske formate s poudarkom na kakovostnih vsebinah in je upoštevajoč delež televizijskih gledalcev med najbolje gledanimi oddajami nacionalne televizije. V letu 2014 so ustvarjalci oddaje prejeli eno najprestižnejših slovenskih medijskih priznanj: strokovnega viktorja za najboljšo zabavno TV-oddajo.
Jutranja poročila so prva televizijska poročila, ob katerih se gledalci seznanijo z najpomembnejšim dogajanjem doma in po svetu. Izvedo, kateri pomembni dogodki so predvideni za tisti dan in kaj se je dogajalo na drugi strani sveta, medtem ko smo v tem delu spali.
Z dopisniško mrežo po svetu in vsej Sloveniji.
Jutranja poročila so prva televizijska poročila, ob katerih se gledalci seznanijo z najpomembnejšim dogajanjem doma in po svetu. Izvedo, kateri pomembni dogodki so predvideni za tisti dan in kaj se je dogajalo na drugi strani sveta, medtem ko smo v tem delu spali.
Z dopisniško mrežo po svetu in vsej Sloveniji.
Jutranja poročila so prva televizijska poročila, ob katerih se gledalci seznanijo z najpomembnejšim dogajanjem doma in po svetu. Izvedo, kateri pomembni dogodki so predvideni za tisti dan in kaj se je dogajalo na drugi strani sveta, medtem ko smo v tem delu spali.
Z dopisniško mrežo po svetu in vsej Sloveniji.
Film nas popelje po preteklosti mariborske študentske delovne brigade. Ta je nastala spontano, po velikem potresu v Posočju. Takrat se je študent Zoran Kačičnik, pobudnik akcije, domislil, da bi študentje po svojih močeh pomagali odpravljati posledice naravne nesreče, predvsem pa je želel prostovoljstvo povezati z vsakodnevnimi stiki z ljudmi, prizadetimi ob tej naravni nesreči. Tem je druženje s študenti nekoliko omililo prebijanje skozi težke čase po potresu in pomagalo pri premagovanju hudih stisk.
Film spremlja 17. študentsko delovno brigado v Dobrovniku. Udeleženci so spoznavali vrednote, kot so prijateljstvo, spoštovanje, prostovoljstvo, skupno delo. To je bilo obdobje, v katerem so kot generacija s svojim delom pustili pečat v širši družbi. Delo v brigadah je obenem tudi nasprotje potrošniške družbe in sebičnosti. Domačini so za pomoč zelo hvaležni, in to udeležencem pomeni izjemno veliko. Ko pa jih spoznamo od blizu, sprevidimo tudi, da so to študenti, ki se jim ne obetajo dobre službe - da torej pomoči potrebnim pravzaprav pomagajo tisti, ki so pomoči potrebni tudi sami .
Evropske javne televizije so v koprodukciji EBU-ja letos pripravile že tretjo dokumentarno serijo Rešeni pred izumrtjem v dveh delih ter z njo opozorile na pomen biotske pestrosti in podnebnih sprememb, ki ogrožajo živalske in rastlinske vrste. Današnji svet namreč plačuje ceno za slabo ravnanje z okoljem, ki je trajalo več generacij. Zaradi podnebne krize in uničevanja okolja se je število prostoživečih živali od leta 1970 zmanjšalo za kar 60 odstotkov. Javne televizije želijo z dokumentarnima filmoma pokazati, da usoda teh živalskih vrst še ni zapečatena. K ublažitvi podnebne krize lahko pripomore prav vsakdo. Zato so se snemalne ekipe podale na snemanje v različne evropske države, da bi pokazale, kako se lahko spoprimemo s podnebno krizo in kako pomembno je, da pomagamo vsi, tudi z morda majhnimi dejanji. Zato upamo, da bosta obe oddaji vzbudili upanje in ljudi spodbudili k dejanjem.
V drugem delu dokumentarne oddaje Rešeni pred izumrtjem bomo videli, kako v Nemčiji skoraj izumrlo vrsto učijo leteti, kako je na Švedskem los postal televizijska zvezda, kje v Rimu živijo divje svinje in volkovi ter kako smo v Sloveniji obnovili mokrišče za več kot 260 vrst ptic selivk. Spoznali bomo zavzete znanstvenike in biologe, ki se trudijo rešiti posamezne vrste pred izumrtjem. Na Škotskem v ujetništvu vzgajajo divjo mačko, ki jo bodo izpustili v divjino. Na Irskem prav tako v ujetništvu vzgajajo potočno bisernico. Naučili se bomo, kako človeški posegi v naravo vplivajo na druga bitja. Na Nizozemskem so pokazali, kako zakisljevanje vpliva na morski plankton. V Švici pa, kako zaradi umetnih gnojil izginjajo travniške rastline in živali.
Krajša različica:
Narava v Evropi je v nevarnosti. Živa bitja izginjajo. Naravna okolja uničujemo. Vendar ni še vse zamujeno in z malo pomoči si naša narava lahko opomore. V drugem delu dokumentarne oddaje Rešeni pred izumrtjem bomo videli, kako v Nemčiji skoraj izumrlo vrsto učijo leteti, kako je na Švedskem los postal televizijska zvezda, kje v Rimu živijo divje svinje in volkovi in kako smo v Sloveniji obnovili mokrišče, ki ga uporablja prek 260 vrst ptic selivk.
Prestižna gradnja, dragi materiali, občutek razkošja. V prvi Tarči v novem letu smo raziskovali, kdo je tako imenovana elita, ki lahko v glavnem mestu kupi stanovanje za štiri milijone evrov ali pa ga najame za 6 000 evrov mesečno? Kdo so investitorji, kdo lastniki? Med njimi so znani odvetniki, podjetniki, zdravniki. Na eni strani kopičenje nepremičnin, na drugi pa čedalje več stisk zaradi visokih cen.
V Prvem dnevniku ob 13.00 se lahko vsak dan v letu hitro in učinkovito seznanite z vsemi najpomembnejšimi novicami iz domovine in sveta. V tej krajšI informativni oddaji dajemo prednost hitrosti, ažurnosti in jedrnatosti.
V prvih dnevnih športnih poročilih vas bomo seznanili z najpomembnejšimi rezultati tekmovanj, ki so se odvijali prejšnji večer ter napovedali dogodke v tekočem dnevu.
Monopoli je že skoraj stoletje najbolj priljubljena namizna igra v ZDA, poklon nebrzdanemu pohlepu in kapitalistični družbi. Toda v ozadju igre se skriva saga o radikalni feministki, kvekerjih v Atlantic Cityju in brezposelnem serviserju radiatorjev. Pa tudi o odločnem profesorju, ki je desetletje bil boj z največjim proizvajalcem igrač v ZDA, da bi mu odvzel nepošteno pridobljeni monopol nad monopolijem.
RUTHLESS: MONOPOLY'S SECRET HISTORY / ZDA / 2023 / Režija: Stephen Ives
Kultura, predvsem gledališke predstave, ima posebno mesto v srcih gluhe skupnosti. Letos so gluhi igralci pripravili številne gledališke nastope, saj so prepričani, da morajo kulturo gluhih ceniti, ohranjati in razvijati, ker je nekaj posebnega. Uživajte v gledališki umetnosti gluhih v oddaji Prisluhnimo tišini.
- egyszeri anyagi támogatás az első osztályos tanulók számára a Lendvai községben;
- a Lendvai Kétnyelvű Középiskola nyílt napja;
- Rigányóci gyalogtúra és pezsgős koccintás a határon;
- a Maribori Szlovén Nemzeti Színház Szimfonikus Zenekarának újévi hangversenye;
- Köztünk élnek: Vlado Sofronievski természetfotós.
Vsebina oddaje:
- enkratna denarna pomoč za prvošolce v Občini Lendava;
- Dan odprtih vrat Dvojezične srednje šole Lendava;
- pohod in zdravica ob koncu leta ob meji;
- novoletni koncert Simfoničnega orkestra Slovenskega narodnega gledališča Maribor;
- rubrika Med nami živijo: naravoslovni fotograf Vlado Sofronievski.
Chester in Mapplethorpe sta neločljiva prijatelja. Nekega dne se odpravita v srhljivi, opuščeni Nori zabaviščni park, kjer naletita na svojo novo sošolko Violetto. Obisk parka jima za vedno spremeni življenje.
Novo leto je prineslo osvežitev v vašo in našo informativno oddajo. Po novem vam novice tedna prinašamo iz čisto novega studia. Začeli smo s temo, ki je malo manj nova, in sicer: približuje se konec prvega ocenjevalnega obdobja, zato bodo ta mesec vaše sive celice še bolj obremenjene. Kako se učinkovito pripraviti na ocenjevanje, so nam povedali sedmošolci iz podružnične šole Lavrica. Tudi v novem letu ne moremo poročati o tem, da je mir zavladal na našem planetu, nadaljuje se tudi vojna v Gazi. Z njo so povezani tudi napadi jemenskih hutijevcev v Rdečem morju. Podrobno pod lupo smo razložili, kaj se dogaja. 12-letna Glorija nam je povedala več o svoji govorni motnji, jecljanju; ekipa starejših dečkov z Osnovne šole Franca Rozmana Staneta pa o tem, kako so zmagali na državnem prvenstvu v akrobatiki.
Najkrajša športna dnevnoinformativna oddaja je namenjena kratkemu najzanimivejšemu pregledu novic prejšnjega dne in odmevom s tekmovanj doma in v tujini.
V možganih imamo 100 bilijonov in več povezav – več kot je, tako pravijo, zvezd v galaksiji. Nekatere od teh povezav so »odgovorne« tudi za naš spomin. Ta nam pove, kdo smo in kje smo. Zaradi spomina prepoznamo besede, ki jih beremo, in zvoke, ki jih slišimo. Prve raziskave o spominu je že leta 1885 opravil nemški znanstvenik Ebbinghaus. Nekatere njegove ugotovite o spominu držijo še danes: kar se na hitro naučimo, tudi na hitro pozabimo, starejši pa najhitreje pozabijo tisto, kar so se naučili nazadnje. V tokratni oddaji Ah, ta leta! bomo o spominu govorili z dr. Zvezdanom Pirtoškom.
Avtor besedila: Ljudska, priredila Lojze Slak in Niko Zlobko
Avtor glasbe: Ljudska, priredila Lojze Slak in Niko Zlobko
Prizorišče oddaje bo postavljeno v tiho dolino. Pa danes - še poznamo take tihe doline in majhne vasice? Bi sploh spoznali žvrgoljenje slavčka, če bi ga zaslišali?
Na časovnem traku in v infografiki bo prikazana glasbena pot Lojzeta Slaka in njegovega ansambla ter prikazan njegov vpliv na slovensko narodno zabavno glasbo.
Plesalca v tipični opravi bosta prikazala plesne korake valčka in polke, dveh najbolj prepoznavnih taktov narodno zabavne glasbe, kjer med utemeljitelje sodi tudi Ansambel Lojzeta Slaka.
Ljubitelje čokolade je nedavno presenetila novica o škodljivih težkih kovinah v temni čokoladi. Ameriška potrošniška organizacija Consumer reports je namreč testirala 28 temnih čokolad in v večini odkrila svinec in kadmij. V oddaji bomo preverili, kako je z varnostjo čokolad, ki so na prodaj na slovenskih oziroma evropskih trgovskih policah, kaj so doslej pokazali nadzori Uprave za varno hrano in od kod dobivajo surovine slovenski proizvajalci čokolade. S strokovnjakinjo se bomo pogovarjali o tem, koliko in kakšne čokolade lahko zaužijemo, pa tudi, v katera živila rade zaidejo težke kovine. Ob mednarodnem dnevu skrbi za sluh pa bomo pogledali tudi, kakšna je ponudba slušnih aparatov, katere krije zdravstveno zavarovanje in kako pomembna je njihova uporaba za normalno življenje v družbi.
V zabavnem kvizu trije tekmovalci odgovarjajo na enostavna vprašanja. Rešitev je zmeraj črka, ki se izpiše v križanki. Naslednja naloga je rešiti gesla v tej skrivnostni križanki. Tekmovalci lahko v vsakem trenutku zaključijo krog, če prepoznajo vsa gesla naenkrat. V finalu si nato najboljši tekmovalec izbere naključnih 5 črk, ki se izpišejo v čisto novi križanki. Vsaka beseda, ki jo ugane, prinese nagrado. Če mu uspe križanko rešiti v celoti, pa se nagrada poveča in finalist dobi vstopnico v naslednjo oddajo, kjer se pomeri z novima izzivalcema.
Z ogledom DNEVNIKA ob 19.00 si vsak dan v letu zagotovite učinkovit dnevni pregled dogodkov doma in po svetu oz. enourni odmerek informacij, ki so jih čez dan zbrali dopisniki in posebni poročevalci iz svetovnih prestolnic, dopisniki iz vse Slovenije ter novinarji uredništev notranjepolitičnih in gospodarskih, zunanjepolitičnih, športnih in kulturnih oddaj.
Oddaja Slovenska kronika vsak dan predstavi najpomembnejše dogodke in zgodbe iz slovenskih krajev. Poudarek je na človeških zgodbah, okoljskih in socialnih temah, dnevnem utripu podeželja in mest. Še posebej smo pozorni na pozitivne primere, ki jim namenjamo prostor v čisto vsaki oddaji.
Osrednja dnevnoinformativna oddaja je namenjena med drugim tudi najaktualnejšim dogodkom dne, rezultatom, izjavam in ozadjem s posameznih tekmovanj doma in v tujini.
V galeriji DLUL smo obiskali skupinsko tekstilno razstavo Izdelek kot sprememba. Idejno jo je zasnoval in kuriral kolektiv Oloop ter med drugim razkriva pomene in ozadja tekstilne produkcije znotraj začasnih ali trajnih skupin in skupnosti. Predstavili vam bomo tudi projekt Vaska Atanasovskega MusicVille in zanimive najdbe, ki so jih odkrili amaterski lovci na zaklade v Angliji in na Danskem.
Koncert »Ne sveti zvezda v noč svetleje«, je koncert Avsenikovih melodij, ki jih Ansambel Saša Avsenika izvede z vokalnimi gosti, ki so zaznamovali slovensko glasbeno sceno. S pomočjo razširjene pevske in instrumentalne zasedbe na odru, tako ansambel obogati tipičen Avsenikov kvintetovski zvok z zvenom dodatnih instrumentov, ki niso ravno tipični za narodno-zabavno glasbo. Zaradi odmevnosti prvega koncerta 2018, ki je postregel s kar nekaj glasbenimi presežki, so se v Ansamblu Saša Avsenika odločili, da koncert v letu 2022 ponovno obudijo. Tokrat so v goste povabili Magnifica, Nino Pušlar, Amayo – Majo Keuc, Bojana Cvjetićanina, Kvatropirce, Nuško Drašček in Dejana Vunjaka, ki so skupaj z ansamblom izvedli Avsenikove skladbe, katere nosijo čudovita besedila Elze Budau, Marjana Stareta, Alfija Nipiča, dr. Ferryja Souvana in drugih mojstrov slovenske lirike.
Odmevi vsak delavnik ob 22.00 ponudijo sveže večerne novice ter analize najpomembnejših dogodkov dneva. Ozadja dogodkov in pojavov, prikrite podrobnosti in nove plati vznemirljivih zgodb predstavljajo novinarji in izbrani gosti, ki jih izprašajo voditelji oddaje ali pa se soočijo med seboj. V studiu damo besedo obema, oziroma toliko stranem, da si naši gledalci lahko ustvarijo čim bolj celostno podobo aktualnih dogajanj. Poleg tega pa še kratek pregled dnevnih svetovnih in domačih novic, ki ste jih morda zamudili ali preslišali čez dan.
Pregled športnih dogodkov bodo sodelavci športnega programa strnili v zadnji dnevnoinformativni oddaji, seznanili bodo z najnovejšimi dnevnimi rezultati ter izjavami, ne bodo pa pozabili tudi na prispevke aktualnih dogodkov z izjavami tekmovalcev.
Kultna akcijska opera Luca Bessona o zavezništvu med deklico in morilcem
Ko 12-letna Mathilda v morilskem pohodu izgubi vse člane svoje družine, tudi ljubljenega bratca, se zateče v sosednje stanovanje. Tam živi Léon, profesionalni morilec in samotar, ki ima tudi nežno plat. Med moškim in odraščajočim dekletom se splete posebna vez. Mathilda sčasoma pregovori Léona, da jo nauči ubijalskih veščin, zato da se bo nekega dne maščevala morilcu, ki ji je odvzel brata.
Izvirni naslov: LÉON / Francosko-ameriški film, 1994 / Režija in scenarij: Luc Besson / Igrajo: Jean Reno, Natalie Portman, Gary Oldman, Danny Aiello
Dnevnik Slovencev v Italiji je informativna oddaja, v kateri novinarji poročajo predvsem o dnevnih dogodkih med Slovenci v Italiji. Je pomembno ogledalo njihovega vsakdana, v njem opozarjajo na težave s katerimi se soočajo, predstavljajo pa tudi pestro kulturno, športno in družbeno življenje slovenske narodne skupnosti. V oddajo so vključene tudi novice iz matične domovine.
Z ogledom DNEVNIKA ob 19.00 si vsak dan v letu zagotovite učinkovit dnevni pregled dogodkov doma in po svetu oz. enourni odmerek informacij, ki so jih čez dan zbrali dopisniki in posebni poročevalci iz svetovnih prestolnic, dopisniki iz vse Slovenije ter novinarji uredništev notranjepolitičnih in gospodarskih, zunanjepolitičnih, športnih in kulturnih oddaj.
Oddaja Slovenska kronika vsak dan predstavi najpomembnejše dogodke in zgodbe iz slovenskih krajev. Poudarek je na človeških zgodbah, okoljskih in socialnih temah, dnevnem utripu podeželja in mest. Še posebej smo pozorni na pozitivne primere, ki jim namenjamo prostor v čisto vsaki oddaji.
Osrednja dnevnoinformativna oddaja je namenjena med drugim tudi najaktualnejšim dogodkom dne, rezultatom, izjavam in ozadjem s posameznih tekmovanj doma in v tujini.
V galeriji DLUL smo obiskali skupinsko tekstilno razstavo Izdelek kot sprememba. Idejno jo je zasnoval in kuriral kolektiv Oloop ter med drugim razkriva pomene in ozadja tekstilne produkcije znotraj začasnih ali trajnih skupin in skupnosti. Predstavili vam bomo tudi projekt Vaska Atanasovskega MusicVille in zanimive najdbe, ki so jih odkrili amaterski lovci na zaklade v Angliji in na Danskem.