Obvestila

Ni obvestil.

Obvestila so izklopljena . Vklopi.

Kazalo

Predlogi

Ni najdenih zadetkov.


Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Sobota, 30. nov. 2024

TV Slovenija 1 • Sob, 30. nov.

Odmevi vsak delavnik ob 22.10 ponudijo sveže večerne novice ter analize najpomembnejših dogodkov dneva. Ozadja dogodkov in pojavov, prikrite podrobnosti in nove plati vznemirljivih zgodb predstavljajo novinarji in izbrani gosti, ki jih izprašajo voditelji oddaje ali pa se soočijo med seboj. V studiu damo besedo obema, oziroma toliko stranem, da si naši gledalci lahko ustvarijo čim bolj celostno podobo aktualnih dogajanj. Poleg tega pa še kratek pregled dnevnih svetovnih in domačih novic, ki ste jih morda zamudili ali preslišali čez dan.

Tudi nocoj bomo poročali s Slovenskega knjižnega sejma, med drugim o novi zbirki esejev Draga Jančarja. V SNG Maribor so ob 100. obletnici smrti skladatelja Giacoma Puccinija uprizorili njegovo zadnjo opero Turandot, pod režijo se podpisuje Filippo Tonon. V ponedeljek se začne Animateka, mednarodni festival animiranega filma, ogledali smo si razstavi, ki sta del festivalskega programa. Bili smo tudi na mednarodnem festivalu sodobne glasbe Bienale Koper.

Pregled športnih dogodkov bodo sodelavci športnega programa strnili v zadnji dnevnoinformativni oddaji, seznanili bodo z najnovejšimi dnevnimi rezultati ter izjavami, ne bodo pa pozabili tudi na prispevke aktualnih dogodkov z izjavami tekmovalcev.

Oliverju je pri znanstvenem poskusu padla nevarna tekočina v oko. Zakaj? Ker ni nosil zaščitnih očal. Je poškodba huda? Lili in Maks ocenita, da je in mu nadeneta prevezo na oko. Da je vid še kako pomembna reč, bo povedal deček, ki je slaboviden.

Profesor Baltazar je izumitelj, ki vedno najde ravno pravo rešitev za vsako težavo.

Gozd zajame vročina in gozdni prijatelji jo le stežka prenašajo. Toda Ajda ima odličen načrt. Vse povabi k hladnemu tolmunu, kjer se bodo osvežili. Pot menda dobro pozna in lahko ji slepo zaupajo. Pa je res tako? Ajda se kmalu znajde v škripcih in mora sprejeti pomoč.

Egon in Ajda se sprašujeta, kako zraste korenje. Ajdi se zdi preprosto, saj potrebuješ le seme in vodo, toda očka ji pojasni, da vrt potrebuje veliko nege, preden na njem zraste pridelek.

Danes je praznik cvetja. Mamka miš povabi Celestinco, naj ga praznuje s hčerkami in Avguštinom. Tudi Ernest želi praznovati. Toda praznik cvetja je stara mišja tradicija, ki so jo miši ustvarile le za miši. Ernest je užaljen. Ali bo praznik cvetja ponovno obudil stara navzkrižja med medvedi in mišmi?

Kdo ima zelo rad živali? To je deček Tin, ki je za svoje živalske prijatelje pripravil zabavne športne igre! Discipline so raznolike in vsak bo lahko pokazal, v čem je dober. V Studiu Kriškraš se malce zapleta s slavnostno otvoritvijo Tinovih športnih iger. V kateri disciplini so voditelji najboljši? V zamujanju.

Ankin nos zaznava prijetne vonjave, srbi jo jezik, ušesa pa so ujela zabavne zvoke. Nič čudnega, če so v bližini bonbon velikan, dišeč šopek in Sofia z ropotuljo. Prebudili so njena … Kaj? S kot skupaj preverimo pri zdravniku Denisu. Zofkasta volja je najboljša!

Čas je za slovo. Danes Pia za vedno odhaja na mednarodno vesoljsko postajo in kljub dolgim pripravam na ta dan se jim zdi, da še niso pripravljeni na to. Na srečo ima Pia še dobri dve uri časa, da si lahko privoščijo še zadnjo – največjo, najboljšo poslovilno zabavo. Ob obilici slaščic, ki se obetajo, gresta Mila in Cene na teren raziskat sladkorno bolezen, Marli in Maša se poglobita v praznik gregorjevo, Tristan in Khaleesi Luna pa bosta izvedela zanimive stvari o poklicu aranžerja.

Kdaj smo v puberteti in kaj sploh je puberteta? Je puberteta za punce drugačna kot za fante? Kako sploh vemo, kdaj smo v puberteti? To je le nekaj vprašanj, o katerih bosta Gaja in Klemen tokrat debatirala s sedmošolci OŠ Martina Konšaka iz Maribora in njihovo svetovalno delavko, psihologinjo Nino Babič. O najstnikih je zanimive številke izbrskal tudi Slavko Jerič, v Infodromovem prispevku pa bomo izvedeli, kaj skupnega imajo elastike na roki in ljubezen. V Gibalnem izzivu bo Žan Luca Potočnik, član tima SLO FIT, z mladimi atleti Akademskega atletskega društva Slovan ponazoril nekaj vaj, s katerimi razvijamo ravnotežje. Na Krompirjevem odru pa se bo tokrat predstavila mlada glasbenica in pevka Neža Levart.

Vse do nedelje bo na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani še trajal Slovenski knjižni sejem, zato je za Infodromovce tudi letos po knjigah listal naš otroški poročevalec Gal. O črnem petku in reklamah smo se v Infogromu pogovarjali z učenci z OŠ Oskarja Kovačiča, v rubriki Podrobno pod lupo pa razložili, kaj pomeni premirje med Izraelom in skrajno skupino Hezbolah v Libanonu. Otroška poročevalka Alja je na kondicijskem treningu v fitnesu obiskala veleslalomista Žana Kranjca, v Ojačevalnici ali Mali šoli za kitare in songwriterje pa smo prisluhnili ustvarjanju avtorskih pesmi.

V 6. oddaji za domače vzdušje in zabavo poskrbita Juš in harmonikar Matic, za kodranje sivih celic in napetost pa Zarja, Brin in Anton iz OŠ Dušana Muniha Most na Soči (rumeni) ter Žiga, Bor in Tosja iz OŠ Rodica (vijolični). V Hitrih celicah se spopadajo z velikimi čustvi in počivajo v zdraviliščih, med vprašanji poskrbijo za prvo pomoč, plamencu obarvajo perje, vihajo nosove ob vonju starega lepila in napihnejo balone, skozi labirint pa nemo tečejo. Kdo hitreje gradi piramide in komu se te podirajo, OŠ Beltinci (Kaja, Ema, Sofija) ali OŠ Prežihovega Voranca Ravne na Koroškem (Vita, Kaja, Tilen), pa v Malih sivih celicah.

Kviz Male sive celice preverja znanje in veščine sedmošolcev, osmošolcev in devetošolcev. Dvaintrideset tekmovalnih šol iz osmih različnih regij Slovenije se preizkusi v znanju matematike, logike, poznavanju kulturne dediščine, športa, družbe, astronomije, kemije, biologije, tehnike, gospodinjstva, zgodovine, geografije, človeškega telesa in glasbe. V posebni rubriki Hitri lončki pa svoje spretnosti preizkusijo še druge trojke osnovnošolcev od petega razreda naprej.

Vsak od nas je kdaj v življenju tudi neuspešen. Uspešno so se neuspeha lotili v tokratni Osvežilni fronti. Mila ima težave z igranjem kitare in je izgubila vso motivacijo, Silvester in Bobi imata spet kup idej in nasvetov, kako uspešno reševati teste in opraviti izpite, Zoja si bo raje spet privoščila profesorja, voditelj Rok pa bo razmišljal, zakaj nas uspeh tako zelo prizadene.

V preteklosti so skoraj vse raziskave zdravil opravili zgolj na moških. Novejše raziskave pa so pokazale, da ženske in moški drugače presnavljamo zdravila. Ob jemanju zdravil za zniževanje holesterola imajo ženske večjo verjetnost za bolečine v mišicah, utrujenost in razvoj sladkorne bolezni. Ženske naj bi imele za 34 % večje tveganje za hude stranske učinke pri zdravljenju raka s kemoterapijo.
Na učinkovitost zdravil vplivajo tudi naši geni. Za skoraj 200 zdravil vemo, da je njihovo delovanje odvisno od določenih genov. Nekatera zdravila so neučinkovita, imajo neželene učinke, povzročijo lahko celo smrt. Zakaj nekatera zdravila delujejo drugače pri moških in ženskah? Kako testirajo bolnike, da dobijo ustrezno terapijo? Vabljeni k ogledu.

Sovraštva in z njim sovražnega, žaljivega in nestrpnega govora je na žalost vedno več.

Na socialnih omrežjih so med skupinami, ki so tarča neprimernih opazk in oznak, pogosto tudi pripadniki verskih skupnosti. O tem, kako globoko lahko sežejo negativni vplivi sovražnega govora in kako zelo pomembno se je zavedati kaj in kako govorimo in zapišemo, smo se pogovarjali z Varuhom človekovih pravic RS Petrom Svetino, s pastorjem Krščanske adventistične cerkve mag. Zmagom Godino, s pastorjem Evangelijske krščanske cerkve Ljubljana Zvonkom Turinskim in s Stankom Gaborjem, vodjo oddelka za stike z javnostmi pri Krščanski verski skupnosti Jehovove priče.

V fokusu jubilejnega 40. Slovenskega knjižnega sejma je Hrvaška. Zato je naš gost hrvaški pisatelj Zoran Ferić. Spoznali boste Ismeta Bekrića, otroškega pisatelja, dramatika, novinarja in prevajalca, ki je že tretjič nominiran za prestižno mednarodno nagrado Astrid Lindgren. Bili smo tudi na prvemu praznovanju Njegoševega dneva v Sloveniji.

12:55
Vreme

Spremljajte aktualno vremensko napoved z opozorili in zanimivimi informacijami vsak dan v sklopu informativnih oddaj.

V Prvem dnevniku ob 13.00 se lahko vsak dan v letu hitro in učinkovito seznanite z vsemi najpomembnejšimi novicami iz domovine in sveta. V tej krajšI informativni oddaji dajemo prednost hitrosti, ažurnosti in jedrnatosti.

13:15
Šport

V prvih dnevnih športnih poročilih vas bomo seznanili z najpomembnejšimi rezultati tekmovanj, ki so se odvijali prejšnji večer ter napovedali dogodke v tekočem dnevu.

Spoznavali smo živali, ki jih združuje društvo »Pepson's eksotične živali«. Predstavljamo zgodbo psičke iz Španije, ki je v Sloveniji našla čudovit dom, z razumevajočimi in ljubečimi posvojitelji. Dobila pa je tudi novo ime – Mamacita. Obiskali smo Krajinski park Rački ribniki Požeg in občudovali raznolikost vrst ptic, ki so se tam ustavile ali pa tam prezimujejo. Opozarjamo na posledice nezakonite vzreje velikih mačk in trgovanje z njihovimi telesnimi deli v Južni Afriki. Vabljeni k ogledu.
ozivalih@rtvslo.si

Kako v pametni tovarni v Slovenski Bistrici poteka proizvodnja nizko- in srednjenapetostnih elektroenergetskih naprav in kovinskih ohišij? Predstavili bomo tudi podkovskega kovača. Teh mojstrov je v Sloveniji le petnajst in pri nas sploh ni več kovaške šole.

Frakl ima novo kelnerco in bi rad povabil družbo na piknik, vendar se izkaže, da je za ta dan napovedana zabava v pekarni. Povabljen je tudi župnik, nihče pa ne ve za kakšno slavje gre, saj je Irenin oče tako skrivnosten, da tega ni razkril niti Ireni. Skrivnost pa je tudi, kam je izginil Boštjan, ki ga Cene že nekaj dni išče. Ko od župnika izve, da so Boštjana menda videli pri Karmen, se odpelje tja in res ima kaj videti. Zvečer so na zabavi pred pekarno zbrani takorekoč vsi in vzdušje je pravo, pogosti pogledi in smehljaji pa pričajo o tem, da se med Cenetom in Ireno nekaj dogaja. Ko Irenin oče naposled oznani, zakaj so se pravzaprav zbrali, veselju ni videti konca. Pekarna gre naprej iz roda v rod, in zdi se, da prihajajo boljši časi.

Genska terapija prinaša upanje otrokom po vsem svetu, ki trpijo zaradi genskih okvar, vključno z gluhoto. Pred kratkim je v Veliki Britaniji deklica Opal Sandy po uspešni genski terapiji slišala svoj prvi zvok, medtem ko so kitajski znanstveniki s podobnim postopkom povrnili sluh petim otrokom. V Sloveniji pa delo dr. Špele Miroševič vliva novo upanje za Urbana in druge otroke z redkimi genskimi boleznimi, saj se načrtuje odprtje novega Centra za tehnologije genske in celične terapije. Več izveste v tokratni oddaji Prisluhnimo tišini.

Tokrat smo bili v Zagrebu, kjer že 95 let deluje Slovensko društvo Slovenski dom. Slovenska gospodarska zveza v Celovcu je lani zaznamovala 35 let neprekinjenega delovanja. Krovna organizacija gospodarstvenikov slovenske narodne skupnosti na Koroškem podpira slovenske gospodarstvenike, ob tem pa spodbuja povezave in izmenjave s podjetji sosednjih držav. Številna slovenska društva, ki delujejo v tujini imajo v svojih vrstah bodisi izvrstne umetnike, raziskovalce, imajo pa tudi številne vrhunske športnike. V slovenskem društvu Cankar iz Sarajeva je skupaj s starši dejavna tudi Maša Garić. Znan je uradni program Evropske prestolnice kulture, ki bo združil moči obeh Goric. Ta bo prinesel, kot poudarjajo, kulturni razgled od Soče do Alp in Jadrana, od Mušiča in Basaglie do Ravnikarja in Gadjieva, ter se hkrati ozira v svet onkraj meja.

Obiskali smo Oglarsko deželo v Dolah pri Litiji, kjer na oglarskih domačijah že desetletja varujejo vse bolj izginjajočo dediščino oglarjenja.
Kako Slavko Polak, kustos biolog zaposlen v Notranjskem muzeju Postojna, razmišlja o življenju znotraj Biosfernega območja Kras?
V oddaji pa tudi zgodba o vipavski vasici Slap in Vinskem vlaku, ki predstavlja primer dobre prakse trženja vinskega turizma in povezovanja vinarjev vseh generacij med seboj.

Mali Timotej in kenguru na plaži rišeta podobe v pesek. Potem pride val in jima vse izbriše. Luna ju povabi, da rišeta po njeni površini. Ampak kdo je nanjo narisal vse podobe, ki so že tam?
Pred mnogimi leti je ob luno trkalo veliko skal in tako so nastali kraterji. Ampak vsi niso padli hkrati. Najmlajši med njimi prekrivajo prejšnje.

16:55
Vreme

Spremljajte aktualno vremensko napoved z opozorili in zanimivimi informacijami vsak dan v sklopu informativnih oddaj.

V Poročilih ob petih se lahko hitro in učinkovito seznanite z vsemi najpomembnejšimi novicami iz domovine in sveta.

17:10
Šport

Najkrajša športna dnevnoinformativna oddaja je namenjena kratkemu najzanimivejšemu pregledu novic prejšnjega dne in odmevom s tekmovanj doma in v tujini.

Za nekoga sta uspeh slava in finančno udobje, za drugega odlični športni dosežki, za tretje pa to, da kljub težavam vsak dan začnejo z nasmehom. Petra Majdič je ena izmed najboljših in najvztrajnejših slovenskih športnic v zgodovini. Danes ni več aktivna smučarska tekačica, je pa mama, žena, podjetnica in predavateljica, ki tudi v vseh teh vlogah stremi k najboljšemu, pri tem pa s pridom izkorišča izkušnje, pridobljene v športnem obdobju. K boljšemu razumevanju uspeha in mehanizmov doseganja uspeha nam bo pomagal psiholog dr. Matej Tušak, ki je s svojim delom številnim športnikom pomagal do vrhunskih rezultatov, mnogo posameznikom pa razumeti lastno pot do uspeha. Spoznali bomo tudi, kako o uspehu razmišljajo tisti, ki so uspešni vsak na svojem področju, med gimnazijci in predstavniki zrele generacije pa bomo ugotavljali, ali se pogled na uspeh tudi generacijsko razlikuje.
Za marsikoga je dandanes uspeh tudi to, da prihrani nekaj denarja. Pri tem nam lahko pomaga tudi tehnologija, zato bo Nina Cijan v rubriki Ah, ta splet! predstavila Tarifnik, zanimivo aplikacijo, ki nam pri tem lahko pomaga.
Zadnji gost v oddaji bo Primož Suhodolčan, izredno priljubljen mladinski pisatelj in obenem uspešen podjetnik, ki na poti do uspeha med drugim poudarja nujnost vztrajnosti in vere vase.
Oddajo bomo tudi tokrat zaokrožili z zanimivim kvizom (Spo)znanje generacij.

Mlada družina se je odločila za nakup atrijske hiše, zgrajene v poznih sedemdesetih letih. Gre za kakovostno gradnjo z opečnato fasado v duhu skandinavske arhitekture. Hišo je zgradil in nekoč tu s svojo družino tudi živel arhitekt Franc Kvaternik, ki je tloris hiše dobro premislil. Bivalne navade ter potrebe pa so se od takrat precej spremenile, zato je bil po slabega pol stoletja čas za temeljito prenovo.
Na nekoč praznem podstrešju klasicistične stavbe ob Dravi je zaživela svetla in mladostna mansarda. Prenova ne predstavlja zgolj domiselne rešitve za izrabo prostora pod streho, temveč tudi poklon arhitekturni dediščini in mestnemu utripu. Takšni posegi mestu vračajo življenje, stanovalcem pa prinašajo višjo kakovost bivanja.
Na vrsti je tretji del prenove blokovskega stanovanja, ki šteje skoraj 50 let. V prejšnji oddaji smo spremljali zamenjavo inštalacij, ki so v starih stavbah lahko velik izziv. Ker je stanovanje majhno, pa je bil izziv tudi to, kako ga prostorsko načrtovati, da bo nudilo čim boljšo kakovost življenja. Predstavimo, kako je arhitektki uspelo izkoristiti dobesedno vsak centimeter.

18:55
Vreme

Spremljajte aktualno vremensko napoved z opozorili in zanimivimi informacijami vsak dan v sklopu informativnih oddaj.

18:57
Dnevnik

Z ogledom DNEVNIKA si vsak dan v letu zagotovite učinkovit dnevni pregled dogodkov doma in po svetu oz. enourni odmerek informacij, ki so jih čez dan zbrali dopisniki in posebni poročevalci iz svetovnih prestolnic, dopisniki iz vse Slovenije ter novinarji uredništev notranjepolitičnih in gospodarskih, zunanjepolitičnih, športnih in kulturnih oddaj.

Videoigre so velik posel, lani so njihovim ustvarjalcem prinesle dobrih 175 milijard evrov dobička, več kot filmska in glasbena industrija skupaj. Velik del tega zaslužka je povezan z nakupi številnih dodatkov, saj jih igralci dostikrat morajo kupiti, če želijo nadaljevati igranje. Pogosto se tako zgodi, da igralci, sploh najmlajši, za nakup dodatkov zapravijo na tisoče evrov. Evropske potrošniške organizacije opozarjajo, da je takšna praksa zavajajoča, in od pristojnih zahtevajo ukrepe.

UTRIP je oddaja Informativnega programa z najdaljšo tradicijo. Nastala je leta 1988, kot redni tedenski pregled notranjepolitičnih, gospodarskih, družbenih in kulturnih dogodkov v državi, ki je bila takrat še Jugoslavija. V oddajo so si utirala pot alternativna politična razmišljanja, informacije in slikovni materiali, ki v drugih oddajah takratnega Informativnega programa še niso uspeli ugledati luči sveta. UTRIP, ki je zdaj že polnoleten, si je postopno izboril prostor izrazito avtorske oddaje in subjektivnega pogleda na najpomembnejše dogodke minulega tedna. Ustvarjalci imajo pri pripravi oddaje kar največjo ustvarjalno svobode.

19:45
Šport

Osrednja dnevnoinformativna oddaja je namenjena med drugim tudi najaktualnejšim dogodkom dne, rezultatom, izjavam in ozadjem s posameznih tekmovanj doma in v tujini.

19:55
Vreme

Spremljajte aktualno vremensko napoved z opozorili in zanimivimi informacijami vsak dan v sklopu informativnih oddaj.

V uri sproščene zabave se bo z Jokerjem spoznal Blaž Kozjan iz Božakovega. Magister kemije prosti čas rad preživlja s prijatelji ob košarki in družabnih igrah. Je tudi član domačega gasilskega društva. V prostem času rad surfa po Wikipediji, kar (skoraj) uvršča med hobije. Na potovanjih najraje odkriva kulinariko, doma pa si rad privošči chili con carne. Na pomoč mu je priskočil prijatelj iz študentskih časov Damjan Panić. V goste pa pride tudi vedno nasmejana vsestranska pevka Nuška Drašček.

November je, ne da se delati, zato sedite na kavč in poglejte novo epizodo Kaj dogaja?
Kaj so v Ljubljani pripravili za kriminalce, katere ceste širijo za lokalce in kakšne novosti čakajo parkiralce? Na terenu smo z županom Jankovićem spremljali odprtje nove varne sobe za korupcijo, ob odprtju knjižnega sejma pa bo v (s)Hitu tedna zapel sam Knjižni molj. V telenoveli Palomar spremljamo razprtije v koaliciji, v rubriki Glas ljudstva pa tiste, ki zlorabljajo institut postavljanja vprašanj, nagovarja minister Borut S. Naša gostja v studiu bo primorska rokerica Lara Baruca, ki bo seveda zapela tudi na Mali terasi, kjer se ji bo pridružil legendarni Jokac.

21:40
Vreme

Spremljajte aktualno vremensko napoved z opozorili in zanimivimi informacijami vsak dan v sklopu informativnih oddaj.

V Poročilih se lahko hitro in učinkovito seznanite z vsemi najpomembnejšimi novicami iz domovine in sveta.

22:00
Šport

Pregled športnih dogodkov bodo sodelavci športnega programa strnili v zadnji dnevnoinformativni oddaji, seznanili bodo z najnovejšimi dnevnimi rezultati ter izjavami, ne bodo pa pozabili tudi na prispevke aktualnih dogodkov z izjavami tekmovalcev.

Slovenski knjižni sejem je osrednji dogodek, ki povezuje založnike, knjižne ustvarjalce in bralce. Prvič je odprl vrata za obiskovalce leta 1972, letos pa je že štirideseti po vrsti, saj je iz bienalne prireditve postal vsakoletna kulturna manifestacija, ki veliko prispeva k spodbujanju zanimanja za knjigo in branje. Na 40. Slovenskem knjižnem sejmu bomo spremljali pestro dogajanje – predstavitve knjižnih novosti, podelitve nagrad, okrogle mize o položaju knjige in bralni kulturi ter program države v fokusu – Hrvaške.

Veristična, trpka, pa vseeno topline polna zgodba o stvarnosti marsikaterega emigranta v Zahodni Evropi je ustvarjena v prepoznavnem slogu znamenitega belgijskega režijskega dvojca, bratov Dardenne. Posebna nagrada žirije na filmskem festivalu v Cannesu leta 2022.

Lokita je najstnica iz Afrike, ki jo belgijske oblasti zaslišujejo o tem, kako je v sirotišnici prepoznala svojega osemletnega brata Torija, čeprav ga ni videla že od rojstva. Na vprašanja ne more natančno odgovoriti, saj je njena zgodba v resnici laž. Mladostnika iz različnih držav sta se spoznala in spoprijateljila šele med potjo v Evropo, a je izmišljena družinska vez zagotovilo, da lahko ostaneta skupaj – in upata na uradne papirje. Tori in Lokita najdeta delo v italijanski restavraciji v belgijskem Liègeu. A vse večji dolgovi in izkoriščevalski odnos njunega šefa ju čedalje bolj potiskajo v nemilost kriminalnega podzemlja.

Originalni naslov: TORI AND LOKITA
Leto produkcije: 2022
Država: Belgija, Francija
Žanr: drama
Režija: Jean-Pierre Dardenne in Luc Dardenne
Scenarij: Jean-Pierre Dardenne in Luc Dardenne
Igrajo: Pablo Schils, Joely Mbundu, Alban Ukaj, Tijmen Govaerts

Dnevnik Slovencev v Italiji je informativna oddaja, v kateri novinarji poročajo predvsem o dnevnih dogodkih med Slovenci v Italiji. Je pomembno ogledalo njihovega vsakdana, v njem opozarjajo na težave s katerimi se soočajo, predstavljajo pa tudi pestro kulturno, športno in družbeno življenje slovenske narodne skupnosti. V oddajo so vključene tudi novice iz matične domovine.

Prijavite se na e-novice

Prijavite se na e-novice

Neveljaven email naslov