Odmevi vsak delavnik ob 22.10 ponudijo sveže večerne novice ter analize najpomembnejših dogodkov dneva. Ozadja dogodkov in pojavov, prikrite podrobnosti in nove plati vznemirljivih zgodb predstavljajo novinarji in izbrani gosti, ki jih izprašajo voditelji oddaje ali pa se soočijo med seboj. V studiu damo besedo obema, oziroma toliko stranem, da si naši gledalci lahko ustvarijo čim bolj celostno podobo aktualnih dogajanj. Poleg tega pa še kratek pregled dnevnih svetovnih in domačih novic, ki ste jih morda zamudili ali preslišali čez dan.
Kultura je kratka aktualna informativna oddaja o kulturi in umetnosti, v kateri se praviloma izpostavljajo osrednji dogodki dneva. V njej najdejo prostor tudi mednarodne novice in problemske teme. V ustvarjanje oddaje so vključeni dopisniki doma in v tujini.
Pregled športnih dogodkov bodo sodelavci športnega programa strnili v zadnji dnevnoinformativni oddaji, seznanili bodo z najnovejšimi dnevnimi rezultati ter izjavami, ne bodo pa pozabili tudi na prispevke aktualnih dogodkov z izjavami tekmovalcev.
Zamislite si svet brez zvoka? Čudno in dolgočasno bi bilo. Pa tudi nevarno. V ušesih je tudi organ za ravnotežje. Oliver naredi preprost poskus s telefončki. Maks in Lili mu ne verjameta, da se zvok prenaša po vrvici. Oliver jima pove, kaj je slišal, ko je bil na drugi strani sobe.
Ajda se hvali, da se kot pogumna vitezinja ne boji zmajev, in Egon sklene, da bo preizkusil njen pogum. Njegova risba zmaja res ni strašna, toda morda je še kakšna pot, da nažene Ajdi strah v kosti. Skovikar mu pokaže, kako lahko izrabi, kar ponuja narava.
Komarji so zelo nadležne žuželke in Egon in Ajda tuhtata, kako bi se jih znebila. Toda tudi če nam včasih pijejo kri, so komarji v naravi zelo koristni.
Rina prespi pri Cofku, ta pa zjutraj ugotovi, da je polulal posteljo. Ker ga je sram, hoče v reki neopazno oprati rjuho, toda Rina ga zasači. Ker noče povedati po pravici, ji natveze, da bo skočil s padalom …
Ernest najde ploščo s čarabjovsko glasbo, ki jo vedno znova posluša, kadar se mu toži po domu. A Celestinca in nečaki gospe Tulipan je ne prenesejo več. V šali mu mladička izmakneta ploščo, toda šala se izjalovi in Ernest konča v nezavesti. Ko se zbudi, ne zna več igrati na svoja glasbila!
Ste že slišali za družabno igro dama? Prisluhnite deklici Nadji, ki igro zelo dobro pozna in jo pogosto igra z očijem. Nadja igra tudi na glasbeni inštrument, ki ima gumbe, sapnik, meh in trobentice.
Kako pa se bodo z gumbi igrali v brlogu Studia Kriškraš? Poglejmo!
Nejko in Jaša urejata Zofkino pričesko. Nejko jo je počesal na »ptičje gnezdo«, da ji bodo delale družbo ptice. Jaša ji je za vsak slučaj namestil zmajeve bodice. Kakšno pričesko pa nosite vi? Skuštrani ali počesani, ob Zofki ste vedno dobrodošli!
Tri, dve, ena, Pijina raketa je poletela proti vesolju! V nove dogodivščine z novo posadko, pravijo Firbcologi. Čakaj malo, zakaj pa je potem pustila doma svojo najljubšo odejo in celo zobno ščetko? Firbcologi nimajo druge izbire, kot da še sami zgradijo raketo in ji dostavijo pozabljene stvari. Tudi Mila in Matija na terenu spoznavata zakonitosti letenja – izdelujeta namreč papirnata letala. Marli in Aljaž raziskujeta delo ortodonta, Tara in Tristan pa se učita, kako se odzvati v primeru prometne nesreče.
Pestra bo druščina gostov v tokratnem Krompirju. H Gaji in Klemnu bodo prišli Tanja Ferenčak, veterinarka in vodja Zavetišča za zapuščene živali Ljubljana, devetletna Nuša, kuža Flesh, Kaja in Tadej iz BICa Ljubljana in degu ter grška želva. Tema bo namreč odgovoren odnos do živali in kaj sploh pomeni imeti žival. Tudi prispevka bosta živalsko obarvana, Slavko Jerič je izbrskal kup zanimivih številk, v uredništvu Krompirja pa so v svojem arhivu izbrskali prispevek o kmetiji V pravljici. V gibalnem izzivu bo Žan Luca Potočnik iz ekipe SLO FIT tokrat predstavil izziv s palicami in pomembna bo zlasti hitrost. Na Krompirjevem odru pa bodo tokrat nastopili glasbeniki Ansambla Glasbene šole Kranj TUBA - EVFONIJ in pričarali praznično, decembrsko razpoloženje.
Mladostniki v Evropi čutijo vse večji pritisk v šoli in vse manj podpore družine, razkriva poročilo Svetovne zdravstvene organizacije iz leta 2022. To še posebej velja za dekleta, tudi v Sloveniji. Kdaj in zakaj so v stresu ter kako se spopadajo z njim, smo v Infodromu vprašali mlade z OŠ Brežice. V Infogromu z učenci OŠ Koroški jeklarji smo govorili o prostovoljstvu, v rubriki Podrobno pod lupo pa o tem, kaj se dogaja v Ukrajini in zakaj si ta želi v Nato. Tilen je navdušen nad igranjem namiznih iger, zato se je lotil ustvarjanja igre po svojih pravilih. Prvi petek v mesecu pa je čas tudi za Spletke, tokrat o pasteh poceni spletnih nakupov.
V 7. oddaji se za vstop v osmino finala potegujejo Manca, Jonatan in Gal iz OŠ Grm Novo mesto (rumeni) ter Ajda, Ožbej in Anton iz OŠ Davorina Jenka Cerklje na Gorenjskem (vijolični). Hitijo po budističnih državah in smučarskih središčih, iščejo besedne nesmisle in umami okuse, berejo o življenju Slovanov v 7. stoletju in se odpravijo na volitve ter na Triglav. V labirintu skujejo stikalo in poskrbijo za modo. Kdo je hitrejši v Hitrih lončkih, Sara, Jaro in Tine iz OŠ Antona Ingoliča Spodnja Polskava, podružnica Pragersko ali Dian, Žiga in Luka iz OŠ Brezovica pri Ljubljani, pa v Malih sivih celicah.
Kviz Male sive celice preverja znanje in veščine sedmošolcev, osmošolcev in devetošolcev. Dvaintrideset tekmovalnih šol iz osmih različnih regij Slovenije se preizkusi v znanju matematike, logike, poznavanju kulturne dediščine, športa, družbe, astronomije, kemije, biologije, tehnike, gospodinjstva, zgodovine, geografije, človeškega telesa in glasbe. V posebni rubriki Hitri lončki pa svoje spretnosti preizkusijo še druge trojke osnovnošolcev od petega razreda naprej.
Dolores in Amadej se odpravita na potapljanje v Piran. Pred potopom ju čaka temeljita lekcija iz potapljanja in Dolores skrbi, kako ji bo šlo izenačevanje pritiska. Ko se končno podata v morske globine, gre vse gladko in sta navdušena. Spoznata se z morskim življenjem, na koncu pa ju čakajo še sveže ulovljene morske dobrote.
Teleportacija ljudi, kot jo prikazujejo znanstvenofantastični filmi, ni mogoča, vendar so nekatere njene zasnove bližje, druge pa dlje od stvarnosti. Kaj pa danes že znamo? Leta 1997 je znanstvenikom prvič uspelo teleportirati lastnosti fotona. Danes lahko lastnosti delcev s kvantno prepletenostjo teleportiramo tudi 1200 km daleč. Človeško telo vsebuje toliko informacij, da jih za zdaj ne moremo hraniti niti v vseh podatkovnih središčih po svetu. Pri zmogljivosti omrežja 30 GB na sekundo pa bi tako količino podatkov prenašali 350.000-krat dlje časa od trenutne starosti vesolja. Kakšno tehnologijo bi potrebovali, da bi bila teleportacija mogoča?
Trideset let mešihata Islamske skupnosti v RS in Slavilna skupina KC Novo mesto
Letos mineva trideset let od ustanovitve mešihata Islamske skupnosti v Republiki Sloveniji. Sprva je bila Slovenija del mešihata islamske skupnosti za Bosno in Hercegovino, Hrvaško in Slovenijo, nato nekaj let zgolj za Hrvaško in Slovenijo. Ustanovitev samostojnega mešihata za Slovenijo leta 1994 pa je pomenila dokončno administrativno samostojnost, kljub temu pa se je duhovna vez z Islamsko skupnostjo v Bosni in Hercegovini ohranila.
Krščanski Center Novo mesto deluje od leta 2015 in je del nacionalnega gibanja Krščanski Center Slovenija. Mladi so se povezali v slavilno skupino, ki spremlja bogoslužja. Mi smo jih obiskali na eni od večernih vaj.
V Kočevju je potekala nacionalna konferenca o varnosti v lokalnih skupnostih. V romskem naselju Boriha v občini Metlika so dobili kanalizacijsko omrežje. Večino denarja zanj je zagotovila država. Zdaj imajo ljudje na obrobju vasi Rosalnice zagotovljene primerne razmere za življenje. O pomenu integracije Romov v družbo se zadnje mesece veliko govori. Precej manj pa se govori o navadah, ki so razlog, da se ne vključujejo v družbo, in o tem, da le redki uspešno končajo osnovno šolo, ki je obvezna. Še posebej deklice so zgodaj pahnjene v odraslost in tudi v materinstvo. V Murski Soboti so udeleženke programa socialne aktivacije romskih žensk zadnji novembrski teden namenile predvsem pripravam na advent.
V Prvem dnevniku ob 13.00 se lahko vsak dan v letu hitro in učinkovito seznanite z vsemi najpomembnejšimi novicami iz domovine in sveta. V tej krajšI informativni oddaji dajemo prednost hitrosti, ažurnosti in jedrnatosti.
V prvih dnevnih športnih poročilih vas bomo seznanili z najpomembnejšimi rezultati tekmovanj, ki so se odvijali prejšnji večer ter napovedali dogodke v tekočem dnevu.
Človeku so živali že od začetka njegovega obstoja pomagale preživeti. Vsak, ki ima za družabnika psa, mačko, konja ali drugo žival, ve, da so živali za človeka preprosto zdravilne. So namreč zvesti prijatelji in človeku podarjajo neomejeno naklonjenost in ljubezen. Danes človek nosi odgovornost, da živali v njegovi oskrbi ne trpijo. V oddaji O živalih in ljudeh skušamo osvetliti različne vidike odnosa človek - žival. Vabljeni k ogledu.
ozivalih@rtvslo.si
Katera bodo nova imena v krogu odličnih? Spet bomo spremljali podelitev prestižnih priznanj za poslovne dosežke, inovativnost in odličnost. Predstavili vam bomo tudi podjetnika in obrtnika leta ter najstarejšega obrtnika.
Portret slovenske doktorice medicine, porodničarke in svetovljanke Ane Zalokar, ki je delovala v različnih društvih, bila prva predsednica ljubljanske sekcije Združenja univerzitetno izobraženih žena in imela zasebno ordinacijo. V politično in družbeno negotovih časih je vselej stopila na stran aktivističnega humanizma. Zavedala se je neenakopravnega položaja ženske z moškim in nemoči posameznice v družbi.
Ana Zalokar (1891–1979) se je rodila v Carskem selu pri Petrogradu. Oče je bil Slovenec, mati pa švedskega rodu. V Münchnu je študirala biologijo in medicino na Dunaju, kjer je tudi doktorirala. Ogromno je potovala, večinoma sama, kar je bilo za tisti čas precej redko. Obiskala je Carigrad, prehodila Korziko, spoznala Marie Curie. Poročila se je z Alojzijem Zalokarjem, profesorjem na babiški šoli in ustanoviteljem prve ženske bolnišnice pri nas.
Od leta 1920 do 1945 je imela v domači hiši v Ljubljani zasebno ordinacijo. Poleg ordinacije na domu je dolga leta delala na šolski polikliniki. Kljub številni družini in strokovnemu delu v ambulanti je posvečala veliko pozornosti delovanju na humanitarnem, kulturnem, izobraževalnem in političnem področju. Zaradi številnih otrok se je odpovedala znanstvenemu delu. V njeno ordinacijo so zahajale ženske z ginekološkimi težavami, a se je ukvarjala tudi z njihovimi psihološkimi in socialnimi težavami. Društvo akademsko izobraženih žena, ki je nastalo na njeno pobudo, je ustanovilo ženski študentski dom in gojilo različne domoljubne aktivnosti.
Med drugo svetovno vojno je družina pomagala odporniškemu gibanju, zaradi česar je bila Ana zaprta, sinova pa internirana. Po vojni je en sin pristal na Golem otoku.
Spomine na izjemno žensko v dokumentarnem filmu obujajo njena sinova in številni vnuki. Ano Zalokar interpretira Silva Čušin.
Deset let praznujemo dan slovenskega znakovnega jezika. Ob 10-letnici praznika jezika, ki povezuje svetove tišine in zvoka, so se novembra po Sloveniji zvrstili dogodki, ki so osvetlili bogato kulturo in identiteto gluhe skupnosti – od prve mednarodne konference o znakovnem jeziku v Ljubljani, na kateri so strokovnjaki in udeleženci iz različnih držav razpravljali o prihodnosti in razvoju jezika rok, do čarobne razstave umetniških del v Izoli. Posebno doživetje pa je ponudil tudi gledališki dogodek v SiTi Teatru, v katerem so gluhi ustvarjalci obiskovalcem z umetnostjo odprli nova obzorja razumevanja. Več izveste v tokratni oddaji Prisluhnimo tišini.
Oddaja »Rojaki« je most med domovino in Slovenci, ki živijo zunaj njenih meja. Pesem, literatura, folklora in številne druge oblike izražanja ohranjajo živo slovensko besedo in tradicijo. Slovenstvo živi naprej tudi po zaslugi novih gospodarskih povezovanj, raziskovalnih in turističnih pobud ter izjemnih posameznikov, ki bogatijo naš skupen prostor. Vse to so Rojaki, spoznajte jih skupaj z nami.
V tokratni oddaji Na lepše je ekipa obiskala Polhovo jamo v pozabljenem rudniku svinca in srebra pri Laškem. Na vodenem ogledu skozi ohranjen rov spoznate zgodbe o delu in življenju rudarjev, ki so na tem prostoru rudarili vse od časa Marije Terezije. Kako o pivski kulturi ozavešča Društvo sommelier Slovenije ter kakšno je turistično povezovanje na območju Suhe krajine in reke Krke in zakaj je obiska vredna Polhova jama v nekdanjem rudniku svinca in srebra? V oddaji pa tudi več o Muzeju čokolade, ki se je sredi novembra odprl sredi Ljubljane ter o tem, zakaj bomo v prihodnje plačevali več za tablico čokolade.
Mali Timotej in žirafa ne moreta hoditi s hoduljami, ker se Zemljina površina nenehno trese. Zato se odpravita na Mars, kjer ni potresov. Ampak pred davnimi časi, ko je bil Mars še mlad, ni bilo tako.
Pred davnimi časi se je površina Marsa tako tresla, da so nastali vulkani in ogromne soteske. Nekatere med njimi so zelo globoke. Imenujemo jih Nočni labirint.
Resni in učeni Rafael, nagajiva in domiselna Mona in najmlajši Nabi nam v prikupni seriji risanih filmov Minuta v muzeju brez dlake na jeziku predstavljajo velika umetniška dela. Slike, kipi, starodavne vaze in druge umetnine jih navdihujejo, da zastavljajo vprašanja, se veselo, včasih kar norčavo zabavajo in vabijo tudi druge otroke, da se naučijo umetnost gledati in ceniti s svojimi, iskrenimi otroškimi očmi.
Najkrajša športna dnevnoinformativna oddaja je namenjena kratkemu najzanimivejšemu pregledu novic prejšnjega dne in odmevom s tekmovanj doma in v tujini.
December je med drugim čas, ko še posebno radi naredimo kaj dobrega za druge, se npr. spomnimo na tiste, ki živijo v slabih razmerah, na bolne, oslabele, vse tiste, ki so se znašli v težkem življenjskem položaju. S Tanjo Petek, predstavnico Zveze Anite Ogulin in Zveze prijateljev mladine, Natašo Posel iz organizacije Amnesty International Slovenija, Francijem Zlatarjem iz Slovenske filantropije in Ninno Kozorog, ustanoviteljico društva Humanitarček, bomo razmišljali o dobrodelnosti, prostovoljstvu in solidarnosti ter predvsem o tem, kako lahko pomagamo. Darujemo lahko ne le materialne dobrine, temveč tudi svoj čas. Projekt Prijatelj srca Zavoda Aktivna starost temelji na sodelovanju med prostovoljci in starostniki, ki postanejo prijatelji srca. Spoznali bomo srčno zgodbo o povezanosti in medsebojni naklonjenosti študentke Nine in gospe Jožefe, stanovalke doma za starejše, dolgoletna prostovoljka Metka Paternoster pa nam bo zaupala, kako jo izpolnjuje izdelovanje punčk iz cunj za Unicef.
Dobrodelni smo lahko tudi tako, da prispevamo kretnjo v besedišče slovenskega znakovnega jezika, zato bomo v rubriki Ah, ta splet! spoznali platformo Prispevajkretnjo.si, oddajo pa kot vedno končali s kvizom (Spo)znanje generacij.
Prenova starih kraških domačij je velik zalogaj, saj so te hiše pogosto del kulturne dediščine in imajo značilen arhitekturni slog. Razumeti zgodovino in značilnosti vaškega objekta je pri tem ključno. Dobro pa se je tudi zavedati, da tak tip rekonstrukcije zahteva velik časovni vložek, ki pa je, kot bomo zdajle videli, lahko na koncu bogato poplačan.
Odpravljamo se na Štajersko, k družini, kjer že tretja generacija nadaljuje plemenito dejavnost. Stavbo in okolico so nedavno temeljito prenovili, vendar v prostorih še vedno živi duša preteklih časov. Stari tramovi, pohištvo s patino in fotografije prednikov prevzamejo vlogo nosilcev spominov, ki te napolnijo s toplino.
40 m2 metrov se ne sliši veliko, a ko jih je treba temeljito prenoviti, velikost dobi povsem drugo dimenzijo. Kot bi prenavljali hišo, pravijo tisti, ki so že kdaj adaptirali majhno stanovanje. Danes pa je na vrsti nova dilema: kako izbrati materiale in barve, da bodo res tista prava začimba novega ambienta.
Z ogledom DNEVNIKA si vsak dan v letu zagotovite učinkovit dnevni pregled dogodkov doma in po svetu oz. enourni odmerek informacij, ki so jih čez dan zbrali dopisniki in posebni poročevalci iz svetovnih prestolnic, dopisniki iz vse Slovenije ter novinarji uredništev notranjepolitičnih in gospodarskih, zunanjepolitičnih, športnih in kulturnih oddaj.
Prevelika telesna teža, pomanjkanje vitaminov, predvsem vitamina D, pogosta dehidracija. To je le nekaj težav, ki jih imajo stanovalci v domovih starejših, na katere opozarjajo v najnovejši raziskavi Inštituta za nutricionistiko. Pri tistih, ki se ne morejo več hraniti sami, je težav še več. So za slabo prehranjenost krivi stanovalci sami ali ta izvira iz domskih kuhinj? Držimo se smernic, pravijo tisti, ki bdijo nad tamkajšnjo prehrano, a je težko ustreči vsem okusom. Poleg tega so kuhinje - predvsem zaradi slabega plačila - močno kadrovsko podhranjene. Kako iz začaranega kroga?
UTRIP je oddaja Informativnega programa z najdaljšo tradicijo. Nastala je leta 1988, kot redni tedenski pregled notranjepolitičnih, gospodarskih, družbenih in kulturnih dogodkov v državi, ki je bila takrat še Jugoslavija. V oddajo so si utirala pot alternativna politična razmišljanja, informacije in slikovni materiali, ki v drugih oddajah takratnega Informativnega programa še niso uspeli ugledati luči sveta. UTRIP, ki je zdaj že polnoleten, si je postopno izboril prostor izrazito avtorske oddaje in subjektivnega pogleda na najpomembnejše dogodke minulega tedna. Ustvarjalci imajo pri pripravi oddaje kar največjo ustvarjalno svobode.
Osrednja dnevnoinformativna oddaja je namenjena med drugim tudi najaktualnejšim dogodkom dne, rezultatom, izjavam in ozadjem s posameznih tekmovanj doma in v tujini.
Izziv v kvizu Joker je sprejel poklicni trener komunikacije in javnega nastopanja Alex Gregorič iz Ljubljane. Njegov glavni hobi so knjige in filmi. Je gurman in obožuje domače jedi, kot so dober ričet ali štruklji na Kofcah. Če bo Joker prijazen, bo denar porabil za potovanje v svoj rojstni kraj v Argentini, ki jo je zapustil pri petih letih in se tja do danes ni vrnil. Na pomoč mu bo priskočil svak Dino Belko. Vprašanje za dodatnega jokerja pa bo zastavila voditeljica in novinarka TV Slovenija Rosvita Pesek.
Začenja se veseli december in veselo bo tudi v studiu oddaje Kaj dogaja? Kdo je zadel na loteriji, kaj delajo na periferiji in kako je delati v novoletni industriji.
Na terenu smo preverjali, kdaj se najbolj splača upokojiti, magister Baltić pa je pripravil opravičilo zaradi jezikovnega incidenta, ki si ga je privoščil v prejšnjem prispevku. Super hit tedna se tokrat veseli decembrskih pojedin, telenovela Palomar pa pred koncem leta že ponuja nove obraze. Naš gost bo voditelj in komik Rok Škrlep, na Mali terasi pa nam bodo zapeli BQ in Penzoholiki, ki se jim zadnje čase dogajajo Mučke.
Pregled športnih dogodkov bodo sodelavci športnega programa strnili v zadnji dnevnoinformativni oddaji, seznanili bodo z najnovejšimi dnevnimi rezultati ter izjavami, ne bodo pa pozabili tudi na prispevke aktualnih dogodkov z izjavami tekmovalcev.
Upokojeni inšpektor Alex Ridley se tri leta po tragični smrti žene in hčerke v dogodku, v katerem je bil tarča on, še vedno spopada s posledicami izgube. Živi v odmaknjeni hiši ob jezeru, je ljubitelj glasbe in ko si zaželi družbe, se odpravi v lokalni bar, kjer ima prijatelje. Tudi v drugi sezoni kot policijski svetovalec pomaga Carol Farman, svoji nekdanji varovanki, ki je prevzela njegovo delovno mesto, ter višjemu inšpektorju Paulu Goodwinu.
ep. 1
V mestu oropajo zlatarno in policija ujame enega od tatov, Ryana. Ta je pripravljen spregovoriti, a mu to prepreči odvetnik in ko zapušča sodišče, ga nekdo povozi. Policija zasliši njegovega znanca Liama, ker sumi, da je sodeloval pri ropu. Preiskava pripelje policijo na farmo konjev, kjer je poleti delal Ryan.
RIDLEY (II.) / Velika Britanija / 2024
Scenarij: Paul Matthew Thompson
Režija: Noreen Kershaw, Isher Sahota, Paul Gay
V glavnih vlogah: Adrian Dunbar, Bronagh Waugh, Terence Maynard, George Bukhari, Georgie Glen, Bhavna Limbachia, Julie Graham
Film je zasnovan kot režiserjev fiktivni dialog z babico Cesiro, ki jo sprašuje o vsem, kar ga zanima. To je pričevanje o izkušnji nedavnih generacij italijanskih izseljencev in poklon njihovemu pogumu.
Začetek 20. stoletja, vas Ughettera v severnem delu Italije, v kateri živi družina Ughetto. Življenje v tej regiji je postalo zelo težko in Ughettovi sanjajo o boljši prihodnosti na tujem. Legenda pripoveduje, da je Luigi Ughetto prečkal Alpe in začel novo življenje v Franciji, s tem pa za vselej spremenil usodo svoje ljubljene družine. Njegov vnuk odpotuje v preteklost, da bi podoživel njihovo zgodovino.
Originalni naslov: INTERDIT AUX CHIENS ET AUX ITALIENS
Leto produkcije: 2022
Država: koprodukcija
Žanr: animirani film
Režija: Alain Ughetto
Scenarij: Alexis Galmot, Anne Paschetta in Alain Ughetto
Glasovi: Ariane Ascaride, Alain Ughetto, Stefano Paganini, Diego Giuliani
Letos mineva 150 let od uradnega začetka impresionizma. Ob tem je več s tem gibanjem povezanih ustanov pripravilo razstave in o njih smo se pozanimali tudi mi.
Dnevnik Slovencev v Italiji je informativna oddaja, v kateri novinarji poročajo predvsem o dnevnih dogodkih med Slovenci v Italiji. Je pomembno ogledalo njihovega vsakdana, v njem opozarjajo na težave s katerimi se soočajo, predstavljajo pa tudi pestro kulturno, športno in družbeno življenje slovenske narodne skupnosti. V oddajo so vključene tudi novice iz matične domovine.