Na ljubljanskem okrožnem sodišču so dejali, da je sodišče pred nekaj urami prejelo še drugo pritožbo. Rok za oddajo pritožbe je 24 ur od izročitve sklepa o priporu. Preiskovalna sodnica je obema osumljencema pripor na predlog okrožne državne tožilke Blanke Žgajnar odredila po zaslišanjih v nedeljo.
Če senat pritožbam ne bo ugodil, bosta osumljenca, 34-letni Ljubljančan in 31-letnik iz okolice Ljubljane, v priporu ostala mesec dni, po poteku tega roka pa se pripor lahko še podaljša.
Policija ovadila tudi dva neznana storilca
Policija je osumljenca prijela v petek, na novinarski konferenci v ponedeljek pa so predstavniki policije pojasnili, da so do zdaj ovadili tri znane storilce, poleg priprtih še 28-letnika iz okolice Ljubljane, ki pa je trenutno v tujini. Ovadbo so podali tudi zoper dve neznani osebi. Po njihovih podatkih je eden izmed priprtih neposredno sodeloval v ropu, drugi pa je bil varnostnik v banki.
V noči z 31. oktobra na 1. november 2005 so storilci vstopili v banko SKB z vstopnimi kodami, onesposobili varnostnika in vlomili v 427 od 4.900 sefov ter nato okoli šeste ure zjutraj pobegnili z dvema voziloma. V trezorjih naj bi bilo okoli 30 milijonov evrov gotovine.
Gorenak in Goršek obiskala kriminaliste, ki preiskujejo rop
Skupino kriminalistov, ki se ukvarja s preiskavo ropa banke SKB, pa sta na Policijski upravi Ljubljana obiskala notranji minister Vinko Gorenak in generalni direktor policije Janko Goršek. Oba pozdravljata dosežek kriminalistov, a kot poudarja Goršek, omenjeno skupino čaka še veliko dela.
Goršek je dejal, da gre za zelo obsežno preiskavo, ki se dotika tudi suma storitve drugih kaznivih dejanj, ne samo ropa. Po njegovih besedah je poleg strokovnosti in entuziazma do epiloga enega dela te zgodbe pripeljala tudi vztrajnost policistov.
Generalni direktor policije verjame, da nadaljnja preiskava ne bo trajala šest let in pol, kolikor je minilo o ropa pa do prvih aretacij, saj so izhodišča za preiskavo zdaj ugodnejša. Spomnil je še, da se veliko ljudi sprašuje, zakaj je bilo treba toliko časa za prva razkritja. Razložil je, da bo javnost takrat, ko bo imela možnosti videti dokaze, dobila tudi bolj realno sliko o sami preiskavi, ki je zelo zahtevna. "Gre za filigransko delo, in če izpustiš en kamenček iz mozaika, potem se ti lahko zgodi, da nikoli ne prideš do kakšnega epiloga," je dodal.
"Nekateri postopki na sodišču tečejo prepočasi"
Minister Gorenak pa je poudaril, da so o sami preiskavi govorili le na načelni ravni, predvsem v smislu, "kdaj so bili najbolj obupani in kdaj so bili najbolj veseli, da bodo prišli na cilj". Beseda pa je tekla tudi o delovnih razmerah.
Gorenak je srečanje ocenil kot "izjemno, izjemno prijetno druženje". Poudaril je, da gre za raznoliko skupino, ki jo sestavljajo tako kriminalisti, ki so šele začeli kariero, kot tisti, ki so tik pred upokojitvijo. Ob tem je priznal, da je še v času, ko je bil poslanec, menil, da "iz tega nikoli nič ne bo", zato se jim je za ta dosežek tudi zahvalil.
Na vprašanje, ali verjame, da bo celotna zgodba končana že v času njegovega mandata, pa je odgovoril, da je to bolj vprašanje za sodišče. Sam je glede sodišča nekoliko skeptičen, saj tam po njegovem nekateri postopki tečejo "res prepočasi". Glede policije in tožilstva pa napoveduje, da bo naredil vse, da se zagotovi ustrezne delovne razmere, prisluhne preiskovalcem in jim omogoči vse, da so lahko uspešni.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje