Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
ZZZS je povzročil veliko hude krvi s končnim letnim obračunom in ugotovitvijo, da so bolnišnice lani opravile 5000 operacij in posegov manj od načrtov, zaradi česar so dobile manj denarja. Oba klinična centra sta zavrnila obračun in zahtevata popravek.
Za generalnega direktorja Zavoda za pokojninsko in invalidsko zavarovanje (Zpiz) sta se prijavila zdajšnji generalni direktor zavoda Marijan Papež in nekdanja ministrica za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti Anja Kopač.
Agonija staršev, povezana s shranjevanjem matičnih celic v propadli Biobanki, se nadaljuje. Lani je prostore, opremo in tudi vzorce prevzelo podjetje GaiaCell, ki pa za to nima pravne podlage. Javna agencija za zdravila medtem še ni podala končne rešitve.
Obvezni zdravstveni prispevek, ki trenutno znaša 35 evrov, bo po novem predvidoma znašal 37,17 evra. Na ministrstvu za zdravje pripravljajo odredbo o določitvi njegove višine in jo bodo v kratkem poslali v medresorsko usklajevanje.
V zadnjem desetletju se je povečalo število novoodkritih rakov pri ženskah. Letno se ti povečujejo za 1,3 odstotka. Naši sogovornici sta bili stari 26 in 29 let, ko sta izvedeli za diagnozo. Obe sta ga uspešno premagali. "Rak te spremeni," pravita.
Čeprav se zdi, da zdravniška stavka nima več bistvenega vpliva na paciente, podatki kažejo, da se je v preteklem letu povečalo število pacientov, ki čakajo nad dopustno čakalno dobo. Javne bolnišnice so opravile manj storitev, skrhano je tudi zaupanje.
"Pandemije so se skozi zgodovino vedno pojavljale in tako bo tudi v prihodnje," poudarja epidemiolog Mario Fafangel. Ob tem upa, da se bomo kot družba do takrat prilagodili in ozavestili, da se je včasih v dobro skupnosti treba čemu tudi odpovedati.
Institut Jožef Stefan je v Planici končal prvi del raziskav, kako vesolje oziroma breztežnost vpliva na človeško telo. Iskali so odgovor na vprašanje, ali lahko z umetno težnostjo odpravijo nekatere škodljive spremembe, ki se pojavijo v vesolju.
Ob številnih težavah v zdravstvu, pomanjkanju medicinskega osebja in že skoraj leto trajajoči stavki so zgodbe, ki vplivajo upanje, da je na prvem mestu kljub vsemu še vedno skrb za sočloveka, pogosto spregledane. Ena takšnih je pro bono ambulanta.
Tudi v Sloveniji se za otroke odločamo čedalje pozneje, pozno starševstvo ni več redkost, ampak vse pogostejša odločitev parov. Toda ključno vprašanje je, ali pri tem sodeluje tudi biologija.
“Dojenček ne potrebuje veliko, potrebuje hrano, previto ritko, varnost in toploto. Seveda pa tudi zdravo, srečno in sproščeno mamo,” pravi diplomirana medicinska sestra Afrodita Kordež, ki že več kot osem let opravlja patronažno varstvo.
Neveljaven email naslov