Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Koncesionar, ki se ne bo vključil v neprekinjeno zdravstveno varstvo, bo lahko izgubil koncesijo. Treba je narediti razmejitev med javnim in zasebnim zdravstvom, poudarja ministrica za zdravje Valentina Prevolnik Rupel.
Poslanec Levice Miha Kordiš in nepovezana poslanka Mojca Šetinc Pašek sta iz zakonodajnega postopka umaknila predlog novele o zdravstveni dejavnosti iniciative Glas Ljudstva. Iz iniciative so sporočili, da jih je k temu nagovorila koalicija.
Iz uredništva Tarče so sporočili, da so prejeli vrečo z izvidi pacientov in seznami operacij, ki so končali v smeteh Splošne bolnišnice Celje. Proti bolnišnici je informacijski pooblaščenec že uvedel inšpekcijski nadzor, uvedli so tudi interno preiskavo.
Debelost bi bilo treba opredeliti na novo in jo diagnosticirati z natančnejšimi meritvami, pri čemer bi zdravniki morali upoštevati tudi zdravje pacientov, piše v poročilu, ki ga je sestavila 56-članska komisija zdravstvenih strokovnjakov.
"Pandemije so se skozi zgodovino vedno pojavljale in tako bo tudi v prihodnje," poudarja epidemiolog Mario Fafangel. Ob tem upa, da se bomo kot družba do takrat prilagodili in ozavestili, da se je včasih v dobro skupnosti treba čemu tudi odpovedati.
Institut Jožef Stefan je v Planici končal prvi del raziskav, kako vesolje oziroma breztežnost vpliva na človeško telo. Iskali so odgovor na vprašanje, ali lahko z umetno težnostjo odpravijo nekatere škodljive spremembe, ki se pojavijo v vesolju.
Ob številnih težavah v zdravstvu, pomanjkanju medicinskega osebja in že skoraj leto trajajoči stavki so zgodbe, ki vplivajo upanje, da je na prvem mestu kljub vsemu še vedno skrb za sočloveka, pogosto spregledane. Ena takšnih je pro bono ambulanta.
Tudi v Sloveniji se za otroke odločamo čedalje pozneje, pozno starševstvo ni več redkost, ampak vse pogostejša odločitev parov. Toda ključno vprašanje je, ali pri tem sodeluje tudi biologija.
“Dojenček ne potrebuje veliko, potrebuje hrano, previto ritko, varnost in toploto. Seveda pa tudi zdravo, srečno in sproščeno mamo,” pravi diplomirana medicinska sestra Afrodita Kordež, ki že več kot osem let opravlja patronažno varstvo.
V Mladinskem klimatskem zdravilišču Rakitna v zavetju krimskih gozdov je pred več kot letom dni zaživel edinstven terapevtski program, ki otrokom in mladostnikom omogoča tritedenski odklop od telefonov in računalnikov.
V Sloveniji doživi srčni zastoj od 1400 do 1700 ljudi letno. Srčni zastoji pri športnikih so razmeroma redki. V UKC Ljubljana so v 15 letih obravnavali 120 srčnih zastojev. Najpogosteje so se zgodili med tekom, ekipnimi športi in tenisom.
Neveljaven email naslov