Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
V celjski splošni bolnišnici so po poročanju časnika Dnevnik po vrsti zapletov in odlogov začeli izvajati operacije na odprtem srcu.
Tudi v Sloveniji se za otroke odločamo čedalje pozneje, pozno starševstvo ni več redkost, ampak vse pogostejša odločitev parov. Toda ključno vprašanje je, ali pri tem sodeluje tudi biologija.
Univerza v Mariboru je zagotovila prostor za širitev medicinske fakultete. Na rektoratu so v četrtek podpisali pogodbo, s katero je univerza od trgovske verige Hofer odkupila zemljišče ob Titovi cesti v Mariboru.
DZ je sprejel dva zdravstvena zakona – o zagotavljanju kakovosti v zdravstvu in o pravici do pozabe po preboleli bolezni. Zdravstvena ministrica Valentina Prevolnik Rupel je poudarila, da sta oba zakona izjemnega pomena za paciente.
V Sloveniji zaradi neustreznega zdravljenja vsako leto umre 1000 bolnikov, polovico teh napak bi lahko preprečili, na podlagi tujih raziskav ocenjujejo na ministrstvu za zdravje. Kaj prinaša predlog zakona o kakovosti v zdravstvu?
Plačna reforma javnega sektorja tudi zaposlenim v zdravstvu prinaša višje plače. Na ZZZS-ju predvidevajo, da bodo zato njihovi odhodki prihodnje leto višji za 141 milijonov evrov. Tega sami ne bodo mogli pokriti, potrebovali bodo proračunska sredstva.
V Sloveniji zaradi anafilaksije – življenje ogrožajoče alergijske reakcije – umrejo od dva do trije ljudje na leto. Pri tem gre v večini primerov za alergijo na pike žuželk, zdravila ali hrano.
Na ponovljen razpis za generalnega direktorja ZZZS-ja je pravočasno prispelo devet popolnih prijav, je na seji ugotovil upravni odbor ZZZS-ja.
Z ministrstva za zdravje so sporočili, da je bilo podpisanih prvih pet pogodb z lastniki stanovanj na Masarykovi ulici v Mariboru. S tem se odpirajo možnosti za nadaljevanje nadgradnje in širitev dejavnosti UKC-ja Maribor.
Odpornost mikrobov proti zdravilom za zdravljenje okužb danes postaja ena največjih groženj zdravju. V Sloveniji v okviru projekta SLOSEQ analizirajo genome odpornih bakterij in razvijajo rešitve za učinkovitejše obvladovanje nalezljivih bolezni.
Na pediatričnem oddelku šempetrske bolnišnice opažajo porast atipične pljučnice. Na oddelek sprejmejo približno enega otroka na teden. Bakterija, ki povzroča bolezen, se prenaša kapljično, znaki okužbe so podobni kot pri gripi.
Društvo onkoloških bolnikov na mednarodni mesec ozaveščanja o pljučnem raku opozarja s kampanjo Kjer je dim, je tudi pljučni rak. Najbolj ogroženi so kadilci starejši od 40 let.
Z elektroporacijo bi kardiologi lahko povečali dnevno število operiranih bolnikov z aritmijami, s tem pa tudi zmanjšali čakalne dobe. Slovenija je prva v srednjeevropski regiji, ki je pridobila licenco za izvajanje teh operacij.
Močno obremenjene urgentne centre bo razbremenil sistem manjših satelitskih urgentnih centrov po državi, ki bodo zaživeli do leta 2028, je poudaril državni sekretar na ministrstvu za zdravje Denis Kordež.
Slovenija je na dobri poti k odpravi raka materničnega vratu, saj uspešno izpolnjuje dva od treh ciljev svetovne strategije, so ob svetovnem dnevu aktivnosti za odpravo raka materničnega vratu zapisali na Zvezi slovenskih društev za boj proti raku.
“Dojenček ne potrebuje veliko, potrebuje hrano, previto ritko, varnost in toploto. Seveda pa tudi zdravo, srečno in sproščeno mamo,” pravi diplomirana medicinska sestra Afrodita Kordež, ki že več kot osem let opravlja patronažno varstvo.
S sladkorno boleznijo po zadnjih raziskavah živi več kot 800 milijonov ljudi, v Sloveniji pa je po oceni NIJZ-ja sladkornih bolnikov skoraj 150 tisoč. Ob svetovnem dnevu sladkorne bolezni je letos v središču pomen telesne dejavnosti in zdrave prehrane.
Na Hrvaškem odmeva zgodba virologinje z Univerze v Zagrebu, ki je leta 2020 znova zbolela za rakom dojke. Zdravljenja se je lotila sama s pomočjo laboratorijsko gojenih virusov.
Mladostniki v Evropi čutijo vse večji pritisk v šoli in vse manj podpore družine, kaže poročilo Svetovne zdravstvene organizacije. To še posebej velja za dekleta, tudi v Sloveniji.
V Kanadi so odkrili domnevni prvi primer ptičje gripe pri človeku. Čeprav so ti primeri redki in različica virusa, ki se pojavlja v ZDA in Evropi, ne predstavlja resne grožnje za ljudi, strokovnjaki opozarjajo, da to lahko hitro spremeni mutacija.
Neveljaven email naslov