Preostali športi

Veslači bodo imeli le še eno priložnost za pot v Pariz

Slovenski veslači še naprej ostajajo brez olimpijskega nastopa. Nina Kostanjšek in Isak Žvegelj se na kvalifikacijski regati v Szegedu nista prebila med najboljše tri, ki so si zagotovili pot v Francijo.

Nina Kostanjšek in Izak Žvegelj še v boju za Pariz

Veslača Nina Kostanjšek in Izak Žvegelj bosta v nedeljo v Szegedu nastopila v finalu olimpijskih kvalifikacij za nastop na igrah v Parizu. Kostanjšek je prepričljivo dobila repasaž med skifistkami, Žvegelj je v polfinalu osvojil drugo mesto.

Še dve olimpijski vozovnici za slovenske jadralce

Slovenski jadralci so si na regati zadnje priložnosti v francoskem Hyeresu prijadrali dve olimpijski normi. V razredu iQFoil si je vozovnico za Pariz priborila Lina Eržen, v razredu 470 pa je to uspelo tudi Tini Mrak in Jakobu Božiču.

4

Kaja Kajzer po treh letih spet srebrna na evropskem prvenstvu

Kaja Kajzer se je na evropskem prvenstvu v judu v Zagrebu uvrstila v finale kategorije do 57 kg, kjer je bila v podaljšku boljša nekdanja dvakratna svetovna prvakinja, Ukrajinka Darja Bilodid. 24-letna Ljubljančanka je bila srebrna že 2021 v Lizboni.