MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu
Seja Sveta RTV Slovenija

Motošporti

Turk slavil v Novi Gorici

Rok Turk (Hyundai i20 rally2), vodilni v seštevku državnega prvenstva v reliju, je zmagovalec relija v Novi Gorici. Na peti postaji sezone DP je dosegel še peto zmago, Norvežana Madsa Oestberga (Citroen C3 rally2) je prehitel za minuto in dve sekundi.

2

Bagnaia zmagovalec sprinta v Indoneziji, Martin brez točk

Francesco Bagnaia (Ducati) je zmagovalec sprinterske dirke motociklistov v razredu motoGP za VN Indonezije. Jorge Martin (Pramac) je po napaki končal na 10. mestu, tako da je boj za naslov prvaka znova zanimiv.

3

Zmarzlik z zmago potrdil naslov prvaka

Z zadnjo dirko se je v Torunu na Poljskem končala sezona svetovnega prvenstva v spidveju. Naslov prvaka, že petega v karieri, si je že pred zadnjo postajo privozil Poljak Bartosz Zmarzlik, ki je na zadnji dirki tudi zmagal.

Gajserjev edini cilj, da dobi vse tri vožnje

Sezona svetovnega prvenstva v motokrosu se bo končala v nedeljo v Cozarju v Španiji. Tim Gajser je po predzadnji dirki na Kitajskem izgubil vodstvo v seštevku elitnega razreda MXGP, za Jorgejem Pradom pa zaostaja sedem točk.