Kot smo neuradno izvedeli, je osemletna punčka zbežala od doma, na bližnji bencinski črpalki ustavila neznanko in jo prosila, če lahko pokliče mamo. Policisti so otroka, po ukazu Centra za socialno delo, predali očetu, ki naj pobega sploh ne bi zaznal. S policije so nam odgovorili: "Policijska uprava Ljubljana je bila 27. 5. 2022 obveščena o otroku, ki je bil na bencinskem servisu na Brezovici. Otrok je bil predan skrbniku, o dogodku pa obveščen center za socialno delo. Policisti v dogodku niso zaznali znakov kaznivega dejanja ali prekrška."
Trije otroci so v začasnem skrbništvu pri očetu, nad družino pa bedi CSD Vič, kjer so nam odgovorili: "Zaradi dolžnosti varovanja osebnih podatkov vam informacij o konkretni družini ne smemo posredovati. CSD Ljubljana se vedno trudi ravnati v korist otrok. Zavedamo se dejstva, da so otroci najranljivejša populacija. V primeru, da CSD zazna, da starši ne zmorejo ustrezno poskrbeti za svoje otroke, jih zaščitimo v okviru javnih pooblastil, določenih od države."
Postopek glede skrbništva otrok se na sodišču nikamor ne premakne. Zdaj je bila poslana zadeva na Evropsko sodišče za človekove pravice. Odvetnik mame Blaž Žibret pravi: "Ta primer predstavlja nerazumen odklon od vodenja primera, v svoji praksi česa podobnega še nisem srečal." Na Evropsko sodišče za človekove pravice se je obrnil s pritožbo, da sojenje ni bilo pošteno, saj da je okrožno sodišče v Ljubljani primer dodelilo drugemu sodniku mimo pravil sodnega reda. Na kar je, kot smo že poročali, pred časom opozoril tudi varuh človekovih pravic.
Na Evropsko sodišče za človekove pravice pa se obračajo tudi zato, ker naše ustavno sodišče pri kršitvi sodnih pravil ni videlo napake. Tukaj pa je zaskrbljena tudi odvetniška zbornica. Njen predsednik Janez Starman pravi: "Ustavno sodišče je naredilo za naše pojme nekoliko nevaren korak naprej, ker je enostavno dodelilo predsednikom okrožnih sodišč več pravic in pristojnosti, kot jim jih daje sodni red." Če ustavno sodišče dopušča, da se zadeve predodelijo drugemu sodniku mimo sodnih pravil, potem bodo imeli odvetniki v prihodnje še veliko dela, saj bodo morali preverjati tudi to.