Kot navaja Dnevnik, je bila takratna vodja posebnega oddelka pri vrhovnem državnem tožilstvu za pregon policistov obtožena, da je novinarju Mitji Lomovšku poslala še nepravnomočno obtožbo v zadevi SCT. Lomovšku naj bi izročila tudi tožilsko dokumentacijo v aferi Baričevič.
Tožilstvo je Kotnikovi v obtožnem predlogu očitalo kaznivi dejanji zlorabe uradnega položaja ali uradnih pravic. V več kot šestih letih od kaznivega dejanja na ljubljanskem okrajnem sodišču pa ji niti soditi še niso uspeli začeti.
Marca lani je bil na sodišču razpisan predobravnavni narok, na katerega pa Kotnikova ni prišla, saj ji niso uspeli vročiti vabila. Na sodišče je poslala zdravniško opravičilo, a je izvedenec nato presodil, da je sposobna sodelovati na sojenju, potrebuje zgolj krajše odmore. Zgodba o neuspešni vročitvi vabila se je še nekajkrat ponovila.
Marca letos so jo policisti iz Kopra privedli na ljubljansko sodišče, kjer so ji predali vabilo. Čeprav je od kaznivega dejanja tedaj minilo že šest let, kar pomeni absolutno zastaranje, so na tožilstvu zatrdili, da to še ni nastopilo. Zastaralni rok namreč ni tekel v času, ko se je tožilka izmikala, so pojasnili. Tudi na sodišču so razložili, da je treba upoštevati zakonske določbe o teku in pretrganju zastaranja, ki govorijo o nedosegljivosti obtoženca, navaja Dnevnik.
Kot dodaja, tudi na aprilski narok Kotnikove ni bilo, odvetnika Radovan Cerjak in Milan Krstić pa sta prinesla novo zdravniško opravičilo. Predlagala sta, naj sodišče sprejme sklep o zastaranju, kar se je očitno tudi zgodilo. Kot so Dnevniku v ponedeljek sporočili z urada generalnega državnega tožilca, je sodišče 21. junija sprejelo sklep o ustavitvi postopka.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje