Dokazi niso podprli trditev Tanasićeve. Foto: BoBo
Dokazi niso podprli trditev Tanasićeve. Foto: BoBo

Tanasićeva, ki ji je grozilo do pet let zapora, je po ugotovitvah sodišča od novembra 2010 do junija 2011 več stokrat neupravičeno pregledovala osebne podatke 30 policistov z različnih policijskih postaj. Večkrat je pregledovala tudi cestnoprometne kršitve in kršitve javnega reda in miru svojega tedanjega partnerja ter identifikacijske zapiske, ki so jih o njem pripravili policisti. Za enega od teh policistov je nato pregledala tudi osebne podatke.

Po oceni sodišča dvomov o tem, da je Tanasićeva dostopala do evidenc, ni, saj so vsi vpogledi zabeleženi.

Sodišča ni prepričala
Tanasićeva je v zagovoru trdila, da je podatke obdelovala v skladu s pooblastili in zakonom ter da je preverjala operativne informacije, vendar sodišča ni prepričala, saj dokazi tega niso podpirali.

Vpogledi namreč niso bili povezani z njenim delom oziroma zadevami, ki jih je imela v obravnavi, zato obtožena ni imela nobenega razloga za vpogled, se je sodišče strinjalo s pričanjem takratnega nadrejenega Tanasićeve.

Pogojno kazen ji je izreklo, ker Tanasićeva kaznivega dejanja ne more ponoviti, saj na policiji ne dela več. Z izrečeno višino kazni je sodišče skoraj v celoti sledilo predlogu tožilstva.

Ime Tanasićeve se je v javnosti pojavilo po ropu pošte v Kresnicah junija 2011, v katerem je Blaž Ereiz ubil poštno uslužbenko. Po tragediji se je v medijih razširila informacija, da je Ljubljančanka pomagala pri skrivanju Ereiza. Tanasićeva ni skrivala, da je Ereiza poznala, a, kot je dejala, le prek svojega nekdanjega partnerja.