Pridržanje po Dnevnikovih informacijah ni povezano z domnevnim izčrpavanjem Trgoavta Koper, kjer so pred slabima dvema tednoma potekale obsežne kriminalistične preiskave, temveč s sumom storitve kaznivega dejanja ponarejanja denarja.
Banka Slovenije skopa s pojasnili
Jerot naj bi namreč na Banki Slovenije želel zamenjati za 70.000 evrov umazanih oziroma poškodovanih bankovcev, za katere pa se je nato izkazalo, da so ponarejeni. Podrobnosti za zdaj še niso znane, saj so nam na Policijski upravi Ljubljana potrdili le dogodek, ne pa tudi identitete osumljenca.
S pojasnili so bili skromni tudi na Banki Slovenije, kjer "posamičnih konkretnih dogodkov ne komentirajo". Pojasnjujejo, da pri blagajniškem poslovanju na njihovih okencih občasno zaznajo bankovce, ki bi lahko bili ponarejeni ali pa bi lahko izvirali iz kriminalnega dejanja. "V takih primerih izvedemo prijavo, pristojni organi pa opravijo preiskavo," so še dodali.
Kriminalisti že sredi marca izvedli več hišnih preiskav
Zaradi suma gospodarskega kriminala so koprski kriminalisti že sredi meseca izvedli več hišnih preiskav v ključnih podjetjih Jerota, med drugim v Koroški Trgovini, Trgoavtu Koper, Neo Leasingu, ki predstavlja osrednjo družbo v Jerotovem poslovnem omrežju, in družbi Mega SM, na katero je Trgoavto Koper v zadnjih tednih prenesel dobršen del svojih zalog.
Med osumljenci naj bi bil poleg predsednika uprave in člana nadzornega sveta Trgoavta Koper Matjaža Cegnarja in Leona Durakovića tudi Igor Jerot, ki pa je za komentarje že dlje časa nedosegljiv.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje