Nesreča se je zgodila v stanovanju. Pri tem je bil mladoletnik lažje poškodovan.
Na Policijski upravi Ljubljana pravijo, da so med postopkom zasegli še več pirotehničnih izdelkov, med njimi tudi doma izdelano petardo.
Posledice poškodb so lahko zelo hude in trajne
Policisti odsvetujejo uporabo pirotehnike, tako zaradi varnosti in zdravja kot tudi vplivov na okolje in živali. Posledice poškodb ob nesreči s pirotehniko so lahko zelo hude in tudi trajne. Med pogostimi poškodbami so opekline, raztrganine rok, poškodbe oči.
Staršem svetujejo, da se o uporabi posvetujejo z otroki, jih opozorijo na nevarnosti in ne dovolijo, da bi otroci pirotehniko uporabljali sami.
Ne kupujte pri preprodajalcih
"Če se ne morete upreti uporabi pirotehničnih izdelkov, jih nikar ne kupujte pri preprodajalcih na tržnicah, ulicah ali družbenih omrežjih. Izkušnje kažejo, da je uporaba teh izdelkov zelo nevarna," so poudarili. Prepovedana je tudi predelava ali lastna izdelava. Izkušnje namreč kažejo, pravijo na policiji, da je uporaba teh izdelkov zelo nevarna, saj večinoma niso testirani, vprašljivi pa so tudi materiali, iz katerih so narejeni.
Petarde so prepovedane, za preostale omejitve uporabe
Posest in uporaba petard vseh oblik in moči v Sloveniji ni dovoljena. Pirotehnične izdelke kategorije F1, katerih glavni učinek je pok, je prepovedano uporabljati v strnjenih stanovanjskih naseljih, zaprtih prostorih, v bližini bolnišnic, v prevoznih sredstvih za javni potniški promet, na površinah, na katerih potekajo javne prireditve.
Pirotehnične izdelke kategorije F1 in F2 lahko uporabljajo mlajši od 14 oziroma 16 let, a le če so pod nadzorstvom staršev ali skrbnikov. Uporaba fontan in baterij kategorije F3 je dovoljena le starejšim od osemnajst let. Prav tako so tudi pirotehnični izdelki kategorije P1 dovoljeni le polnoletnim.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje