Kriminalisti zbirajo obvestila zaradi utemeljenega suma kaznivega dejanja hujskanja k upiranju in sodelovanja v skupini, ki prepreči uradni osebi uradno dejanje, so sporočili s Policijske uprave Ljubljana.
Kot so navedli, je za kaznivo dejanje hujskanja k nasilnemu upiranju zakonitim odločbam ali ukrepom državnih organov ali proti uradni osebi, ki opravlja uradno dejanje, zagrožena kazen do treh let zapora, za kaznivo dejanje sodelovanja v skupini, ki prepreči uradni osebi uradno dejanje, pa kazen od šestih mesecev do treh let zapora.
Po poročanju medijev so hišno preiskavo opravili pri Anisu Ličini, ki je odredbo o preiskavi tudi sam objavil na Facebooku. Ob tem je zapisal, da se "represija nadaljuje". Kot je 13. novembra na odboru DZ-ja za notranje zadeve povedal notranji minister Aleš Hojs, je bil Ličina med tistimi, ki so vabili na nasilni protest. "Ve se, v kakšnih postopkih je gospod, kolikor vem, gre za zadeve, povezane s trgovino z drogami, in podobne stvari," je dejal.
Na omenjenem protestu, ki se ga je po oceni policije udeležilo okoli 500 ljudi, so izbruhnili številni spopadi s policisti, zgodili so se tudi napadi na novinarje in fotoreporterje. Poškodovana so bila policijska in reševalna vozila ter tudi mestna infrastruktura.
Hojs nezadovoljen s hitrostjo odkrivanja protestnikov oz. organizatorjev protestov
Danes pa je Hojs ob obisku v Ilirski Bistrici glede hišnih preiskav pri Ličini poudaril, da je bil o preiskavi obveščen, a je ne more komentirati. "Večkrat sem že povedal, da sem bil nezadovoljen s hitrostjo odkrivanja protestnikov oz. tistih organizatorjev. Policija me je v preteklem tednu strokovno prepričala, da naj ne bom nestrpen, ker so postopki pri takih odkrivanjih relativno dolgi. Očitno je, da policija na tem dela in seveda moram biti zadovoljen, da se nekaj v to smer premika. Predvsem bom pa zadovoljen takrat, ko bomo našli tistega, ki napada policijo, ki policijo brca v hrbet, ki pretepa fotoreporterja in tako naprej," je poudaril. Sicer je vztrajal pri tem, da so za nastalo situacijo soodgovorni tudi mediji.
Glede namigovanj, da za nasilnimi protesti stojijo organizacije, povezane s SDS-om, je Hojs odvrnil, da če to drži, tudi pričakuje, da bo policija to odkrila, da pa gre pri trditvah Levice za pavšalne očitke. "Sam ne bežim od nikakršne odgovornosti. Mislim, da je prav, da se tako desni kot levi ekstremisti, v kolikor stojijo za temi demonstracijami, razkrinkajo," je dodal Hojs.
Na omenjenem protestu, ki se ga je po oceni policije udeležilo okoli 500 ljudi, je prišlo do številnih spopadov s policisti in tudi do napadov na novinarje in fotoreporterje. Poškodovana so bila policijska in reševalna vozila ter tudi mestna infrastruktura.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje