Državno pravobranilstvo mu ponuja slaba dva tisočaka, ki pa jih Škoberne ne želi sprejeti, zato se je tudi današnji poskus poravnave hitro končal.
Škoberne trdi, da je bil že prihod policistov na njegov dom 26. januarja 2011 poniževalen, zaradi njihovega odnosa se je počutil ogroženega in napadenega. Ko so se okoli hiše začeli zbirati novinarji, fotografi in snemalci, ga je policist peljal okoli hiše, da so ga ujeli v svoje objektive, je pojasnjeval sodnici svojo izkušnjo in zatrdil, da je nesramnost, ki so jo pokazali policisti, brez primerjave.
Pripor ga je spremenil
Jezen je bil tudi na preiskovalnega sodnika, ki mu je odredil pripor, ker je poslovnik državnega zbora postavil pred ustavo, je nadaljeval. Zaradi tega in tudi prepričanja, da očitanega kaznivega dejanja ni storil, se je znašel v hudi stiski. V priporu so ga popolnoma osamili, kar ga je, kot izredno družabnega človeka, prizadelo. Kadar se je odpravil na sprehod, je moral ves čas poslušati številna zmerjanja in grožnje, je povedal Škoberne. Dodal je, da je dogajanje močno vplivalo nanj, ni mogel spati, zavračal je hrano, zaradi razmer v priporu so se mu pojavile zdravstvene težave.
Tudi njegov ugled je bil s priporom poteptan, je nadaljeval nekdanji sodnik. Pred priprtjem je namreč opravljal številne funkcije, poleg sodniške je bil član volilnih komisij, nadzoroval je tudi volitve v tujini, bil je v organih raznih organizacij, tudi košarkarskega kluba, kot matičar je poročil okoli 1.200 parov, med drugim zdajšnjega predsednika vlade Mira Cerarja, se je pohvalil.
Po prihodu s pripora je bil popolnoma degradiran, nihče se ni želel družiti z njim, številnih funkcij ni mogel več opravljati, tudi branje člankov o njem mu je povzročilo posebno travmo. Posledice priprtja sta pojasnila tudi njegova žena in sin, ki trdita, da se je prej odprt, vesel in družaben človek zaprl vase, ni zapuščal hiše in tudi danes še vedno ni enak.
Pripor je bil nezakonit
Škoberne je bil konec januarja 2011 priprt v neskladju z zakonom in ustavo, saj je državni zbor pripor potrdil šele nekaj dni po tem, ko je preiskovalni sodnik zoper Škoberneta pripor odredil.
Na ljubljanskem okrožnem sodišču je bil decembra 2013 zaradi jemanja podkupnine in zlorabe položaja obsojen na pet let in pol zapora ter plačilo 19.622 evrov kazni. Višje sodišče je zaporno kazen znižalo za šest mesecev. Zoper pravnomočno sodbo višjega sodišča se Škoberne brani z zahtevo za varstvo zakonitosti, zaradi obsodbe pa ga je državni zbor konec novembra lani razrešil s sodniške funkcije.
Okrajno sodišče v Mariboru pa je lani decembra odločilo, da je krivega še krive izpovedbe. Sodnica mu je dodelila dodatnega pol leta zapora, Škoberne je takrat napovedal pritožbo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje