Ves dan so na kraj dogodka prihajali tudi najemniki sefov, ki pa niso smeli vstopiti v trezor in pregledati vsebine. Poškodovani sefi bodo ostali zapečateni, na željo komitentov pa policisti ob odpiranju ne bodo prisotni.
Oškodovanci še vedno nadaljujejo podpisovanje peticije, v kateri ugotavljajo, da je bilo dosedanje varovanje sefov neprimerno. V petek popoldan bo znano kdaj in kako bodo lastniki sefov lahko prišli do sefov.
Odgovornost nosita oba
Sekretar Zbornice za zasebno varovanje Ingo Paš meni, da je odgovornost za rop sefov SKB-banke na strani banke in varovalne družbe, če se potrdijo nepravilnosti. Paš pod vprašanje postavlja upravljanje varnostno-nadzornega centra, ki ga varnostniki v nobenem primeru ne bi smeli zapustiti, poudaril pa je tudi, da nikakor ne bi smela oseba, ki nadzira objekt, hkrati opravljati tudi naloge njegovega varovanja.
Po Paševih informacijah se so alarmni sistemi v objektu delovali, vendar pa sta bila oba varnostnika, ki sta bila v varnostnem centru, onemogočena, zaradi česar se nista mogla odzvati.
Ministrstvo odredilo nadzor
Na ministrstvu za notranje zadeve so medtem odredili kriminalistični inšpekcijski nadzor, tudi nad družbo PCA, pristojno za fizično varovanje sefov.
Policija je o oboroženem ropu obvestila sosednje države, v akcijo je vključen Interpol, na mejnih prehodih je nadzor poostren.
Neznanci so vlomili v 420 sefov, vrednosti ukradenega pa še niso ocenili.
Na delu približno 50 kriminalistov
V preiskavi ropa sodeluje približno 50 kriminalistov, ki so zavarovali kraj dogodka in sledi vozil, s pomočjo katerih so našli avtomobila, ki so ju neznanci uporabili za pobeg. Analiza sledi, zbiranje obvestil in obdelava informacij še potekajo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje