Tako nameravajo odgovorne v trgovinah opozoriti na prepoved prodaje alkohola mladoletnikom, v srednje šole in dijaške domove bodo poslali poziv, naj se mladi vzdržijo uničevanja, prav tako pa bodo poostrili nadzor nad kraji, kjer se vandalizem navadno zgodi, denimo v mestnih parkih.
Vandalizem ima številne vzroke
Kot pojasnjujejo na policiji, do uničevanja javnih dobrin po navadi prihaja iz socialnega protesta, političnih in religioznih vzrokov in objestnosti. Spomladi je vandalizma običajno več, saj se ljudje znova za začnejo bolj množično zbirati na prostem, so še povedali na policiji.
Med prekrške sodi tudi pisanje grafitov, za kar je zagrožena kazen okoli 200 evrov. Vandalizem se sicer lahko obravnava bodisi kot prekršek bodisi kot kaznivo dejanje, kar je odvisno od namena kršilca in od posledic dejanja. Na območju policijske uprave Maribor so v letu 2007 našteli 25 tovrstnih kršitev.
E. S.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje