Na okrožnem sodišču se je začelo sojenje zaradi nasilnega ropa v Ljubljani, ki se je zgodil lanskega novembra. Sandi Prešeren se je zagovarjal, da je zlatarja dvakrat ustrelil v samoobrambi, saj je Papler prvi streljal v zrak. Za sodelovanje v ropu se je odločil zato, da bi dobil mamilo.
Drugi obtoženi Simon Tkalčec je povedal, da streljanja ni videl, saj je medtem pobiral nakit pri pultu zlatarne. Strelov tudi ni mogel preprečiti, saj sta bila Prešeren in Papler v delavnici. Sam je pri ropu sodeloval, ker je moral povrniti dolg. So pa kriminalisti še tri dni po dogodku na njegovih rokah in obrazu našli sledove streljanja, ki naj bi izginili po dveh dneh. Tkalčec je dejal, da je edina možnost, da so sledovi nanj prišli pred ropom, saj med in po njem ni prišel v stik s pištolo.
Tretji obtoženi, Alijan Brajdič, se je odločil, da se ne bo zagovarjal.
Trije že v zaporu
Rop zlatarne Papler se je zgodil 28. novembra lani v Spodnji Šiški v Ljubljani, zaradi poškodb, ki jih je dobil med ropom, pa je še isti dan umrl lastnik Anton Papler. Po ugotovitvah tožilstva sta najmlajša iz obtožene šesterice, Simon Tkalčec in Sandi Prešeren, dejansko izvedla rop. Trije obtoženi - Armin Hasanagič, Ivan Kanduč in Matjaž Režek - so krivdo priznali že na prvem predobravnavnem naroku na začetku junija, sodišče pa jih je obsodilo na zaporne kazni med tremi leti in dvema mesecema ter štirimi leti in petimi meseci zapora.
Tožilka Manja Prezelj vsaj za Tkalčeca in Prešerna zahteva višjo kazen, saj sta obtožena umora iz koristoljubja, za to kaznivo dejanje pa je zagrožena kazen več kot 15 let zapora. Vsi trije obtoženi - Tkalčec, Prešeren in Brajdič - krivde na predobravnavnem naroku niso želeli priznati, zato jim je sodišče dalo dodaten čas za dogovor s tožilstvom, vendar ga niso dosegli.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje