Na Finančni upravi RS (Fursu) trenutno preverjajo kršitve zakona o delu in zakona o davčnem potrjevanju računov ter druge morebitne nepravilnosti, ki vplivajo na višino davčne obveznosti zavoda in fizičnih oseb, povezanih z njim.
Kot so potrdili za portal 24ur.com, preiskava še vedno poteka, trenutno zbirajo dokaze o vseh vpletenih. Starše otrok so povabili na razgovor, ne bodo pa jih kaznovali, ker so storitve zavodu plačevali brez računov. Starši otrok so namreč po pisanju portala za varstvo malčkov lastnici plačevali na roke, in sicer 365 evrov mesečno. Na računih, ki pa so vendarle bili izdani, naj bi bili podatki podjetja vzgojiteljice, čeprav naj jih ta ne bi nikoli videla, izdajal pa jih je direktor zavoda.
"Če je njihov edini greh to, da pri plačilu niso vzeli oziroma zahtevali računa, jih za te nepravilnosti ne bomo kaznovali," je zatrdil predstavnik za odnose z javnostmi na Fursu Stojan Glavač in poudaril, da od uvedbe davčnih blagajn niso kaznovali še nobenega potrošnika, ki ob nakupu ali plačilu storitve ni vzel računa. Raje se osredotočijo na davčno opismenjevanje mladih in dvigovanje davčne kulture v državi, je zatrdil.
Delo na črno
Na Fursu so za portal še povedali, da vodstvu zavoda zaradi dela na črno grozi kazen med 1000 in 7000 evri, globe pa se seštevajo - če bodo odkrili še več nepravilnosti, bo znesek še višji. Nadzor v zavodu Kengurujčki je opravil tudi inšpektorat za delo, vendar postopki še niso zaključeni, zato več informacij ne morejo posredovati.
Posnetki zlorabe otrok pretresli javnost
Posnetki, iz katerih je razvidno neprimerno ravnanje z otroki v zasebnem zavodu Kengurujčki, ki so jih prisilno umirjali in hranili, so javnost pretresli v začetku oktobra. Dogajanje je posnela vzgojiteljica, katere opozorila so v zavodu naletela na gluha ušesa, zato je posnetke pokazala staršem in skupaj so podali prve prijave na policijo.
Že ob prvi prijavi so policisti začeli zbirati obvestila in dokaze o kaznivem dejanju zanemarjanja mladoletne osebe in surovega ravnanja ter o tem obveščali tudi pristojne nadzorstvene institucije, med drugim finančno upravo in inšpektorat za delo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje