Igor Velov je Agencijo za varnost prometa vodil od februarja 2015 do marca 2019.  Razrešitev Velova je vladi predlagal svet AVP-ja, ker članom sveta ni ustrezno pojasnil dogodka, povezanega s poškodbo službenega avtomobila, ki ga je imel v stalni uporabi. Foto: BoBo
Igor Velov je Agencijo za varnost prometa vodil od februarja 2015 do marca 2019. Razrešitev Velova je vladi predlagal svet AVP-ja, ker članom sveta ni ustrezno pojasnil dogodka, povezanega s poškodbo službenega avtomobila, ki ga je imel v stalni uporabi. Foto: BoBo

Igor Velov je v izjavi po naroku dejal, da so to zlonamerne in neutemeljene obtožbe. Prepričan je, da se bo to v postopku tudi dokazalo. Njegov odvetnik Blaž Kovačič Mlinar je ob tem ocenil, da je že preiskava pokazala, da obtožbe o neupravičenem zahtevanju darila ne držijo, da jih ni potrdila nobena priča.

Tožilec Luka Grasselli je predlagal zaslišanje vseh prič, ki so bile zaslišane med preiskovalnim postopkom. Velovov zagovornik nasprotno ni videl potrebe po zaslišanju vseh prič, saj si želi hitrega sojenja, da Velov čim prej opere svoje ime.

Podrobnosti obtožnice bo tožilec Grasselli predstavil ob začetku sojenja, sodnica Jasmina Javornik pa bo datum glavne obravnave še določila.

Po pisanju medijev je specializirano državno tožilstvo obtožnico zoper Velova na sodišče vložilo marca 2020. Očita mu, da je leta 2016 na službenem sestanku z ljubljanskim podjetjem, ki naj bi naredilo aplikacijo za varne šolske poti, pridobitev posla, vrednega 20.000 evrov, pogojeval z nakazilom 4000 evrov boksarskemu klubu iz Kranja.

Poslovnež se za plačilo podkupnine ni odločil, temveč je kaznivo dejanje oz. njegov poskus naznanil, so poročale Slovenske novice. Velov je za omenjeni časnik očitke zavrnil. Kot pravi, vse temelji na izjavi enega človeka.