"S ciljem izsleditve iskanega tesno sodelujemo s tujimi varnostnimi organi, ki so nam že posredovali določene konkretne podatke, ki jih preverjamo. Zaradi interesa uspešnosti izvajanja aktivnosti s ciljem izsleditve in prijetja iskane osebe vam več podrobnosti trenutno ne moremo posredovati," so nam odgovorili na koprski policijski upravi.
Po naših informacijah so tuje policije našim preiskovalcem sporočile tudi vsa Časarjeva "gibanja" v preteklih nekaj letih - kje se je največkrat nahajal v tujini, preko katerih letališč je prihajal in odhajal, čez katere mejne prehode je najpogosteje potoval. Na podlagi tega je mogoče lažje ugotoviti, kje si je ustvaril poznanstva, zveze in ali si je morda že vnaprej pripravljal "teren" za pobeg. Kot je znano, je Časar tik pred razglasitvijo sodbe in po njej večkrat potoval v tujino.
Otrok danes ni bilo v šolo, policija obveščena
Da bi Časarju v ubežništvo utegnila slediti tudi njegova družina, je bilo mogoče sklepati že v začetku šolskih počitnic, ko je Časarjeva žena na Komunali Koper dala odpoved. Sosedje so že takrat povedali, da doma ni več mogoče videti ne nje ne otrok. Prav tako so z dvorišča stanovanjske hiše izginili družinski avtomobili. Domneve, da je Časar za seboj "potegnil" celo družino, so se danes še okrepile. Na eni od istrskih osnovnih šol so prvi šolski dan namreč zaman čakali Časarjeva šoloobvezna otroka. Ker ju na koncu šolskega leta starši niso izpisali, prav tako pa nihče ni obvestil šole, da ju danes ne bo, je vodstvo šole o odsotnosti obvestilo policijo. Če ju do konca tedna še vedno ne bo, mora šola po zakonu obvestiti center za socialno delo.
Balkan pred eksotiko
Časar je bil lani jeseni pravnomočno obsojen na 5 let in 9 mesecev zapora zaradi zlorabe položaja in prejemanja podkupnin v luških poslih. Najprej mu sodišče ni moglo vročiti sodbe, saj je njegova žena, ki jo je Časar že lani poleti pooblastil za zastopanje v vseh uradnih postopkih, na upravni enoti sproti spreminjala moževe stalne naslove in jih sporočala sodišču. Prav tako ni prevzel poziva na prestajanje kazni. Namesto tega je raje pobegnil, za njim pa sta bila takoj razpisana Interpolova tiralica in evropski priporni nalog.
Časarjeva kazen bi zastarala po dvajsetih letih, medtem ko se skriva pred roko pravice pa zoper njega potekajo številni novi kazenski in odškodninski postopki. Preiskovalci so se že od začetka bolj usmerili k domnevi, da se skriva v kateri od balkanskih držav, s katero Slovenija nima sporazuma o izročanju. Da bi pobegnil v katero od eksotičnih prekomorskih držav, se jim zdi malo verjetno, vendar ne izključujejo niti tega.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje