Združenje bank Slovenije ugotavlja, da delujeta tako plačilni promet v Sloveniji in tujini kot tudi zbirni center za nove plačilne inštrumente.
Inšpektorji na delu
Na terenu so danes vsi tržni inšpektorji, ki preverjajo spoštovanje zakona o uvedbi evra. Zanima jih predvsem, kako se izvaja vračilo preostanka denarja v primeru plačila v tolarjih, kako je s sprejemanjem evrov in kako so označene cene. Na inšpektorat je prispelo tudi že več pritožb, ki se večinoma nanašajo na nevračanje ostanka denarja v evrih.
Uvedba novih obrazcev za plačilni promet
Z uvedbo evra so začeli veljati novi obrazci za plačilni promet v Sloveniji, in sicer posebna položnica, posebna nakaznica in plačilni nalog. Novi obrazci se od starih razlikujejo po barvni podlagi, oznaki valute ter uvedbi mednarodne bančne številke IBAN v poljih računa nalogodajalca in računa prejemnika. S starimi položnicami bo mogoče obveznosti poravnati še do konca januarja, vendar le, če imajo v namenu plačila naveden tudi preračun v evre.
Dvojni obtok še do 14. januarja
Cene blaga in storitev bodo do konca letošnjega junija še vedno zapisane v evrih in tolarjih, je pa od zdaj vodilna cena zapisana v evrih in ne več v tolarjih. Obdobje dvojnega obtoka bo veljalo še do vključno 14. januarja; do takrat je mogoče plačevati v tolarjih in evrih, medtem ko morajo trgovci kupcem vračati evre.
Ljubljanska borza spet odprta
Potem ko je Ljubljanska borza zaradi učinkovitega in varnega prehoda na evro v letu 2006 trgovanje končala 27. decembra, je danes mogoč ponovni vnos naročil v valuti evro za vse borzne člane, in sicer že od 7. ure naprej. Trgovanje bo potekalo po običajnem urniku med 9.30 in 13.00.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje