"Terorizem se spreminja. Postaja vedno bolj razdrobljen, razpršen in zato nepredvidljiv. Zato je pomembno, da se odzovemo, odziv pa mora biti pravočasen in poenoten. Vloga Atlasa je zato izjemnega pomena, saj zagotavlja skupne standarde, operativno izmenjavo in skupna usposabljanja protiterorističnih enot v EU-ju," meni slovenski notranji minister Aleš Hojs.
Atlas je mednarodno združenje specialnih enot, ki ga sestavljajo predstavniki specialnih enot držav članic Evropske unije.
Sodelovanje med državami je treba še okrepiti
Udeleženci srečanja v Ljubljani so si bili enotni, da je sodelovanje specialnih enot med državami dobro in da je treba to sodelovanje v prihodnje še okrepiti. Srečanja sta se udeležila še poveljnik specialne enote v slovenski policiji Damjan Žagar in pomočnik poveljnika Goran Maršič, so sporočili z notranjega ministrstva.
Hojs se je udeležil tudi spletnega zasedanja upravnega odbora agencije Evropske unije za usposabljanje na področju preprečevanja, odkrivanja in preiskovanja kaznivih dejanj – Cepol.
"Ker je usposabljanje uslužbencev organov pregona skupna odgovornost vseh držav članic in pristojnih institucij Evropske unije, smo veseli, da agencija deluje kot povezovalni člen in zagotavlja prenos veščin, znanj in kompetenc za uspešno spopadanje z vsemi varnostnimi izzivi," je povedal minister.
Na zasedanju so sicer predstavili preliminarne rezultate petletne evalvacije agencije za obdobje od 2017 do 2021, načrt dela Cepola za obdobje od 2022 do 2024 in strateško ter operativno analizo ugotavljanja potreb po usposabljanjih zaposlenih v varnostnih organih.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje