Treh najbolj ključnih vprašanj tokrat niso vključili, pripravili pa so predlog za rešitev vprašanja glede sprejemanja odločitev z dvojno oz. kvalificirano večino in vprašanje statusa listine o temeljnih pravicah.
Med ključna vprašanja sodijo definicija dvojne večine za sprejemanje odločitev v Svetu EU-ja, sestava Evropske komisije in najmanjše število poslancev na državo v parlamentu. Kot je znano naj bi voditelji EU-ja ustavo dorekli na vrhu v Bruslju, ki bo 17. in 18. junija.
Proti strožjim ukrepom komisije
Nemčija, Italija, Poljska in Grčija se zavzemajo za spremembo osnutka ustave, ki govori o ukrepih zoper kršiteljice pakta stabilnosti. V pismu, ki so ga vse štiri države naslovile na irsko predsedstvo EU-ja, se zavzemajo za nespremenjeno moč Evropske komisije pri določanju ukrepov proti državam, ki kršijo pravila pakta stabilnosti in rasti.
Po trenutno veljavni ureditvi lahko namreč komisija kršiteljico samo opozori, medtem ko osnutek predvideva strožje ukrepe. Komisija se je na pismo odzvala kritično in sporočila, da bodo tudi o tem razpravljali na vrhu v Bruslju, 17. in 18. junija.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje