Prva je po njegovih besedah za vstop na vrsti Hrvaška, ki pa mora zadostiti postavljenim pogojem. Gotovo pa se Hrvaška povezavi ne bo pridružila v tem desetletju. Negotovosti se, tako Rehn, skrivajo tudi v samem EU-ju, ki je na stopnji premisleka o namenu in operativnosti svojega obstoja ter zastoja pri sprejemanju ustave.
Pred Turčijo in državami zahodnega Balkana pa je po komisarjevem mnenju dolga pot, zato je datum njihovega morebitnega vstopa zelo težko napovedljiv.
Barroso: Moč unije je v njeni širitvi
Predsednik Evropske komisije Jose Manuel Barroso pa prav v razširejni Evropi vidi njeno moč in spoštovanje. Razširjena Evropa po mnenju Barrosa prispeva k mednarodnemu ugledu Evrope. Če bi Evropski uniji spodletelo pri širitvi na zahodni Balkan, bi s tem upočasnila reforme na tem območju, zanetila nove vojne in zaostrila probleme tihotapljenja in nezakonite trgovine z ljudmi, še opozarja Barroso.
Barroso dodaja, da si mora EU še naprej prizadevati za končanje institucionalne krize, ki sta jo povzročili zavrnitvi ustave v Franciji in na Nizozemskem.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje