Obstaja več možnosti. Denar lahko skrijete po celem telesu - žepi, čevlji, spodnje perilo. Pa se vam lahko zgodi, da na kakšno skrivališče celo pozabite. Lahko si omislite kreditno kartico, kot je Visa ali Eurocard, in denar nato dvigujete na bankomatih. Tretja možnost pa so potovalni čeki.
Nekaj dni, preden se odpravite na pot, morate oditi na banko, kjer čeke naročite. Tam si izberete tudi valuto, v kateri bodo čeki izdani (po navadi so to evri ali dolarji). Na čeke morate praviloma počakati kakšen dan.
Nato v kraju, kamor ste pripotovali, ček unovčite, in sicer na prodajnih mestih, na bankah ali v menjalnicah, ki so označene s potovalnim čekom. Pri tem morate predložiti identifikacijski dokument, po navadi je to potni list. Ček nato že drugič podpišete - prvič ga podpišete v svoji matični banki. Postopek je končan, denar je vaš. Da ni vse tako super, pa podatek, da banke tudi pri potovalnih čekih zaračunavajo provizijo.
Če čeke izgubite ali pa vam jih ukradejo, jih prekličete, banka pa vam v 24 urah izda nove. Njihova veljavnost pa je neomejena.
Dobro je, da v banki naročite več čekov z manjšimi vrednostmi in jih nato unovčite po potrebi. To je dobra varovalka, saj boste tako tudi zapravili manj denarja oziroma boste z njim varčneje upravljali.
A. J.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje