Glavni pokrovitelj projekta je Ljubljanska borza. Foto: RTV SLO
Glavni pokrovitelj projekta je Ljubljanska borza. Foto: RTV SLO
Borzni indeks
S fiktivnimi 10.000 evri lahko študenti in dijaki kupujejo delnice, ki kotirajo na Ljubljanski borzi. Foto: EPA

Projekt Študentska borza poteka v okviru ŠOU-a v Ljubljani, njegov glavni pokrovitelj pa je Ljubljanska borza, d. d. Namen projekta je, da se vsi zainteresirani študentje in dijaki preizkusite v trgovanju z delnicami ter si tako omogočite uspešnejši vstop v poslovni svet.

Projekta se lahko udeležite vsi študentje Univerze v Ljubljani, Univerze v Mariboru in drugih visokošolskih zavodov ter vsi dijaki srednjih šol, in sicer tako, da se registrirate kot uporabnik na uradni strani Študentske borze na www.studentska-borza.com. Ob brezplačni registraciji prejmete uporabniško ime in geslo in tekmovanje se lahko začne!

Pravila tekmovanja
Vsak mesec je udeležencu tekmovanja na voljo fiktivni znesek 10 tisoč evrov, s katerim lahko kupuje delnice, ki med drugimi kotirajo na Ljubljanski borzi. Posel z izbrano delnico se lahko opravi le, če je tistega dne na Ljubljanski borzi doseženega najmanj pet tisoč evrov rednega prometa.

Ob koncu meseca se portfelji vseh udeležencev ovrednotijo in tisti, katerega portfelj je v posameznem mesecu dosegel največji donos, prejme 300 evrov neto denarne nagrade. Pri vrednotenju se upoštevajo tečaji zadnjega dne. Ob tem mora biti izpolnjen pogoj, da je minimalen promet posameznega portfelja v tekočem mesecu najmanj 15 tisoč evrov.

Najboljši seveda tudi nagrajeni
Pravila tekmovanja narekujejo, da se na vsake tri mesece razglasi četrtletnega zmagovalca. Zmagovalci četrtletij naj bi bili nagrajeni s kotizacijo na konferenci ali na jesenskem borznem srečanju in s celoletno naročnino na navtični mesečnik. Posebej bo seveda nagrajen tudi finančni nadobudnež, ki bo postal celoletni zmagovalec.

Študentska borza naj bi postala celovit izobraževalni sistem, ki naj bi mlade na prijazen in vsem dostopen način poučeval o vseh pomembnih finančnih zadevah. Tako ste tudi študentje dobili možnost, da svoje uporabno znanje brez tveganja oplemenitite in ga s pridom uporabljate v vsakdanjem življenju ter gospodarstvu.

Marjetka Nared