Leto prej je bilo tovrstnih dovoljenj 23. Poročilo še kaže, da sta bili neuspešni dve prevzemni ponudbi, to je finančne družbe Zlata moneta II, ki je želela prevzeti Etro 33, in Batagela, ki se je potegoval za Javor Pivko.
ATVP je lani izdal tudi 18 odločb o potrditvi prospekta za uvrstitev vrednostnih papirjev v trgovanje na organiziran trg. V večini primerov je šlo za obveznice. Agencija je izdala tudi pet odločb o potrditvi prospekta za javno prodajo, med njimi tudi za NLB, Deželno banko Slovenije in NKBM.
24 aktivnih borznoposredniških hiš
Konec leta 2007 je bilo v Sloveniji 24 aktivnih borznoposredniških družb in bank, ki imajo dovoljenje ATVP-ja oziroma Banke Slovenije za opravljanje investicijskih storitev. Številka se v primerjavi z letom 2006 ni spremenila. Šest bank ima dovoljenje Banke Slovenije le za opravljanje storitev trgovanja za svoj račun in/ali sprejemanja in posredovanja naročil.
Konec lanskega leta je v Sloveniji poslovalo šest vzajemnih pokojninskih skladov, pet odprtih in zaprti pokojninski sklad za javne uslužbence. Tega upravlja Kapitalska družba, druge pa tri banke in ena zavarovalnica.
14 družb za upravljanje je konec lanskega leta upravljalo 110 vzajemnih skladov, eno posebno investicijsko družbo in šest investicijskih družb. Pogoje za neposredno trženje in prodajo na slovenskem finančnem trgu je izpolnjevalo še 128 investicijskih skladov iz EU-ja.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje