![Japonski minister za gospodarstvo, trgovino in industrijo upa, da se bo Japonska lahko kmalu odločila, ali naj se pridruži ameriški pritožbi proti Kitajski. Foto: EPA](https://img.rtvcdn.si/upload/Svet/akira_amari.jpg)
Japonska je zaskrbljena, da daje Kitajska, njena največja trgovinska partnerica, svojim podjetjem ugodnejše davke in s tem za njih ustvarja nepošteno prednost.
ZDA so pred WTO-jem prejšnji teden začele pravni postopek proti Kitajski, ker naj bi ta subvencionirala nekatera svoja podjetja. Japonska želi izvedeti več o tem, ali so ameriške obsodbe resnične, preden se bo dokončno odločila.
Analitiki so opazili, da se je ameriško nasprotovanje Kitajski pojavilo kmalu po tem, ko je večino v ameriškem kongresu dobila demokratska stranka, ki je bila vedno kritična do kitajske trgovinske politike.
Japonska se na Kitajsko zanaša kot na središče za proizvodnjo in trg za svoje elektronske izdelke.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje