"Čas, ko svet izhaja iz recesije in se povečujeta proizvodnja in obseg trgovinskih tokov, je dober čas, da se razvoj Luke Koper požene v naslednjo fazo," je po sestanku s predsednikom uprave Luke Koper Gregorjem Veselkom in njegovim namestnikom Tomažem Martinom Jamnikom poudaril predsednik države Danilo Türk.
Razvojne načrte koprskega pristanišča (beseda je tekla zlasti o gradnji tretjega pomola in drugega tira) je Türk označil kot kakovosten projekt. Po njegovih besedah Luka Koper za razvoj potrebuje tako razvojno hrabrost kot okolijsko ozaveščenost. Ob tem se je Türk zavzel tudi za uspešno in pravočasno dokončanje postopkov sprejemanja državnega prostorskega načrta za koprsko pristanišče ter za razvoj ustrezne železniške infrastrukture, ki bi Luko Koper povezala s Slovenijo in s srednjeevropskim prostorom.
Türk: Luka Koper je biser slovenskega gospodarstva
Luko Koper je po Türkovih besedah "biser slovenskega gospodarstva in eno bistvenih razvojnih osnov gospodarstva in Slovenije v celoti", pozitivne besede o njej pa sliši tudi v tujini, kjer koprsko pristanšče velja za "eno od sredozemskih luk, od katere se v prihodnosti veliko pričakuje".
Predsednik je na srečanju izpostavil tudi pomen luke pri prizadevanjih za spodbujanje gospodarskega sodelovanja z drugimi državami. "Luka Koper je vitalni del vsega razpravljanja o novih povezavah z državami, s katerimi moramo sodelovati bolje," je dejal. Pri tem je izpostavil Južno Korejo, ki je, kot je dejal, za gospodarsko sodelovanje s Slovenijo zelo zainteresirana, pomembno vlogo pri povezovanju med državama pa naj bi igralo tudi koprsko pristanišče.
Luka Koper - "nacionalni interes države"
Glede morebitne privatizacije državnega deleža v družbi pa je Türk dejal, da je Luka Koper "nacionalni interes Slovenije, zato je treba njeno lastniško strukturo snovati zelo skrbno". Kot je še dejal, je treba spoštovati poslovno samostojnost uprave družbe in kot najpomemebnejše izpostavil iskanje dobrih strateških partnerjev iz tujine "v pravih odnosih z luko".
Veselko je Türkov obisk označil kot zelo pomemben, s povabilom pa so se želeli predsedniku zahvaliti za promocijo v okviru "gospodarske diplomacije" ter mu predstaviti poglede uprave na državni prostorski načrt. Ta naj bi bil po njegovih besedah sprejet do maja letos. O napovedanih tožbah zoper nekdanjo upravo Luke Koper zaradi domnevno spornega poslovanja, ki ga je konec lanskega leta ugotovila posebna revizija, pa na sestanku ni bilo govora, sta zatrdila Türk in Veselko.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje